Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Lijcs - pirmais latvietis, kurš ticis rūpnīcas komandā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Lijcs - pirmais latvietis, kurš ticis rūpnīcas komandā
Ņikita Lijcs

Spītējot vispasaules pandēmijai un ar to saistītajiem ierobežojumiem sporta pasaulē, Latvijas titulētākais Formula 4 ātrumlaivu pilots Ņikita Lijcs ir uzsācis sezonu pretī uzvarai!

Pēc pagājuša gada smagās sporta sezonas un sasniegtajiem rezultātiem divās ātrumlaivu klasēs Formulā 4 un Formulā 2, Lijcs pieņēma lēmumu šogad veikt grandiozas pārmaiņas komandas stratēģiskajā darbībā. Par ''71'' komandas vadītāju un stratēģisko lēmumu pieņēmēju 2021.gada sezonas sākumā kļuvis Andris Plinta, kurš līdz šim ar lieliskiem rezultātiem ir bijis komandas mediju darba vadītājs. Veicot pārmaiņas komandas sastāvā un darbībā, tika pieņemts lēmums šogad startēt tikai vienā ātrumlaivu klasē un par prioritāti ir izvirzīts mērķis uzvarēt Pasaules čempionātā F4 klasē.

''Mūsu mērķis ir skaidrs - lai ietu tālāk, uz augstāku klasi, mēs gribam F4 pabeigt ar uzvaru! Mums ir pati labākā komanda un visas iespējas šo mērķi īstenot!'' izsakās Lijcs. ''Ja šīs sezonas sākums būs bez starpgadījumiem, tad treniņnolūkos mēs piedalīsimies arī F2 sacensībās - testējot jaunās dzensskrūves, jauno motoru un tehnisko aprīkojumu, kā arī pilnveidojot savu braukšanas līmeni un komandas darbu, bet to mēs darīsim tikai, lai spētu 2022. gada sezonu padarītu produktīvāku. Galvenais fokuss šajā sezonā mums ir Formula 4.''

''71'' komandas darbu un ieguldījumu ātrumlaivu sportā ir novērtējis arī Formula 1 Pasaules klases komandas līderis, kurš ātrumlaivu sportā ir jau aptuveni 45 gadus, - Mihaels Jenkins.

Ar šo gadu ir mainījušies noteikumi Formula 2 ātrumlaivu klasē, kas paredz pakāpenisku pāreju uz jaunās klases dzinējiem. Formula 1 bijušais komandas līderis Michaels Jenkins, kurš ir viens no Mercury rūpnīcas izplatītājiem Eiropā, ir uzaicinājis ''71'' komandu kļūt par jaunā dzinēja testētājiem. Tas nozīmē, ka Lijcam būs unikāla iespēja jau šogad iegūt jauno dzinēju un testēt to. Pēc jaunā dzinēja tiks veidota arī jauna Formula 2 ātrumlaiva.

Tieši šobrīd tiek veidota jauna rūpnīcas komanda, kuras sastāvā būs Beļģijas pilsonis Mihaels Jenkins, kurš šobrīd dzīvo Ungārijā, inženieris, ASV ātrumlaivu būvētājs, Krievijas pilsonis Aleksandrs Sčerbinins un Ņikita Lijcs ar ''71'' komandu.

Šis ir liels pavērsiens, kas nozīmē, ka Ņikita Lijcs kļūst par pirmo Latvijas ātrumlaivu sportistu, kurš strādās rūpnīcas komandā!

''Mēs ļoti augsti novērtējam, ka Mihaels Jenkins ir mūs uzrunājis, jo viņš sevi pierādījis strādājot ar labākajām pasaules klases komandām! Tas, ka šāda iespēja ir parādījusies, tas tikai apliecina to, ka esam izdarījuši lielu darbu, bet ar to nekas vēl nebeidzas… mums priekšā vēl ļoti smags darbs! Katrā ziņā mēs redzam savu mērķi un mums ir jāpielieto visi savi resursi, lai kopīgi šo mērķi īstenotu,'' par jauno sezonu izsakās ''71'' komandas vadītājs Andris Plinta.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Plinta

     [+] [-]

, 2021-03-15 12:03, pirms 3 gadiem
..ko tā...Kristīne Plinta...te samurgojusi... Visādi skaļi saukļi, superpanākumi, superplāni! par ļoti šauru sfēru un nevienam parastam sporta zinātājam nepazīstamiem subjektiem.... njā, sports ir visaptverošs, kas tik tai pasaulē nedarās!