Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 1
Aļona Tolmačeva (centrā) kopā ar šaha leģendu Gariju Kasparovu. Foto no facebook.com

Latvijas šahistiem panākumi festivālā "The Baltic Way" Lietuvā, saņemot balvas no Kasparova

Viļņas viesnīcā "Radisson Blue Lietuva" brīnišķīgos apstākļos un augstā organizatoriskā līmenī pagājušo sestdien un svētdien aizvadīts tradicionālais starptautiskais šaha festivāls jauniešiem "The Baltic Way", kurš šogad notika jau septīto reizi un kur panākumus guva Latvijas pārstāvji.
Toms Kantāns. Foto: Latvijas Šaha federācija.
2

Jaunais šaha čempions Kantāns: "Ceru, ka drīzumā čempionāts atgriezies iepriekšējā līmenī"

Lielmeistars Toms Kantāns (2480) mēneša sākumā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu klasiskajā šahā. Līdz tam viņš varēja palepoties ar sudraba un bronzas medaļām. Kopš valsts neatkarības atjaunošanas Kantāns ir jau 19. titula īpašnieks. Piedāvājam nelielu sarunu ar jauno uzvarētāju.
LNSP priekšsēdētāja Anda Čakša. Foto: LTV1 Šodienas jautājums
12

Finansējuma novirzīšanā tiek izvēlētas 20 prioritārās sporta federācijas

Sadalot valsts piešķirto finansējumu 5,4 miljonu eiro apmērā, tiek stiprināts atbalsts bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm, kā arī augsto sasniegumu sportistiem un sporta organizācijām. Par papildus 2023. gadā piešķirto līdzekļu sadali konkrētiem mērķiem šodien viedokli pauda Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP).
Pirmo trīs vietu ieguvēji vīriešiem. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

LČ ātrspēlē dambretē vīriešiem līdzīgas cīņas par sudrabu, sievietēm par zeltu

Sestdien Latvijas čempionātā ātrspēlē 64 lauciņu dambretē vīriešiem, kur norisinājās ļoti līdzvērtīga cīņa par iekļūšana trijniekā, pārliecinoši par čempionu kļuva Reinis Štāls, bet sievietēm līdzīgajā duelī par uzvaru pirmo vietu ieguva Regīna Piroņena.
U16 grupas puiši. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

LČ jauniešiem 64 lauciņu dambretē medaļnieki noskaidrojās tikai pēc pēdējās kārtas

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgas 6. vidusskolas telpās pēc četru dienu cīņām noslēdzās Latvijas jauniešu čempionāts 64 lauciņu dambretē U8, U10, U13, U16 un U19 vecuma grupās. Cīņas bija spraigas, un dažās vecuma grupās godalgoto vietu sadalījumu noteica tikai pēdējās kārtas rezultāti.
Jeļizaveta Zaharova uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijai zelts un bronza pasaules čempionātā dambretē amatieriem

Francijas pilsētā Dransī no 29.aprīļa līdz 6.maijam norisinājās pasaules čempionāts dambretē amatieriem, kur ar panākumiem, izcīnot divas medaļas - vienu zeltu un bronzu, startēja Latvijas pārstāvji.
Laura Rogule. Foto: Latvijas Šaha federācija.

LČ šahā Rogulei 13. tituls, vīriešiem jauns uzvarētājs un pārsteidzoša 3. vieta

Šodien Transporta un sakaru institūta telpās Rīgā noslēdzās Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru čempionāti šahā. Vīriešu turnīrā pirmo reizi par uzvarētāju kļuva GM Toms Kantāns (2480), sievietēm jau trīspadsmitais tituls WGM Laurai Rogulei (2251), savukārt amatieriem labākais bija Romāns Tolmačevs (1533).
Dins Ližeņs. Foto: EPA/Scanpix
4

Ližeņs uzvar taibreikā un kļūst par pasaules čempionu šahā

LETA. Ķīnas šahists Dins Ližeņs svētdien Astanā taibreikā pārspēja zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošo Janu Ņepomņaščiju un kļuva par pasaules čempionu šahā.
Dins Ližeņs. Foto: AP/Scanpix
5

Ņepomņaščijam un Ližeņam atkal neizšķirts, pasaules čempions tiks noskaidrots taibreikā

LETA. Zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošais Jans Ņepomņaščijs un ķīnietis Dins Ližeņs sestdien Astanā mačā par pasaules šaha čempiona titulu spēlēja neizšķirti, un uzvarētājs tiks izšķirts partijās ar samazinātu apdomas laiku.
Jans Ņepomņaščijs un Dins Ližeņs. Foto: EPA/Scanpix
3

