Hāra labo savu rekordu; meistarības konkursos uzvar Alfredsona komanda
Šonakt Visu zvaigžņu spēles nedēļas nogales ietvaros tika aizvadīta labāko Nacionālās Hokeja līgas (NHL) meistaru sacensība savā starpā gan veiklības un precizitātes gan arī spēka pārbaudījumos. Daniela Alfredsona komanda bija pārāka ar 21:12, pārliecinošo uzvaru nodrošināja pēdējais pārbaudījums.
Kā šādās reizēs ierasts, tad vispirms publika tika iepazīstināta gan ar Hāras, gan ar Alfredsona komandu sastāviem. Katrs tika izsaukts pa vienam, kas pašsaprotams, bet šoreiz katru zvaigzni varēja redzēt ari no bērnības bildēm, kas nenotiek bieži, šo pat varētu uzskatīt par jaunievedumu.
Ātruma aplis
Pirmajā pārbaudījumā, kurā tika noskaidrots ātrākais un veiklākais slidotājs, tiesa, šoreiz laukums šim pārbaudījumam bija pārdalīts pa vertikāli, no vieniem vārtiem līdz otriem, piecus no sešiem punktiem ieguva Alfredsona komanda. Visātrākais slidotājs tika noskaidrots starp diviem jaunākajiem spēlētājiem. „Rangers” uzbrucējs, Karls Hagelins abas reizes nepalaida priekšā otavieti – Kolinu Grīningu. Hagelins šo apli veica 12,963 sekundēs.
Efektīgākais bullītis
Noteikumi ļoti vienkārši - katram spēlētājam trīs izgājieni, tomēr uzvarētāju izšķir skatītāju balsu daudzums. Katrs konkursants rādīja visu, kas vien bija iešāvies prātā. Skaistu epizožu netrūka, tiesa, vārtsargiem par sevi kaunēties nebija pamata, jo gan Eliots, gan Praiss spēja atvairīt pat ļoti skaistus izgājienus. Kerijs Praiss pat apamanījās apturēt Kuturē izgājienu, esot pagriezis muguru un skatoties aizsargstiklā.
Liela konkurence bija vērojam starp Periju un Tavaresu, bet uzvarēt varēja tikai viens. Viskreatīvākais bija Patriks Keins, kurš bija aizņēmies Dvaita Hovarda Supermena apmetni. Tieši viņš arī tika atzīts par uzvarētāju ar izpildītajiem izgājieniem „Supermena metienu”, kurš sašķēla ripu vairākos gabalos un .ripas iebakstīšanu vārtos pašam šļūcot pa ledu. 47% fanu atzina viņu par labāko.
Precīzākais metiens
Arī šis pārbaudījums atšķīrās no KHL redzētā, proti, katram no snaiperiem tika piespēlēta ripa no aizvārtes un tika tad to raidīja pa vārtiem. Interesanti, ka sezonas labākais vārtu guvējs, Stemkoss, piedzīvoja nelielu izgāšanos, jo, metot pa vārtem, pavadīja 45 sekundes. Labākais tika noskaidrots starp Metu Rīdu un Džeimiju Bennu, precīzāks un ātrāks izrādījās Dalasas uzbrukuma līderis. Pēc šī pārbaudījuma abu komandu rezultāts bija neizšķirts – 6:6.
Prasmju stafete
Šajā pārbaudījumā bija iekļauti pieci elementi - metieni neapstādinot (jātrāpa vārtos trīs reizes), piespēles, ripas kontrole, nūjas kontroles prasmes un metienu precizitāte. No katras komandas piedalījās 16 spēlētāji, kas bija sadalīti divās grupās pa astoņiem. Visus iespējamos trīs punktus izcīnīja Alfredsona komandas pārstāvji, kuri uzvarēja abas stafetes un ieguva papildus punktu par ātrāko uzrādīto laiku - divas minūtes un astoņas sekundes. Pēc šīs disciplīnas rezultāts kļuva jau 9:6.
