Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0
Vienpadsmitkārtējā Latvijas čempione Laura Rogule. Foto: Latvijas šaha federācija.

Bērziņš pirmo reizi uzvar Latvijas čempionātā šahā, Rogulei jau 11. tituls

Piektdienas, 24.septembra, vakarā Transporta un sakaru institūtā par 2021.gada Latvijas čempioniem klasiskajā šahā kļuva starptautiskais meistars Rolands Bērziņš (2364) vīriešiem un lielmeistare Laura Rogule (2286) sievietēm. Bērziņam tas bija pirmais šāds tituls karjerā, savukārt Rogulei jau vienpadsmitais.
Artjoms Tolmačevs. Foto Latvijas Šaha federācija.

Jaunie šahisti uzlabojuši savu reitingu

Jaunais septembra reitings parāda aktīvā augusta rezultātus, jo iepriekšējā mēnesī vismaz vienu klasiskā reitinga partiju aizvadīja 144 Latvijas šahisti. Tas ir pēdējo divu gadu aktivitātes rekords. Iepriekš šāds vai lielāks skaits bija 2019.gada augustā, kad pie galdiņiem sēdās 180 spēlētāji, liecina portāla chessratings.top dati par septembra reitingu.
Līderis pēc piecām kārtām Rolands Bērziņš. Foto: Latvijas šaha federācija.

Pirms interesantās abu lielmeistaru cīņas LČ šahā Bērziņš priekšā Starostītam

Transporta un sakaru institūtā (TSI) Rīgā turpinās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, sievietēm, kā arī "Latvijas Šaha Open". Visos aizvadītas vairāk nekā puse no partijām jeb piecas kārtas no deviņām. Nākamajā sestajā kārtā gaidāma interesanta cīņa starp abiem lielmeistariem - Rolandu Bērziņu un Ilmāru Starostītu. Arī dāmām gaidāma līdzvērtīga spēle satrp abām vadošajām Lauro Roguli un Madaru Golstu.
Foto: Latvijas dambretes federācija.

Norisinājies Rīgas atklātais čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes 64 lauciņu dambretē

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Rīgas atklātais čempionāts vīriešiem un sievietēm un atklātās jaunatnes meistarsacīkstes 64 lauciņu dambretē U14 un U19 vecuma grupā, ko rīkoja Dambretes Attīstības Biedrība ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.
Foto: Latvijas šaha federācija.
1

Sākušies Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāti šahā

Vakar, 17.septembrī, Transporta un sakaru institūtā (TSI) Rīgā sākās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, Latvijas čempionāts sievietēm un "Latvijas Šaha Open". Kopumā tajos piedalās 91 spēlētājs.
Foto: Latvijas šaha federācija.

Starptautiskajā šaha turnīrā Salaspilī pirmo reizi uzvar daiļā dzimuma pārstāve

Salaspils Sporta namā norisinājās novada atklātais čempionāts ārajā šahā, kas noritēja jau devīto reizi pēc kārtas. Pateicoties pārstāvjiem no Spānijas un Francijas, turnīrs ieguva starptautisku pieskaņu.
Pirmo trīs vietu ieguvēji: (no kreisās) Artis Alainis, Konstantīns Gudovskis un Daniels Milovs. Foto: Latvijas šaha federācija.
2

Latvijas šaha čempionāta Vidzemes reģionālajā atlasē labākie Gudovskis, Alainis un Milovs

Siguldā jau astoto gadu pēc kārtas notika Latvijas šaha čempionāta Vidzemes atlases turnīrs. Sakarā ar to, ka citos valsts reģionos šie turnīri šogad netika rīkoti, Sigulda pulcēja neierasti lielu dalībnieku skaitu – 30.
Godalgoto vietu ieguvēji ar turnīra rīkotāju D.Reiznieci-Ozolu. Foto:Gunārs Gertners

Spēcīgs sastāvs Kuldīgas 57. un Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa šahā

Pagājušajā nedēļas nogalē aizvadīta Kuldīgas novada Sporta skolas 57.ceļojošā komandu kausa izcīņa šahā un Lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa, kas pulcēja 67 jaunos šahistus no visas Latvijas.

Latvija tiešsaistes olimpiādē šahā pirmo reizi spēlēja Top divīzijā

Latvijas izlase otrajā pasaules tiešsaistes šaha olimpiādē Top divīzijas C apakšgrupā desmit komandu konkurencē ierindojās astotajā vietā un noslēdza savu dalību šajās sacensībās.
Medaļu ieguvējas: (no kreisās) V.Vasariete, V.Nesanira, A.Orlova. Foto: Latvijas dambretes federācija.