Ņepomņaščijs un Ližeņs spēlē neizšķirti arī pasaules šaha čempionāta 11. partijā

LETA. Ķīnietis Dins Ližeņs pirmdien Astanā mačā par pasaules šaha čempiona titulu spēlēja neizšķirti ar zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošo Janu Ņepomņaščiju.
Dins Ližeņs. Foto: EPA/Scanpix
4

Ņepomņaščijs un Ližeņs spēlē neizšķirti pasaules šaha čempionāta devītajā partijā

LETA. Zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošais Jans Ņepomņaščijs ceturtdien Astanā mačā par pasaules šaha čempiona titulu spēlēja neizšķirti ar ķīnieti Dinu Ližeņu un pēc deviņām cīņām saglabāja pārsvaru ar 5-4.
Jans Ņepomņaščijs un Dins Ližeņs. Foto: AFP/Scanpix
4

Ņepomņaščijs uzvar septītajā partijā un pārņem vadību šaha čempionāta titulcīņā

LETA. Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) pārstāvis Jans Ņepomņaščijs otrdien Astanā izcīnīja uzvaru pār ķīnieti Dinu Ližeņu mača par pasaules šaha čempiona titulu septītajā partijā.
Jans Ņepomņaščijs un Dins Ližeņs. Foto: EPA/Scanpix

Dins pēc uzvaras sestajā partijā izlīdzina rezultātu pasaules šaha čempionāta titulcīņā

LETA. Ķīnas šahists Dins Ližeņs svētdien Astanā pasaules čempionāta sestajā partijā uzvarēja Janu Ņepomņaščiju, titulcīņā panākot izlīdzinājumu 3-3.
Jans Ņepomņaščijs. Foto: EPA/Scanpix
2

Ņepomņaščijs uzvar pasaules šaha čempionāta piektajā partijā

LETA. Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) pārstāvis Jans Ņepomņaščijs sestdien Astanā svinēja uzvaru pār ķīnieti Dinu Ližeņu mača par pasaules šaha čempiona titulu piektajā partijā.
Priekšplanā Laura Rogule. Foto: Latvijas problēmšaha biedrība

Rogule apsteidz iepriekšējo gadu čempionus un uzvar LČ šaha kompozīciju risināšanā

Rīgā notikušajā 49. Latvijas čempionātā šaha kompozīciju risināšanā, kas reģistrēts Pasaules risināšanas kausa izcīņai, par uzvarētāju kļuvusi Laura Rogule, kura apsteidzot 2022. un 2021. gada čemnpionus.
Jans Ņepomņaščijs un Dins Ližeņs. Foto: AFP/Scanpix
2

Dins izlīdzina rezultātu mačā par pasaules šaha čempiona titulu

LETA. Ķīnietis Dins Ližeņs ceturtdien Astanā pieveica zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošo Janu Ņepomņaščiju un izlīdzināja rezultātu mačā par pasaules šaha čempiona titulu.
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Latvijas komandu čempionātā šahā pēc pirmā posma ar vienādu punktu skaitu divas līderes

Latvijas 2023. gada komandu čempionātā šahā pēc pirmā posma, kas pulcēja desmit vienības un 58 spēlētājus no četrām federācijām, līderpozīcijās ar vienādu punktu skaitu izvirzījušās divas komandas, radot lielu intrigu izšķirošajām cīņām otrajā posmā, kas paredzēts septembra sākumā.
Jans Ņepomņaščijs un Dins Ližeņs. Foto: AFP/Scanpix
2

Ņepomņaščijs un Dins cīnās neizšķirti pasaules šaha čempionāta trešajā partijā

LETA. Zem Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) startējošais Krievijas šahists Jans Ņepomņaščijs un ķīnietis Dins Ližeņs trešdien Astanā pasaules čempionāta šahā trešajā partijā cīnījās neizšķirti.
Foto: EPA/Scanpix
2

Ņepomņaščijs uzvar Dinu pasaules šaha čempionāta otrajā partijā

LETA. Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) pārstāvis Jans Ņepomņaščijs pirmdien Astanā svinēja uzvaru pār ķīnieti Dinu Ližeņu mača par pasaules šaha čempiona titulu otrajā partijā.
Jans Ņepomņaščijs (pa labi). Foto: AFP/Scanpix

Ņepomņaščijs un Dins cīnās neizšķirti PČ šahā pirmajā partijā

LETA. Zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) startējošais Krievijas šahists Jans Ņepomņaščijs un ķīnietis Dins Ližeņs svētdien Astanā pasaules čempionāta šahā pirmo partiju noslēdza neizšķirti.