Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Jaunie F1 čempionāta īpašnieki gatavojas pārveidot sacīkšu trases

Juris Grīns
Juris Grīns

Jaunie F1 čempionāta īpašnieki gatavojas pārveidot sacīkšu trases
Foto: imago/HochZwei/Scanpix

"Formula 1" čempionāta īpašnieki no "Liberty Media" šobrīd pēta, vai tuvāko gadu laikā nevajadzētu veikt izmaiņas sacīkšu trasēs, ar mērķi uzlabot sacensību skatāmību.

Šobrīd tiek padziļināti pētīts un diskutēts par to, kādiem tehniskajiem noteikumiem jāstājas spēkā 2021. gadā, kad atkal sāksies jauna F1 ēra. Tajā pašā laikā atklājies, ka paralēli notiek vēl viens projekts, un "Liberty Media" pēta, vai nevajadzētu veikt izmaiņas arī sacīkšu trasēs.

"Šobrīd apgriezienus uzņēmusi aerodinamikas programma un notiek darbs pie trašu attīstīšanas," runājot par ilgtermiņa plāniem apdzīšanu veicināšanai, stāsta "Liberty Media" pārstāvis Ross Brauns. "Mēs jau esam runājuši ar vairāku trašu īpašniekiem par iespējamajām izmaiņām, kas būtu nepieciešamas sacīkšu uzlabošanai."

"Liberty Media" arī sākusi F1 vēstures materiālu izpēti, lai saprastu, kādi elementi trasēs nepieciešami apdzīšanu skaita uzlabošanai.

"Mēs esam sākuši skatīties savos arhīvos," atklāj Brauns. "Vai bija periodi, kad sacīkstēs bija vairāk apdzīšanu? Vai ir trases, kurās apdzīšanas tiek veiktas vairāk? Gribam izveidot šādu statistikas analīzi. Jāatceras gan, ka apdzīšanas pašas par sevi vēl nenozīmē labas sacīkstes. Arī par to, kas ir labas sacīkstes, ir kārtīgi jāpadomā. Reizēm tas, kurš brauc pa priekšu, arī var palikt priekšā, bet tāpat tur var notikt lieliska cīņa. Visu neizsaka tikai apdzīšanu skaits, cipari."

Brauns par labu piemēru nosaucis ASV esošo Ostinas trasi: "Esam redzējuši, ka svarīgi ir, lai līkumos formulas varētu ieņemt dažādas trajektorijas, jo tas palīdz uzturēt cīņu. Ja trase pirms līkumiem ir šaura, tas nav tik labi. Ja tā ir plata un pirms līkuma var ieņemt dažādas trajektorijas, tas var garantēt notikumus. Ostina, manuprāt, ietilpst šajā kategorijā. Tur ir iespējams pirms viena līkuma ieņemt citu trajektoriju, lai nākamajā taisnē jau mēģinātu apdzīt priekšā braucošo, kurš spiests ieņemt citas trajektorijas. Tas ir tas, kurā virzienā šobrīd lūkojamies."

Brauns arī atzīst, ka nozīme ir asfaltam - viņaprāt perfekti gluds segums, uz kura riepas dilst lēnāk, nav tas labākais risinājums.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...

     [+] [-]

, 2017-12-06 22:03, pirms 7 gadiem
Monako lai novāc to bremzētāju pēc tuneļa un būs tādi notikumi ka maz neliksies

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 22:08, pirms 7 gadiem
Man nelabas aizdomas, ka nočakarēs F1 līdz galam beigās

     [+] [-]

, 2017-12-06 22:28, pirms 7 gadiem
bembists rakstīja: Man nelabas aizdomas, ka nočakarēs F1 līdz galam beigās
nav jau ko īsti vairs nočakarēt

     [+] [-]

, 2017-12-06 23:07, pirms 7 gadiem
Bez zupas uzpildes var grozīt ko grib, bet bez ļoti "robustām" formulām nekas daudz neuzlabosies. Jā, saprotu sadaļu par drošību, bet reizē dažāds zupas daudzums un riepu sastāvi "garantēs" nepieciešamību apdzīt (un situācijas, kad trasē blakus atrodas dažādu ātrumu braucēji (zupas uzpildes periodā bija tikai viens labs mīkstais un retu reizi - Moncā un varbūt vēl kaut kur - lietojams cietais sastāvs. Loģiski, ka tur dižas variācijas nebija ar stratēģiju)

     [+] [-]

, 2017-12-07 13:50, pirms 7 gadiem
Vai bija periodi, kad sacīkstēs bija vairāk apdzīšanu? Vai ir trases, kurās apdzīšanas tiek veiktas vairāk? Gribam izveidot šādu statistikas analīzi.

Tādu analīzi nedēļas laikā uztaisa. Bet redz viņi pat nav tādu uztaisījuši

     [+] [-]

, 2017-12-07 17:50, pirms 7 gadiem
Galvenais, lai Herr Tilkem liek mieru.