Mēģinās vēlreiz ieviest F1 sprinta sacīkstes, šoreiz "Mercedes" nespēs apturēt ieceri
Pēc tam, kad dažādu notikumu sakritības rezultātā svētdien notikušais posms Itālijā izvērsās neierasti aizraujošs, F1 pasaules čempionāta vadība vēlreiz pārskatīs iespēju kvalifikāciju aizstāt ar sprinta sacīkstēm, kurās tiktu startēts apgriezti kopvērtējuma rezultātiem.
Kad līderis Lūiss Hamiltons saņēma sodu, bet citiem vadošajiem sportistiem bija dažādas neveiksmes, ar uzvaru Moncas posmā šokēja "AlphaTauri" pilots Pjērs Gaslī. Uz pjedestāla kopā ar viņu kāpa "McLaren" braucējs Karloss Sainss un Lānss Strols no "Racing Point". Pirmo reizi kopš 2012. gada posma Ungārijā pirmajā trijniekā neiekļuva neviens no "Mercedes", "Red Bull" vai "Ferrari" komandu pilotiem.
Aizraujošo notikumu rezultātā atsākušās debates par sprinta sacīkšu ieviešanu, par ko tika spriests jau iepriekš, taču ideja tika atmesta, jo "Mercedes" vienība vienīgā tai nepiekrita. Ja tā tiktu īstenota, Itālijas posms būtu bijis viens no tiem, kuros šogad kvalifikācijas vietā notiktu šādas sprinta sacīkstes.
Ross Brauns, viens no F1 čempionāta vadītājiem, pēc sacīkstēm atzina, ka pie šīs idejas tuvākajos mēnešos atkal tiks strādāts, tādēļ nav izslēgta sprinta sacīkšu ieviešana atsevišķos posmos 2021. gadā, lai pārliecinātos par tās efektivitāti.
"Svētdien notikušās sacīkstes pierādīja, cik aizraujoši notikumi iespējami, kad tiktu startēts apgrieztā secībā," sacīja Brauns. "Tā kā nākamgad būs jāstartē ar tādām pašām mašīnām kā šogad, līdzjutējiem tā būtu iespēja vērot līdzvērtīgi dramatiskas sacensības kā nedēļas nogalē Moncā. Saprotams, ka sprinta sacīkstēs, startējot apgrieztā secībā, komandas savas mašīnas regulēs citādi. Tagad "Mercedes" tās noregulē tā, lai varētu uzstādīt ātrāko apļa laiku un kontrolēt sacīkšu gaitu no pirmajām pozīcijām. Ja viņi zinās, ka būs jāveic apdzīšanas, tas mainīs pieeju. Mēs turpināsim apsvērt iespēju ieviest jaunus formātus, ar mērķi uzlabot šovu, bet tajā pašā laikā saglabājot F1 čempionāta DNS."
Tuvākajās nedēļās ideja tiks apspriesta starp F1 vadību, Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) un komandām, taču iespēja to ieviest tagad ir daudz lielāka, jo jaunais Konkordes līgums nosaka, ka lēmumu pieņemšanā vairs nav nepieciešama vienbalsība, bet gan vairākuma atbalsts.
Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Skarbi, bet kodolīgi.
https://www.youtube.com/watch?v=MxP...
Hamiltons - cilvēki, kas šo ir izdomājuši paši nesaprot, ko runā;
Leklērs - jāuzvar būtu ātrākajam;
Fettels - nezinu, kurš ģēnijs nācis klajā ar šo, bet tas ir pilnīgs bulšits.
[+] [-]
[+] [-]
Taču F1 nesastāv tikai no līderkomandām vien. Un arī pārējās komandas ir pelnījušas tikt pie iespējas pierādīt savu varēšanu. Pašlaik (līdz šim gadam) bija izveidojies dalījums 3 + 7 (līderi plus pārējie). Šogad Ferrari nespējības dēļ šis dalījums ir pajucis, bet merši tāpat ir galvastiesu pārāki. Tikai dažādu apstākļu sakritības (avārijas, sodi utt.) reāli ļauj otrā ešelona komandām cīnīties par uzvaru, bet tas notiek ļoti reti.
Tāpēc es tikai par šādu sacīkšu ieviešanu. Ja nepatiks vai neattaisnos cerības, jebkurā brīdī var pārtraukt. Bet, kamēr nebūs izmēģināts, nevarēs spriest, cik šāds formāts interesants un derīgs. Galvenais, lai F1 kopumā kļūst interesantāks.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Fakts, ka ar 3 sekundēs ātrāku autiņu aplī nevar apdzīt 13.vietā braucošo RedBull trīs apļus vien pierāda, ka ideja ir izcili stulba.
Dāvināt citiem uzvaras tikai tāpēc, ka dēļ FIA un Liberty noteikumu maiņām vēl nekad nav bijušas tik maz apdzīšanas. Es precīzi neatceros, ka pērn vienā gonkā netika veikta neviena apdzīšana un tā nebija Monako.
Un pēdējais - ja tiek ieviest budžeta griesti, tad katram ir jābrauc pēc savās spējām nevis jādod iespējas citiem, kas uzbūvēja ne tik labu autiņu. Līderiem nav jācīnās ar citiem lūzeriem.
p.s. dēļ šitādiem noteikumiem Mercedes pēc 2021.gada sezonas pateiks paldies, bet mēs F2 nepiedalamies.
+1 [+] [-]
Ar apgrieztās starta kārtības ieviešanu F1 nosit savu latiņu līdz F2 un citām junioru līgām, kur "tiek dota iespēja uzvarēt arī citiem".
Es vienmēr esmu bijis F1 aizstāvis, taču šis man tiešām šķiet lieki. Pieļauju, ka mana interese par F1 kritīsies, jo tik tiešām nevēlos redzēt, ka par uzvarētāju ar noteikumu palīdzību tiek virzīts pilots/komanda, kas to nav pelnījis, savukārt ātrākā komanda mākslīgi tiek nolikta aizmugurē.
Lieki. Tas vairs nebūs F1.
Taču saprotu arī F1 vadību, šovs prasa savu. Ir mainījušās F1 līdzjutēju prasības. Ja agrāk fani gribēja redzēt ātrākos no ātrākajiem uzvaram, tad šodien fani grib, lai viņi pie TV ekrāna "tiek izklaidēti".
[+] [-]
Neiet runa, ka katru sacīksti līderim būtu jāstartē pēdējam. Iet runa tikai par to, ka dažās atsevišķās trasēs tiks uzrīkoti daži speciāli sprinta posmi, kuros darbosies šī apgrieztā starta kārtība, un šīs sacīkstes tiks rīkotas sestdienā, bet galvenais brauciens būs un paliks svētdien, pēc līdzšinējiem noteikumiem. Galvenā ideja ir pārbaudīt šo ideju un tās dzīvotspēju. Jā, varbūt arī padarīt sacīkstes skatāmākas un ienest kādu šova elementu, bet ne vairāk. Vismaz pagaidām.
>>playthegame
Man interese krītas tad, ja visu laiku dominē viena komanda un pilots. Ja viss tiek tam pakārtots (tas pats bija arī Šūmahera laikos), ja nav spēcīgu konkurentu, tad šādas sacīkstes zaudē savu pievilcību un interesantumulīdzjutēju acīs. Protams, neskaitot šī braucēja fanus. 😁