Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 3

Atskats uz NHL draftu

Juris Miņins
Juris Miņins

Atskats uz NHL draftu
Foto: AP/Scanpix

Vakar vakarā noslēdzās Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles ceremonija jeb drafts, kurā ar pirmo numuru tika izvēlēts Tailers Hols, taču draftā tika izvēlēti arī citi spēlētāji, tāpēc apskatīsiemies, kuras komandas savu sastāvu papildināja vislabāk un kādas vēl tendences bija vērojamas šī gada draftā.

Vērojot 2010. gada drafta ceremoniju, protams, varēja pamanīt vairākas interesantas tendences un galvenā no tām bija komandu lielā paļaušanās uz jaunajiem spēlētājiem. Acīmredzot, Pitsburgas "Penguins" un Čikāgas "Blackhawks" panākumu iedvesmoti, vairāku komandu ģenerālmenedžeri ir nolēmuši līdzīgus eksperimentus veikt savā "dārziņā". Vai tas izdosies, rādīs laiks, bet pašlaik izskatās, ka jaunā mode komandas veidot balstoties uz draftu un jaunajiem spēlētājiem, nevis veterāniem ar daudzmiljonu līgumiem, vēl tikai sāksies.

Tāpat bija redzama vēl viena tendence – šogad visai "sekls" bija vārtsargu lauciņš, par ko liecina tas, ka pirmajās trijās kārtās tika izvēlēti vien pieci vārtsargi (2009. gadā tādi bija septiņi, un vēl pirms gada - deviņi). Arī aizsargi pirmajā kārtā nebija pieprasīti, jo tādus izvēlējās vien septiņus, lai gan pirms gada pirmajā kārtā bija 12 spēlētāju, kurus var likt uz zilās līnijas. Līdz ar to var teikt, ka šis bija uzbrucēju gads/drafts.

Ja skatās spēlētājus pēc pasēm, tad redzams, ka šogad Ziemeļamerikāņi drafta pirmajā kārtā ir bijuši labāki nekā pirms gada, jo šogad eiropieši ir draftēti par trim mazāk nekā pirms gada (kopā draftēti 52 eiropieši).
Interesanti varētu būt arī tas, ka salīdzinot ar pagājušo gadu NHL komandas ir kļuvušas mazliet drošākas un jau ir draftējušas astoņus Krievijas hokejistus (pirms gada tādi bija seši). Atgādināsim, ka NHL komandas ir visai piesardzīgas izvēloties KHL "ietekmes zonas" hokejistus, jo baidās par to "aizbēgšanu" atpakaļ. Vēl vairāk, ja spēlētājs nav gatavs uzreiz (divu sezonu laikā) iekļūt NHL, tad komandas atsakās šādu spēlētāju ņemt savās rindās, jo baidās tik ļoti riskēt.
Savukārt Ziemeļamerikas eksperti atzīmē tā sauktās čehoslovāku hokeja skolas lejupslīdi, jo pēdējos gados pienesums NHL draftam no Čehijas un Slovākijas ir visai niecīgs (salīdzinājumam - astoņi spēlētāji šogad un 20 pirms pieciem gadiem).

Ja runā par konkrētām komandām un konkrētām izvēlēm, tad šī gada draftā es vēlētos izcelt četras komandas, kuru izvēles man likās interesantas – "Panthers", "Islanders", "Oilers" un "Ducks". Bet nu par visu pēc kārtas.

Floridas "Panthers"
Ja jārunā par šī gada jauno spēlētāju izvēles ieguvējiem, tad pirmajā vietā, noteikti, ir jāliek Floridas "Panthers". Pa trim izvēlēm katrā no pirmajām divām drafta kārtām, kopā aizrunāti 13 spēlētāji. Šāds selekcijas darbs nevar nedod augļus, jo vēl vairāk tāpēc, ka lielākā daļa no šiem hokejistiem ir lieli (vairākums ap 190 cm gari) un spēcīgi. Tieši tas, kas ir vajadzīgs mūsdienu hokejā.
Tāpat, redzot pirmsdrafta aktivitātes, kad "panteras" atbrīvojās no Neitana Hortona, Gregorija Kempbela un Kīta Blarda (kā arī plāno atbrīvoties no Stīvena Veisa), kļūst skaidrs kādu ceļu floridieši ir nolēmuši iet – to pašu, ko jau ir veikuši Pitsburgas un Čikāgas klubi.

