Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

RK "Livonia" spraigā finālā atgūst Latvijas čempionu titulu regbijā-7

Ivars Bācis
Ivars Bācis

RK "Livonia" spraigā finālā atgūst Latvijas čempionu titulu regbijā-7
2024. gada Latvijas čempioni regbijā-7 "Baltic XL/Livonia". Foto: RK "Livonia".

Tikpat sekmīgi arī otro posmu regbijā-7 aizvadījuši RK “Livonia” pirmā komanda “Baltic XL/Livonia”, kuri sestdien Baldonē spraigā cīņā finālā šoreiz pārspēja RK “Miesnieki” un tāpat kā pirmajā posmā svinēja uzvaru, tādējādi likumsakarīgi Edmundasa Ščavinska trenētajiem regbistiem izcīnot pirmo vietu kopsummā un pēc gada pārtraukuma atgūstot čempionu titulu regbijā-7.

Sestdien Baldones stadionā norisinājās Latvijas čempionāta otrais un noslēdzošais posms regbijā-7 vīriešiem. Pirms divām ar pusi nedēļām maija pirmajā dienā Baldonē norisinājās Latvijas čempionāta pirmais posms, kurā deviņu komandu konkurencē par pārliecinošiem uzvarētājiem kļuva RK “Livonia” pirmā komanda “BalticXL/Livonia”, kas visās spēlēs uzvarēja pārliecinoši un arī finālā ar gandrīz 20 punktu pārsvaru – 33:14 – pārspēja pagājušā gada čempionus Baldoni. Spēlē par 3. vietu “Miesnieki/Ala Lignea” ar 31:7 pieveica “Fēniksu”.

Otrajā posmā, kur sacentās astoņas komandas, “Baltic XL/Livonia” un Baldone tikās jau pusfinālā, jo, ņemot vērā pirmā posma rezultātus, baldonieši bija grupā ar divām komandām no vadošā trijniekā, grupas spēlēs līdzvērtīgā cīņā ar 14:19 piekāpjoties RK “Miesnieki” un ieņemot otro vietu, kamēr livonieši dominēja savā grupā.

Pusfināla pirmā spēle sākās ar mājinieku pārākumu, kontrolējot bumbu un vairākas minūtes esot tuvu piezemējumam, līdz piektajā minūtē pretuzbrukumā bumbu pretinieka ieskaites laukumā iespēra Miķelis Jurevičs un arī bija pirmais pie tās, tādējādi ar piezemējumu atklājot rezultātu. Turpinājumā Ivo Kapiņš aizskrēja pa kreiso malu un veica otro piezemējumu livoniešiem. Tā kā abas reizes realizācijas sitieni bija precīzi, tad arī pirmais puslaiks noslēdzās ar 14:0. Otrajā puslaikā Baldone guva vienu piezemējumu, bet “BalticXL/Livonia” atbildēja ar diviem, spēlei noslēdzoties 26:5. Līdz ar to “BalticXL/Livonia” atkal nodrošināja vietu finālā un arī čempiona titulu, jo viņu pretinieki “Miesnieki”, kuri otrajā pusfinālā ar 28:0 pārspēja “Mītavu”, pirmajā posmā bija trešie.

Fināls izvērtās spraigs. 30 sekundē ar māņkustību pretinieka ieskaites zonā bumbu ienesa Vigo Valdavs, bet trešajā minūtē pēc Kapiņa piezemējuma rezultāts kļuva 12:0 pirmā posma uzvarētāju labā. 6 minūtē tika piešķirts tehniskais piezemējums miesniekiem, kuri pēdējā minūtē vēlreiz izcēlās ar piezemējumu un pieciem punktiem, tādējādi atpūtā ejot ar neizšķirtu rezultātu – 12:12.

Otrais puslaika vidū Rubīns ienesa bumbu “Miesnieku” ieskaites zonā, taču tiesneši fiksēja piespēli uz priekšu, tādējādi rezultāts palika nemainīgs. Taču uz īsu brīdi, jo pēc pusminūtes Kapiņš ar piezemējumu nopelnīja piecus punktus, izvirzot livoniešus vadībā 17:12. Brīdi vēlāk tiesneši fiksēja piespēli uz priekšu pretiniekiem, apraujot lielisku iespēju miesniekiem izlīdzināt rezultātu vai izvirzīties vadībā. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās, līdz ar to “BalticXL/Livonia” arī otrajā posmā svinot uzvaru finālā, šoreiz pieveicot otrus pretiniekus no Top3 RK “Miesnieki” un atgūstot čempionu titulu, pie kā pēdējo reizi tika 2022. gadā zem nosaukuma “Brander/Livonia”, kad divu posmu summā pārspēja otrā posma uzvarētājus Baldoni.

Spēlē par 3. vietu “Mītava” pirmā puslaika otrajā pusē izvirzījās vadībā ar 14:7 un sīksti cīnījās, bet pieredzējušie baldonieši ne tikai izlīdzināja rezultātu līdz pārtraukuma, bet izvirzījās arī vadībā 21:14. Otrajā puslaikā Baldone nedaudz palielināja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 33:19.

Spēlē par 7. vietu “Eži” ar 19:12 pārspēja “Jūrmalu”, bet cīņā par piekto vietu “Livonia” otrā komanda “Garkalne/Livonia” ar 36:7 neatstāja cerības pagājušā posma pusfinālistiem un 4. vietas ieguvējiem Valmieras “Fēniksam” , krietni labāk nostartējot otrajā posmā nekā pirmajā, kad palika astotie.