Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Arbidāns: "Nāciju motokrosā latviešiem nedaudz pietrūka veiksmes"

Juris Grīns
Juris Grīns

Arbidāns: "Nāciju motokrosā latviešiem nedaudz pietrūka veiksmes"
Foto: lamsf.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Čehijā notika Nāciju kausa izcīņa kvadricikliem, kurā Latvijas izlase ar Matīsu Palēvicu, Reini Bicānu un Valēriju Kuzminu sastāvā izcīnīja 9. vietu. Kā teica komandas vadītājs Jānis Arbidāns, latviešiem pietrūka nedaudz veiksmes.

Kvalifikācijas braucienos, kas tika aizvadīti pirmajā sacensību dienā, A grupā 13. vietu guva Reinis Bicāns, bet B grupas kvalifikācijā Matīss Palēvics izcīnīja 14. vietu. Visaugstākais rezultāts no mūsu sportistiem padevās Valērijam Kuzminam C grupas kvalifikācijā – latviešu braucējs uzrādīja astoto labāko rezultātu. Sasummējot rezultātus, Latvijas izlase nodrošināja sev 13. vietu, iekļūstot starp tām 15 komandām kas kvalificējas finālam.

“Tehniskā ziņā bijām sagatavojušies ļoti labi – tehnika mūs nepievīla. Varbūt tas, kas mums pietrūka bija nedaudz veiksmes. Divos kvalifikācijas braucienos tika pārsists aizmugurējais ritenis, kas mums deva ne visai labu starta vietu – trīspadsmito, līdz ar ko bija jāstartē no ārmalas,” aizkulises atklāja Jānis Arbidāns.

Sacensību pirmajā braucienā (A+B grupas) Matīss Palēvics izcīnīja 10. vietu, kamēr Reinis Bicāns izstājās un tika klasificēts 28. pozīcijā. Arī otrajā braucienā (B+C grupas) Palēvics finišēja desmitais, bet Valērijs Kuzmins ierindojās 16. vietā. Tāpat Kuzminam 16. vieta trešajā braucienā (A+C grupas), bet Bicāns šoreiz saņēma sodu par kvadriciklam pieļaujamā skaņas līmeņa pārsniegšanu, kas viņu atmeta uz pēdējo, 29. vietu. Summā mūsu sportisti starp visām valstīm guva 9. vietu. Par Nāciju kausa čempioniem kļuva ASV komandas braucēji.

“Par rezultātu runājot, protams, ka gribējām būt nedaudz augstākā vietā, bet šī starta vieta mums liedza pacīnīties par labāku rezultātu. No pašas ārmalas izcelt startu ir diezgan grūti un bija jācīnās no brauciena vidus, bet čaļi parādīja labu ātrumu un trasē cīnījās. Mēs bijām tie, kas iedzen, braucot no muguras, nevis tie kas atkrīt. Tāpēc emocijas ir visnotaļ pozitīvas. Ceru, ka katrs no Latvijas komandas braucējiem izdarīs pareizos secinājumus, lai nākamgad būtu vēl spēcīgāki.”

Jānis Arbidāns skatoties nākotnē, ir ļoti optimistisks un cer, ka nākamgad Nāciju kausā varēs pacīnīties par TOP5 un varbūt pat augstāk: “Runājot par nākamo gadu, mēs esam ļoti optimistiski, jo klāt nāks noteikti Kārlis Neija, kas cīnīsies par vietu sastāvā, tāpat traumu būs izārstējis Kristians Jānis Sondors, varbūt vēl kāds ziemā labi pastrādās. Es domāju, ka nākamgad Latvijas čempionātā čaļi spridzinās un cīnīsies par vietu izlasē. Nākamajam gadam mēs sākam gatavoties jau šodien, tā kā nemetam plinti krūmos, jo uz tās goda pjedestāla kastes gribam uzkāpt. Strādāsim, lai vienu dienu mēs tur arī nonāktu.”

Vēsturē augstāko rezultātu Nāciju kausā Latvijas izlase uzrādīja 2015. gadā, kad Vācijā izcīnīja otro vietu. Toreiz Latvijas krāsas aizstāvēja Edgars Meņģelis, Raivis Sootee un Kārlis Bole juniors.

Izmantotie resursi:
lamsf.lv