Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Šomēnes norisināsies no Ainažiem uz Siguldu pārceltais NK posms motokrosā

Reinis Aumeisters
Reinis Aumeisters

Šomēnes norisināsies no Ainažiem uz Siguldu pārceltais NK posms motokrosā
''MX Factory Latvia'' pilots Rūdolfs Stankus (#515). Foto: Jānis Pastars

27. augustā tiks aizvadīts jau sestais Nacionālā kausa posms motokrosā. Piloti tiksies vienuviet Siguldā, lai cīnītos par godalgām un svarīgiem kopvērtējuma punktiem.

Etaps sākotnēji tika paredzēts Ainažos, taču posma organizatori jūlijā atteicās rīkot sacīkstes. Atteikuma iemesls bija nespēja sagatavot pienācīgi trasi sacensībām. Par posma glābēju kļuva Siguldas trases īpašnieks un motosportists Jānis Kārkliņš, kurš uzņēmās šo nastu.

Nacionālais kauss ir sacīkstes, kurās piloti tiek sadalīti pēc ātruma. Profesionālāki piloti brauc augstākā klasē, kamēr lēnākiem ir iespēja sacensties ne tik prestižu klašu ietvaros. Tas ļauj kā amatieriem, tā arī profesionāļiem cīnīties par godalgām.

Nacionālā kausa ietvaros šosezon paredzēti kopā astoņi posmi. Septītais norisināsies septembra ievadā Staicelē, bet noslēdzošais oktobra sākumā Jūrkalnē. Etapu paliek arvien mazāk un tas vien nozīmē to, ka uzvaras cena aug.

Ar amizantu uzrunu augusta ievadā uzstājās arī Siguldas mototrases īpašnieks Kārkliņš. Motosportists trīs ar pusi minūtes cīnījās ar tekstu, smiešanos un aicināja līdzjutējus ierasties klātienē uz šo motokrosa notikumu.

Iepriekšējais posms tika aizvadīts Stendē, kur prestižajā MX Pro klasē triumfēja tieši Kārkliņš. Otrais bija Harijs Suharževskis, bet trešais Rūdolfs Stankus.

Pilnais sacensību kalendārs: ŠEIT