Ņujorkas "Islanders"
"Salinieki" šogad ir izvēlējušies, iespējams, divus labākos šībrīža Eiropas jaunos uzbrucējus, Nino Nīderreiteru un Kirilu Kabanovu. Ja pirmais bija arī labākais šī gada eiropietis draftā tāpat, tad par Kabanovu sezonas laikā tika runāts daudz un dikti. Ne tik sen viņam prognozēja drafta pirmo numuru un Aleksandra Ovečkina cienīgus panākumus, bet pēc ne visai veiksmīgas sezonas QMJHL un neiekļūšanas Krievijas U-20 izlases sastāvā, viņa akcijas strauji kritās un ja pirms paša drafta eksperti teica, ka viņš ir drafta pirmās kārtas beigu daļas izvēle, tad reāli uzbrucējs nokrita līdz trešās kārtas sākumam.
Spēlēt Kabanavs nav sācis sliktāk, taču dēļ problēmām ar attieksmi viņš ir tur, kur viņš ir, taču, ja tā mainīsies, "Islanders" trešajā kārtā var būt nodraftējuši topošo NHL TOP uzbrucēju.
Kopumā vērtējot ņujorkiešu izvēles ir redzams, ka komanda draftā ir vēlējusies pastiprināt visas līnijas, kas nozīmē, ka arī "Islanders" domā par savu nākotni, taču meklējot vairs ne tik komandas līderus, kā viņu palīgus un "piespēlētājus".

Edmontona "Oilers"
Edmontonas "Oilers" drafts Latvijā, droši vien, patīk daudziem, jo tieši edmontonieši izvēlējās vienīgo Latvijas hokejistu šī gada jauno spēlētāju aizrunāšanā – Kristiānu Pelšu, taču savā topā es šo komandu ievietoju pilnīgi ne tāpēc.
"Oilers" draftēja 11 hokejistus, tai skaitā pirmo numuru Teiloru Holu. Jā, izvēlēties Holu nebija liela māksla, taču otrajā kārtā izvēlētais Tailers Pitliks, Martins Marincins un Kērtiss Hamiltons ir lieli, masīvi hokejisti, kas komandai nākotnē ļaus kļūt spēcīgākai un "sīkstākai". Arī vērtējot kopumā, atskaitot divas pēdējo kārtu izvēles, visu hokejistu augums ir virs 180 cm (precīzāk, mazākie ir ap 183 cm gari) un arī samērā masīvi, tāpēc var teikt, ka šajā ziņā visa drafta garumā "naftinieki" ir ieturējuši vienotu stratēģiju, kas nākotnē nesīs panākumus.

Anaheimas "Ducks"
Visbeidzot Anaheimas "Ducks". Ar šī gada draftu, kā izskatās, viņi ir izlēmuši kaut ko izmainīt savā spēlē, precīzāk vēl no nesenajiem "līgas huligāniem" kļūt par tehniskāku komandu. Tādēļ arī drafta pirmajā kārtā tika izvēlēts Kems Faulers, kurš bija "nokritis" pārsteidzoši zemu, kā arī Emersons Ītems, divi hokejisti, kuri ļoti labi slido un ir ļoti tehniski. Pie tam, Ītema draftēšana bija svarīga arī no komandas mārketinga viedokļa, jo viņa mājas ir tieši Kalifornijas štatā.
Tāpat visai cerīgi izskatās arī Devantes Smita-Pīlija izvēlēšanās, jo Toronto dzimušais hokejists, lai arī nav īpaši garš, ir masīvs un agresīvs, t.i., spēlētājs kāds var noderēt enerģijas maiņām.

Tāpat, droši vien, Latvijas hokeja līdzjutējus interesēs tie spēlētāji, kurus izvēlējās Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas.