Jauna valsts čempione 100 lauciņu dambretē sievietēm

Noslēdzies Latvijas čempionāts sievietēm 100 lauciņu dambretē, kurš norisinājās no 10.septembra līdz 12.septembrim Rīgā, pirmo reizi par čmepioni kļūtot Valdai Vasarietei.
Goldalgoto vietu ieguvēji: (no kreisās) Gunārs Gribuška, uzvarētājs Raimonds Vipulis un Renards Helfrehts. Foto: Latvijas dambretes federācija.
1

Vīriešu čempionātā 100 lauciņu dambretē favorīts beigās tomēr pierāda savu statusu

Ar spraigām cīņām par godalgotām vietām noslēdzies Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē, kurš norisinājās sešas dienas no 3. līdz 5.septembrim un no 10.līdz 12.septembrim, par čempionu beigās tomēr kļūstot pieredzējušajam lielmeistaram Raimondam Vipulim.

Latviju ''Grand Swis'' šaha turnīrā Rīgā pārstāvēs Meškovs, Miezis un Rogule

Vīriešu "FIDE Chess.com Grand Swiss" turnīrā Latviju pārstāvēs lielmeistari Ņikita Meškovs (2550) un Normunds Miezis (2467), savukārt sieviešu "Women’s Grand Swiss" tā būs lielmeistare Laura Rogule (2286), nolēmusi Latvijas Šaha federācija.
Latvijas izlases dalībnieki. Foto: Latvijas šaha federācija.

Šaha izlase izcīna uzvaru tiešsaistes olimpiādes 2.divīzijā un iekļūst Top divīzijā

Pasaules tiešsaistes šaha olimpiādē Latvijas izlase 2.divīzijas B grupā desmit komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu un iekļuva 40 labāko nāciju skaitā, kas no 8. līdz 10.septembrim cīnīsies par vietu izslēgšanas spēlēs.
Latvijas čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem 2021. Foto: Latvijas dambretes federācija.

Ar pārsteigumiem sācies Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē

Šajā nedēļas nogalē Rīgā sācies Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē, kurš norisināsies sešas dienas. Pirmās trīs dienas tika aizvadītas šajā nedēļas nogalē no 3. līdz 5.septembrim, bet noslēdzošās trīs dienas paredzētas nākamās nedēļas nogalē – no 10. līdz 12.septembrim. Pēc piecām no kopumā vienpadsmit kārtām vadībā izvirzījušies dobelnieks Ričards Osītis un siguldietis Renards Helfrehts.
Daudzas medaļas pasaules čempionātā izcīnījusī Latvijas komanda. Foto: Latvijas dambretes federācija.

Latvijas jaunajiem dambretistiem pasaules čempionāta pēdējā dienā 8 medaļas

Bulgārijas pilsētā Kraņevo noslēdzies pasaules čempionāts jauniešiem 64 lauciņu dambretē, kur pēdējā čempionāta dienā Latvijas jaunie dambretisti turnīrā ar klasisko laika kontroli 30 minūtes + 10 sekundes ieguva 8 medaļas.

Latvijas šaha izlases mērķis tiešsaistes olimpiādē ir iekļūt Top divīzijā

Jau rīt, 2.septembrī, Latvijas šaha izlase uzsāks cīņas otrajā pasaules tiešsaistes olimpiādē, kuru organizē Starptautiskā Šaha federācija (FIDE). Latvija spēlēs 2.divīzijā, kas atrodas tikai soļa attālumā no Top divīzijas.
Jekaterina Tkačenko. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijai zelts pasaules čempionātā dambretē veterāniem

Ar lielisku sniegumu pasaules čempionātā veterāniem 64 lauciņu dambretē startēja Latvijas pārstāve Jeļena Tkačenko, kura sieviešu konkurencē izcīnīja pasaules čempiones titulu gan ātrspēles, gan klasikas turnīros.
Foto: Latvijas šaha federācija.
1

Latvijas zēnu un meiteņu šahā seši jauni čempioni

Olaines slidotavā noslēdzies Latvijas čempionātu fināli visās sešās (no U–8 līdz U–18) vecuma grupās zēniem un meitenēm, kopumā noskaidrojot divpadsmit čempionus. Pirmo reizi zelta medaļas kaklā kāra seši no viņiem.
Foto: Latvijas dambretes federācija.

Latvijai divas medaļas pasaules čempionātā komandām 64 lauciņu dambretē

Bulgārijā notiekošajā pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē komandām bronzas medaļu izcīnījuši Latvijas vīri, bet dāmas pie bronzas medaļas tika ātrspēlē.
R.Misāns. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Mūsējiem divas 3.vietas Pasaules kausa posmā 64 lauciņu dambretē Bulgārijā

Bulgārijas pilsētā Kraņevo notiekošajā Pasaules kausa posmā 64 lauciņu dambretē lieliski nostartējuši Latvijas pārstāvji Roberts Misāns un Marija Magdalēna Nereda, izcīnot bronzas medaļas.