Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Pauvers uzvar IndyCar posmā Sonomā, Diksons notriec mehāniķus (+video)

Juris Grīns
Juris Grīns

Pauvers uzvar IndyCar posmā Sonomā, Diksons notriec mehāniķus (+video)
IndyCar sacīkstes Sonomas trasē
Foto: GETTY IMAGES NORTH AMERICA

"Team Penske" komandas austrāliešu pilots Vils Pauvers pēc 16 mēnešu pārtraukuma atkal kāpis uz IndyCar goda pjdestāla augstākā pakāpiena, izcīnot uzvaru Sonomā notiekošajās sacensībās, ko aizēnoja kāds incidents.

Negadījuma vaininieks ir "Chip Ganassi Racing" komandas braucējs Skots Diksons, kurš, uzsākot kustību pēc pitstopa, notrieca trīs "Team Penske" mehāniķus, kas tobrīd apkalpoja Vila Pauvera formulu. Diksona pilotētais auto aizķēra riepu, ko tobrīd turēja viens no mehāniķiem, rezultātā nogāžot gar zemi vēl divus citus. Par to jaunzēlandietis saņēma sodu un finišēja tikai 15. vietā.

Pirms tam Diksons dominēja Sonomas trasē notiekošajās sacīkstēs, kamēr viņa tuvākie sekotāji kopvērtējumā, Elio Kastronevess un Raiens Hanters-Rejs, krietni atpalika un varēja zaudēt ļoti svarīgus punktus. Tomēr viss pavērsās citādi.

Pauvers savu līderpozīciju izkaroja ar agresīviem manevriem restartu laikā, kamēr "Dale Coyne Racing" vienības braucējs Džastins Vilsons tikmēr finišēja otrais, taču šo pozīciju ieguva uz atšķirīgas riepu stratēģijas rēķina. Trešo vietu izcīnīja Diksona komandas biedrs Dario Frankitti, kuram cīņa Sonomā izvērtās notikumiem bagāta. Sākotnēji skots pieļāva kļūdu un palaida priekšā Diksonu, bet vēlāk Pauvers vienā no restartiem izgrūda viņu zālienā. Frankitti uzskatīja, ka "Team Penske" pilots par to bija pelnījis sodu.

Diksons notriec "Team Penske" mehāniķus

Kopumā dzeltenie karogi šajā sacīkstē tika izkārti septiņas reizes.

Lukass Lūrs, kuram šī bija debija IndyCar čempionātā, izstājās tehnisku problēmu dēļ.

Sezonas turpinājums sekos ar 16. posmu, kas notiks 1. septembrī Baltimorā.

"GoPro Indy Grand Prix of Sonoma" sacensību rezultāti

VietaPilotsKomandaMašīnaApļiRezultāts
1.Will PowerPenskeDallara-Chevrolet852:20:46.8226
2.Justin WilsonCoyneDallara-Honda85+1.1930
3.Dario FranchittiGanassiDallara-Honda85+3.4036
4.Marco AndrettiAndrettiDallara-Chevrolet85+4.1266
5.Simon PagenaudSchmidtDallara-Honda85+4.7042
6.Ryan Hunter-ReayAndrettiDallara-Chevrolet85+5.1074
7.Helio CastronevesPenskeDallara-Chevrolet85+8.5383
8.James HinchcliffeAndrettiDallara-Chevrolet85+9.0231
9.Simon de SilvestroKVDallara-Chevy85+9.2858
10.Sebastien BourdaisDragonDallara-Chevrolet85+11.2082
11.Graham RahalRahalDallara-Honda85+12.0359
12.Tristan VautierSchmidtDallara-Honda85+15.1056
13.Tony KanaanKVDallara-Chevrolet85+17.7606
14.EJ VisoAndrettiDallara-Chevrolet85+18.5207
15.Scott DixonGanassiDallara-Honda85+20.2165
16.JR HildebrandHertaDallara-Honda85+20.7611
17.Ryan BriscoePantherDallara-Chevrolet85+29.4788
18.James DavisonCoyneDallara-Honda85+43.7768
19.Ed CarpenterCarpenterDallara-Chevrolet84+1 aplis
20.Charlie KimballGanassiDallara-Honda83+2 apļi
-Sebastian SaavedraDragonDallara-Chevrolet81Izstājās
-Lucas LuhrFisherDallara-Honda81Izstājās
-Takuma SatoFoytDallara-Honda67Izstājās
-Josef NewgardenFisherDallara-Honda56Izstājās
-James JakesRahalDallara-Honda28Izstājās

IndyCar kopvērtējums pēc 15. posma

VietaPilotsPunkti
1.Hélio Castroneves479
2.Scott Dixon440
3.Ryan Hunter-Reay417
4.Marco Andretti409
5.Simon Pagenaud380
6.Dario Franchitti379
7.Justin Wilson361
8.Will Power356
9.James Hinchcliffe350
10.Charlie Kimball335
11.Tony Kanaan331
12.Ernesto Viso287
13.Takuma Sato272
14.Sébastien Bourdais261
15.Ed Carpenter261
16.Graham Rahal252
17.Josef Newgarden251
18.Simona de Silvestro248
19.James Jakes237
20.Tristan Vautier210
21.Sebastian Saavedra172
22.Oriol Servià167
23.Alex Tagliani163
24.Mike Conway149
25.Ryan Briscoe100
26.J.R. Hildebrand93
27.Ana Beatriz72
28.Carlos Muñoz67
29.A.J. Allmendinger65
30.Pippa Mann29
31.James Davison27
32.Luca Filippi14
33.Conor Daly11
34.Townsend Bell10
35.Lucas Luhr8
=Katherine Legge8
=Buddy Lazier8

Izmantotie resursi:
The Official Site of IndyCar News, Drivers,...
autosport.com - the authority on Formula One,...