Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

"Ganassi" izcīna vēsturisku panākumu IndyCar čempionātā (+video)

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ganassi" izcīna vēsturisku panākumu IndyCar čempionātā (+video)
Skots Diksons vadībā Pokono trasē
Foto: GETTY IMAGES NORTH AMERICA

"Chip Ganassi Racing" komandai izdevies sasniegt vēsturisku panākumu IndyCar čempionāta posmā Pokono trasē, kur tās piloti ieņēma pirmās trīs vietas.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Skots Diksons, kuram tā ir pirmā uzvara pēc 13 posmu pārtraukuma. Savukārt otrajā vietā finišēja Čārlijs Kimbols, kuram tas ir karjeras labākā rezultāta atkārtojums, bet trešo vietu ieguva četrkārtējais IndyCar čempions Dario Frankitti, kuram tas ir pirmais pjedestāls sezonā.

Visi trīs sacensības sāka no beigu gala, taču prata sataupīt degvielu labāk nekā piloti, kas startēja ar "Chevrolet" motoriem, un pozīciju pa pozīcijai kāpa uz augšu. Šķita, ka "Honda" nometnes pārstāvji finišēs pat pirmajās četrās vietās, tomēr sacensību beigu daļā "Penske" pilots Vils Pauerss apdzina Saimonu Paženo, paceļoties uz ceturto vietu. Īsi pirms finiša Paženo apdzina arī Džozefs Ņūgārdens.

Pirms sacīkstes notikušajos treniņbraucienos un kvalifikācijā dominēja "Andretti Autosport" komanda, tomēr visas četras mašīnas piemeklēja problēmas. "Pole position" ieguvējs Marko Andretti atradās vadībā visvairāk apļus, tomēr problēmas ar degvielu lika viņam atkrist līdz desmitajai vietai. Džeimss Hinčklifs tikmēr avarēja pirmajā līkumā, EJ Vizo piemeklēja tehniskas problēmas, kas lika izstāties, bet pašreizējam čempionam Raienam-Hanteram Rejam cīņa par pirmajām vietām beidzās pēc sadursmes ar Takumu Sato boksu celiņā.

Pokono posma rezultāti

VietaPilotsKomanda/motorsApļiRezultāts
1.Scott DixonGanassi/Honda1602:04:26.4178
2.Charlie KimballGanassi/Honda160+0.4572
3.Dario FranchittiGanassi/Honda160+1.1989
4.Will PowerPenske/Chevy160+5.6320
5.Josef NewgardenFisher/Honda160+7.1949
6.Simon PagenaudSchmidt/Honda160+9.4074
7.Justin WilsonCoyne/Honda160+13.3012
8.Helio CastronevesPenske/Chevy160+13.9376
9.Ed CarpenterCarpenter/Chevy160+15.5500
10.Marco AndrettiAndretti/Chevy160+18.4584
11.Simona de SilvestroKV/Chevy160+32.0478
12.James JakesRahal/Honda160+36.2536
13.Tony KanaanKV/Chevy160+41.5507
14.Ryan BriscoePanther/Chevy159+1 aplis
15.Pippa MannCoyne/Honda159+1 aplis
16.Sebastien BourdaisDragon/Chevy159+1 aplis
17.Alex TaglianiHerta/Honda158+2 apļi
18.Graham RahalRahal/Honda158+2 apļi
19.Tristan VautierSchmidt/Honda158+2 apļi
20.Ryan Hunter-ReayAndretti/Chevy121Izstājās
21.EJ VisoAndretti/Chevy104Izstājās
22.Takuma SatoFoyt/Honda61Izstājās
23.Sebastian SaavedraDragon/Chevy2Izstājās
24.James HinchcliffeAndretti/Chevy0Izstājās

IndyCar kopvērtējums pēc 11. posma

VietaPilotsPunkti
1Hélio Castroneves356
2Ryan Hunter-Reay333
3Marco Andretti301
4Scott Dixon291
5James Hinchcliffe272
6Tony Kanaan271
7Simon Pagenaud269
8Justin Wilson253
9Will Power242
10Takuma Sato241
11Dario Franchitti237
12Charlie Kimball234
13Ed Carpenter215
14Ernesto Viso212
15Josef Newgarden212
16Graham Rahal194
17James Jakes190
18Simona de Silvestro171
19Tristan Vautier158
20Oriol Servià151
21Sébastien Bourdais147
22Alex Tagliani130
23Sebastian Saavedra123
24Mike Conway97
25J.R. Hildebrand79
26Ryan Briscoe79
27Ana Beatriz72
28A.J. Allmendinger65
29Carlos Muñoz54
30Pippa Mann29
31Conor Daly11
32Townsend Bell10
33Buddy Lazier8
33Katherine Legge8

Sacensību apskats

Izmantotie resursi:
The Official Site of IndyCar News, Drivers,...
autosport.com - the authority on Formula One,...