Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Medaļas LČ orientēšanās sportā stafetē sadalītas spraigās cīņās Dobeles pusē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Medaļas LČ orientēšanās sportā stafetē sadalītas spraigās cīņās Dobeles pusē
Godalgoto vietu ieguvējas sieviešu konkurencē stafetē. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Pagājušajā nedēļas nogalē Īlē, Dobeles novadā sadalītas godalgas Latvijas čempionātā stafetē, kas bija arī sezonas 19. Latvijas kausa posms un 3. Latvijas stafešu kausa posms. Čempionāts pulcēja vairāk kā 600 dalībnieku, kuru vidū bija teju visi Latvijas labākie elites orientieristi.

Iepriekš informējām, ka par šī gada Latvijas čempioniem orientēšanās sportā vidējā distancē spraigās un līdzīgās cīņās kļuvuši Ilgvars Caune un Sandra Grosberga, kurai uzvara diezgan pārliecinoša, bet cīņā par sudrbau sievietēm bija ļoti līdzīga. Arī stafetes sacensībās spraigi notikumi un cīņa par medaļām līdz pēdējiem metriem neizpalika, taču godalgas izcīnīja favorītkomandas abās elites grupās.

Vīru elitē pirmajā stafetēs maiņā kā ātrākais ieradās Saldus OK orientierists Emīls Zērnis, taču tikai dažas sekundes atpalika Ausekļa un Alūksnes orientieristi Matīss Saulīte un Jānis Kūms. Otrajā etapā vadību pārņēma Alūksnes komanda, kam labāko laiku etapā uzrādīja Edgars Bertuks, taču Saldus komanda ar Kristapu Jaudzemu finišēja tikai 15 sekundes vēlāk. Izšķirošajā trešajā etapā nedaudz īsāki izkliedes punkti bija Alūksnes komandai un Lauri Sildam, kurš finišu sasniedza vairāk kā minūti pirms Saldus ar Rūdolfu Zērni pēdējā etapā. Bronzas godalgu spēja nosargāt Ausekļa orientieristi, kam otro un trešo etapu veica attiecīgi Gustavs Staņa un Fricis Spektors.

Dāmu elitē pārsteigumu pirmajā etapā sagādāja Auseklis komanda ar Taigu Lazdāni pirmajā etapā, kura stafetes maiņā ieradās ar vairāk kā pusotras minūtes pārsvaru pār sekotāju Azimuts OK orientieristi Zandu Stabiņu un divarpus minūšu pārsvru pār Meridiānu ar Viedu Lūsu pirmajā etapā. Taču otrajā etapā Meridiāna komanda ar Kristīni Kokinu pacēlās uz pirmo vietu, ko pēdējā etapā spēja saglabāt Leonarda Baltiņa, tikai par desmit sekundēm apsteidzot sudraba ieguvējas Kāpa OK komandu ar Ievu Rukšāni, Lauru Vīķi un Iritu Puķīti sastāvā. Bronzas godalga Ausekļa orientieristēm, kam otro un trešo etapu veica attiecīgi Kristīne Berķe un Laura Berķe. Jāatzīmē, ka finišu pirmās sasniedza Alnis OK orientieristes ar Elzu Ķuzi pēdējā etapā, taču komanda tika diskvalificēta pēc otrā etapa.

Izmantoti resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums

     [+] [-]

, 2022-09-07 16:39, pirms gada
Prieks, ka orientieristiem joprojām aktīva klubu sistēma. Citi individuālie sporta veidi te var daudz mācīties.