CAS uzsāk lietu pret, iespējams, meldoniju lietojušo Krušeļņicki
LETA--AFP. Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) uzsākusi lietu pret olimpisko sportistu no Krievijas Aleksandru Krušeļņicki, kurš jaukto pāru sacensībās kērlingā izcīnīja bronzu.
Kā vēstīts, svētdien Krievijas mediji ziņoja, ka Krušeļņickis pieķerts meldonija lietošanā. Meldonijs esot atrasts sportista A provē, bet B provi bija paredzēts atvērt pirmdien no rīta pēc Seulas laika.
"Phjončhanas olimpiskajās spēlēs strādājošā CAS Antidopinga divīzija (AD) apstiprina, ka uzsākusi jaunu lietu. Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pieprasījuma CAS AD uzsākusi lietu, kurā iesaistīts Aleksandrs Krušeļņickis. Šobrīd vēl nav noteikts uzklausīšanas datums," teikts CAS paziņojumā.
Krušeļņickis kopā ar savu sievu Aleksandru Brizgalovu otrdien izcīnīja Phjončhanas olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīra bronzas medaļas, noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 8-4 pārspējot norvēģus Kristīnu Skaslīnu un Magnusu Nēdregotenu.
Tikmēr par čempioniem tika kronēti Keitlina Lousa un Džons Moriss, kuri finālā ar rezultātu 10-3 pārspēja pasaules čempionus Ženiju Perē un Martinu Riosu no Šveices.
Izmantotie resursi:
LETA
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Re, ko saka krievu kērlinga federācijas priekšnieks:
Before it had been confirmed which athlete was being investigated Russian Curling Federation president Dmitry Svishchev said it was possible for food or drink to be spiked by opponents because of political issues..
"It can't happen at the Olympic Village because everyone eats the same canteen food," he said.
"It could happen at training camp or in the intervening period.
"There's a possibility of it being something within the team, that something happened during training camp, or as a political means to achieve some goal."
+2 [+] [-]
Iespējams, trenējoties sajuta vajadzību pēc meldonija (tīri vispārējai veselībai), nesarēķināja kad tas vairs neuzrādīsies analīzēs un iekrita. Lietas būtību (soda aspektā) tas nemaina, taču galīgi nav jādomā, ka sportists izdzēra Mildronāta paku un gaidīja lielo sportisko rezultātu - kad nu būs.
-2 [+] [-]
Pat sākum-skolniekam namejam vajadzētu būt skaidrs, ka sportiska ieguvuma no 2 nedēļu meldonija lietošanas un it sevišķi kerlingā ir absolūta 0. Tā pat ir skaidrs, ka šos neviens par konkurentiem neuzskatīja - tāpēc šeit nevar būt ne runas par "konkurentu" izdarībām. Kaut arī šādu versiju nekur nepublicē pat Krievijas medijos, atzīst, pat ja arī tika kaut kas bērts klāt - tad to varētu izdarīt tikai un vienīgi pašas komandas dalībnieki (greizsirdību jau neviens nav atcēlis).
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
Vienīgi kerlings nu galīgi nav tas sporta veids, kurā vispār kaut ko jālieto. Tad jau šahā vairāk vajadzētu kaut ko lietot pret nogurumu un smadzeņu darbības stimulēšanas.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Pamatā kaut ko priekš noguruma aizdzīšanas.
+1 [+] [-]
Intereses pēc, par cik sēžu mājās, 12:00 būs jāpaskatās RTR propagandas kanāla 60 minūtes. Tur droši vien par šo tēmu atkal ies jautri.
-3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Es tiešām nezinu kā trenējas kērlingisti un kas viņiem prioritārs, taču pats fakts, ka cilvēks var izturēt lielākas slodzes (tajā skaitā treniņu apjomus) ir gana būtiski, lai runātu, ka ARĪ MELDONIJS var būt noderīgs.
Beigu beigās, kērlings ir tāds pusprofesionāls sports, kur sportistiem arī bez akmeņu slidināšanas var būt gan darbs, gan viss pārējais. Pārslodzes, stresi utt. arī ļoti ietekmē fizisko stāvokli un šādā gadījumā meldonija lietošana arī var būt pieļaujama (ikdienas cilvēkam).
[+] [-]
Pats, savā meldonija lietošanas testā (meldonijs profilaktiskās devās + fiziska slodze), gan nekādu būtisku labumu nesaskatīju, taču pēc testa sapratu būtiskus trūkumus pašā testa metodoloģijā, tāpēc neņemos apgalvot, ka tāda nav.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Diez kērlingā vispār nosvīst?
