Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Latvijas MX1 klases čempions motokrosā Toms Macuks noslēdz karjeru

Juris Grīns
Juris Grīns

Latvijas MX1 klases čempions motokrosā Toms Macuks noslēdz karjeru
Toms Macuks. Foto: Jānis Pastars

Vairākkārtējais Latvijas motokrosa čempions, 30 gadus vecais Toms Macuks paziņojis par aktīvā sportista karjeras noslēgšanu. Macuks, kurš motokrosa sacensībās piedalās kopš 1996. gada, no sporta aiziet kā esošais MX1 klases čempions.

Sportiskās gaitas motokrosā “Rodeo MX” kluba ilggadējais flagmanis uzsāka 3 gadu vecumā, piedaloties kvadriciklu sacensībās. Gadu vēlāk (1997) jaunais sportists pārsēdās uz solo motocikla. Savas sportiskās karjeras laikā, uzrādot labus rezultātus, Toms startējis gan Latvijas mēroga, gan starptautiskās sacensībās motokrosā, divreiz izcīnot Eiropas vicečempiona titulus (2013, 2020), bet 2022. gadā beidzot Eiropas meistarsacīkstēs tika pie zelta. Septiņas reizes triumfējis Latvijas čempionātā dažādās klasēs (2004, 2007, 2010, 2019,2020, 2022, 2023), kā arī kļuvis par Baltijas čempionu un uzvarējis arī citās starptautiskās sacensībās. 2016. gadā startējis pasaules čempionātā MXGP klasē. Tāpat Toms piecas reizes pārstāvējis Latvijas izlasi Nāciju kausā motokrosā (2016, 2017, 2019, 2021, 2022).

Toma Macuka lēmums par karjeras beigšanu nav bijis spontāns: “Par karjeras noslēgšanu domāju jau ilgāku laiku. Pa lielam visus šos gadus motokrosa sacensībās es piedalos prieka pēc, bet šobrīd tās sajūtas braucot un uzvarot vairs nav tādas kā agrāk. Tagad viss ir kļuvis tāds pašsaprotams – netiek radītas vajadzīgās emocijas. Tāpēc sapratu, ka ir pienācis laiks beigt profesionālo karjeru. Man izdevies to noslēgt kā čempionam, pat neskatoties uz to, ka šī sezona man bijusi neveiksmīga – viss sākot ar ģimenes problēmām gada sākumā, līdz arī tagad negāja kā biju cerējis. Tik un tā čempiona tituls ir izcīnīts un esmu beidzis karjeru kā uzvarētājs nevis kā otrais vai trešais.”

Lai arī Macuks aktīvā sportista gaitām ir teicis ardievas, viņš neizslēdz, ka kaut kad varētu arī atgriezties trasē, bet ne vairs dēļ rezultāta, vairāk prieka pēc. “Nesaku, ka kaut kad nākotnē vēl neizdomāšu piedalīties kādās no sacensībām, bet šobrīd tāda doma nav. Motokrosu vēlos braukt ar prieku, bet kā jau minēju, šobrīd vairs nav tādas emocijas, kādas vēlos gūt,” piebilda Toms Macuks.

Izmantotie resursi:
lamsf.lv