Spēcīgākais metiens
Konkurss, kurā tiek noskaidrots spēcīgāka metiena īpašnieks, neprasa liekus komentārus. Arī šogad par šī titula reālākajiem pretendentiem tika uzskatīti Zdeno Hāra un Šei Vēbers. Kādu laiku spēcīgākais metiens piederēja Alfredsonsm (101,3), taču tad pie lietas ķērās favorīti. Jau ar pirmo mēģinājumu tika uzlabots rekords, kas bija 105,9 jūdzes stundā (170,42 km/h), taču nu jau tas bija 106,2. Arī Vēbers uzlaboja savu personīgo sniegumu. Ja pērn viņš šķēla pa ripu ar 104,8 jūdžu stundā lielu ātrumu, tad tagad tas tika minimāli uzlabots – 104,9. Otrais metiens Hāras izpildījumā lika visiem klātesošajiem piecelties kājās, jo vēlreiz tika labots viņam pašam piederošais rekords, nu jau tas sasniedza 108,8 jūdzes stundā, kas ir 175,09 km/h. Finālā Šei Vēbers pārspēja bijušo Hāras rekordu, uzrādot metienu, kura ātrums bija 106 jūdzes stundā. Pēdējos divos metienos Zdeno Hāra nelaboja rekordu, taču arī šogad viņš palika nepārspēts. Šo pārbaudījumu Hāras komanda uzvarēja, taču joprojām atradās zaudētāju lomā.
Izslēgšanas bullīšu sērija
Izšķirošajā uzdevumā no katras komandas piedalījās 11 zvaigznes, viens jaunais spēlētājs un trīs vārtsargi, par katru realizēto bullīti tika piešķirts punkts komandai, un spēlētājam iespēja turpināt piedalīties sacensībā, lai noskaidrotu labāko, bet - kurš to neraealizē, izkrīt.
Cīņa ritēja līdz trešajam raundam, kad starp trim labākajiem bija palikuši vien Alfredsona komandas pārstāvji – Tavaress, Pominvils un Stemkoss. Tieši pēdējais uzvarēja un reabilitējās par piedzīvoto neveiksmi precīzāko metienu pārbaudījumā. Interesanti, ka no Haras komandas šos izgājienus veiksmīgi izmantoja tikai trīs spēlētāji, bet Alfredsona vienība guva desmit vārtus (Stemkoss - 3, Tavaress, Pominvils - 2).
Beigu beigās Daniela Alfredsona komanda uzvarēja visai pārliecinoši – 21:12, tomēr tas šajā gadījumā nav pats svarīgākais. Būs interesanti, kura komanda uzvarēs Zvaigžņu spēlē, kas noritēs jau naktī uz pirmdienu. Katrā ziņā - spēle, kā vienmēr, būs vārtu birumiem bagāta un skaistu epizožu pārpildīta.
Izmantotie resursi: NHL.com - The National Hockey League
+12 [+] [-]
+24 [+] [-]
+30 [+] [-]
Tavai zināšanai, es no KHL "meistaru šova" tikai labākos momentos noskatījos, bet nu ok, pie tā arī paliksim, būšu KHL fans, ko tik par sevi jaunu neuzzini.
+6 [+] [-]
ātruma!
[+] [-]
-4 [+] [-]
+17 [+] [-]
+13 [+] [-]
+9 [+] [-]
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Nevienam nevajadzētu justies aizvainotam par to, ja viņa uzvārdu izrunā angliski, vai tad tā nav nacionālā valoda..?
+10 [+] [-]
-4 [+] [-]
+11 [+] [-]
Un nevis tā kā Ziemeļamerikas komentētāji sauc vai uz krekla rakstīts. Jo ja būtu savādāk un visi vadītos pēc ZA komentētāju izrunām padomājiet kā būtu jāraksta Latvijas sportistu uzvārdi.
-4 [+] [-]
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+7 [+] [-]
+6 [+] [-]