[+] [-]
Tad jau visiem cilvēkiem, kuri strādā smagu fizisku darbu nepārtraukti kaut kādus stimulatorus jārij.
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Priekš eksperimenta iesaku izdzert divas Liepājas šķīstošās kafijas krūzes pēc kārtas, un tad paskatīties cik viegli Tev būs koncentrēties.
Paskaties cik ilgi varēsi paskatīties vienā punktā.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Tu to putro ar ar pārlieku uzbudinājumu, kas ir pavisam kas cits, kā būt tonusā.
+1 [+] [-]
Par zālēm un to lietošanu - var jau tēlot visu ko, taču ir acīmredzamas, pārbaudītas un pierādītas lietas. Pašu Mildronātu arī tirgo bez receptes (tablešu formā 250mg toč), tāpēc gan jau, ka ar tām blaknēm nav tik traki kā mēģini stāstīt.
Vai arī tagad katra tablete ko liec mutē ir jāsaskaņo ar ārstu (nē, nu tā šur tur ir, bet tas galīgi nav ok)?
Topošie ārsti visu lieliski zina, tāpēc arī dara tā kā dara.
+12 [+] [-]
Manā rīcībā nav pētījumu par jaukto pāru kērlingu, bet publiski ir pieejams 2013. gada pētījums par pulsa atjaunošanos augsta līmeņa sieviešu un vīriešu komandu spēlētājiem pēc maksimālas piepūles beršanas:
curlnoca.ca
Kērlingā beršana var ilgt līdz par 26 sekundēm viena metiena laikā, bet vidēji tās ir 6 sekundes vīriešiem un 9 sekundes sievietēm. Beršanas laikā pulss var uzlēkt līdz pat 94% no maksimālā un rodas skābekļa deficīts.
Pat pēc 120 sekunžu atjaunošanās perioda pulss joprojām ir paaugstināts un skābekļa kompensācija turpinās 2-3 minūtes pēc beršanas. Starp metieniem parasti ir 30-180 sekunžu pauze, kamēr pretinieku komanda izpilda metienu, kas savukārt nozīmē, ka organisms ne vienmēr paspēj atjaunoties līdz nākamajai beršanai. Tas rada nogurumu, samazinās koncentrēšanās spējas metienos, kā arī samazinās beršanas jauda.
Jaukto pāru kērlingā ir tikai divi dalībnieki, līdz ar to faktiski ir tikai viens berzējs un beršanas ilgums katrā metienā ir lielāks nekā vīriešu vai sieviešu komandā ar diviem berzējiem. OAR komandā lielāko daļu metienu (t.sk. bieži vien savus metienus) berž Krušeļnickis.
Neesmu ārsts, tāpēc nekomentēšu, kādu pozitīvu efektu šim sportistam varētu dot/nedot meldonija lietošana. Tomēr lielāks muskuļu spēks un mazāks nogurums ļauj saglabāt labāku koncentrēšanos izšķirošajos brīžos. Un kērlingā faktiski daži metieni atšķir labu spēlētāju no izcila.
Pazīstu Krušeļnicki vēl no junioru vecuma, kad viņam nebija nekādu panākumu. Ne vienu vien reizi Latvijas pāri ir spēlējuši pret viņiem un ir arī izcīnītas uzvaras turnīros. Tāpat šis pāris ir regulārs viesis Latvijā gan treniņnometnēs, gan turnīros. Tādu darba apjomu kā viņu pāris varbūt veic vēl tikai kanādieši. Pārējie ir pusprofesionāļi, tāpēc ir pelnījuši cieņu, ka vispār šajā līmenī var sacensties.
Krušeļnicka/Brizgalovas pāris pasaulē faktiski ir vienīgais pilnīgi profesionālais pāris, kam kērlings ir pamatdarbs. Tam līdzi ir arī atbilstošs treneru korpusu ar medicīnisko personālu. Ja kāds redzētu cik pamatīgi Krušeļnickis ir noteipots uz katrām sacensībām, tad varētu tikai pabrīnīties par slodzēm, kas tiek liktas uz viņu. Pirms pagājušā gada Pasaules čempionāta viņš pats atzina, ka ir tik ļoti noguris, ka kērlingu brīžiem negribās redzēt.
+7 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Jostas daļa, it īpaši dziļā muskulatūra, tiek noslogota, lai noturētu līdzvaru.
Tāpat slodze ir kājām - izslīdošanai kājai jāamortizē un jānotur ķermeņa svars izslīdēšanas laikā; atspēriena kājai jābūt spēcīgai uz izsišanas metieniem.
Biežākās traumas kērlingā - problēmas ar ceļiem, pleciem, muguru.