Tad nu lūk, Dalasas "Stars" pirmajā kārtā izvēlējās Džeku Kempbelu, šī gada drafta labāko vārtsargu. Tas viņiem ir ļoti svarīgi, ja ņem vērā, ka līdzšinējais "Stars" pirmais numurs Mārtijs Turko karjeru tupinās citā komandā, bet potenciālais pirmais numurs Kari Lehtonens ir visai nepārliecinoša izvēle, domājot par komandas vārtu drošību ilgtermiņā. Savukārt otrajā kārtā draftētais zviedrs Patriks Nemets kādu dienu varētu būt labs aizstājējs mūsu pašu Kārlim Skrastiņam – tāds pats aizsardzībā spēlējošais aizsargs, kurš uzbrukumā, lai arī nav galigi švaks (kā jau zviedru aizsargs, labi ievada uzbrukumus), vairāk koncentrējas sīkstai spēlei un savu vārtu drošībai.

Atlantas "Thrashers" savas pirmās kārtas izvēles tiesības izmantoja iegūstot Aleksandru Burmistrovu. Spēlētāju, kurš pirms drafta sacēla lielu troksni, skaidrojot savu attieksmi pret KHL. Kopumā izvēle ir neslikta, taču, visdrīzāk, šogad kā "pilna laika" NHL spēlētāju mēs viņu neredzēsim. Tāpat atlantieši draftēja četrus aizsargus, no kuriem visaugstāk tika izvēlēts Džulians Melčiori, kura onkulis ir neviens cits kā pazīstamais ex-hokejists un pašreizējais NHL funkcionārs Maiks Mērfijs. Jāpiebilst, ka nākamo sezonu Meličiori pavadīs Masačūsetas Lovelas universitātē, "River Hawks" komandā.

Savukārt šīs sezonas NHL Stenlija kausa izcīņas finālisti bija spiesti iztikt bez izvēlēm pirmajās divās kārtās, taču neskatoties uz to viņi ieguva perspektīvo Levistonas "MAINEiacs" uzbrucēju Maiklu Čaputu, kurš QMJHL čempionātā rāda, lai arī ne pirmā lieluma zvaigznes spēli, bet visai labu spēli abās laukuma pusēs gan, t.i., tieši to, ko vajag "lidotājiem". No kopumā sešiem izvēlētajiem spēlētājiem divi bija aizsargi (6. un 7. kārta), bet pārējie –uzbrucēji.

Visbeidzot Otavas "Senators", kuriem arī nebija iespēju izvēlēties ne pirmajā, ne otrajā raundā, kopumā tika pie četriem jaunajiem hokejistiem, no kuriem visaugstāk tika izvēlēts čehs Jakubs Kuleks, kurš pārstāv QMJHL klubu Rimuski "Oceanics", to pašu, kurā savulaik spēlēja Sidnijs Krosbijs. Šis uzbrucējs vairāk ir "pleimeikeris" ar lieliskiem auguma parametriem, taču, protams, viņam ir arī ko uzlabot, pirmkārt, slidojumu. Kopumā tika izvēlēti trīs malējie uzbrucēji un viens aizsargs.

Gribētos pievērsties vēl vienai interesantai lietai, proti, mēģināt noskaidrot, to, kuri būs šī gada drafta "zeterbergi", "datsjuki" un, iespējams, arī "hornkvisti".

Protams, pirmais šajā sarakstā ir jau pieminētais Kirils Kabanovs. Spēlētājs, kurš pēc talanta ir liekams elites līmenī, pēc attieksmes - ... . Viens ir skaidrs, nonākot jaunā komandā, ar daudz jaunajiem talantiem-vienaudžiem, var izveidoties ļoti konkurētspējīga komanda (Pitsburgas "Penguins"), kurā ir vieta arī diviem (un pat trim) "stāriem", līdz ar to Kabanovam ir iespējas kļūt par NHL elites spēlētāju.
Tāpat pie potenciālajiem drafta nenovērtētākajiem spēlētājiem ir jāmin Džons Makfarlands, Bredlijs Ross un Daltons Smits, spēlētāji, kuri varēja tikt draftēti daudz augstāk, iespējams, pat pirmajā dienā, taču komandu skauti domāja savādāk.
Un īpaši gribētos izcelt Kelvinu Pikāru. Pirmsdrafta prognozēs viņš bija viens no visaugstāk vērtētajiem vārtsargiem, bet beigās "nokrita" līdz 49. vietai (Kolorado "Avalanche"). Kelvins ir viens no labākajiem pēdējo sezonu WHL vārtsargiem, līdz ar to rodas pamatots optimisms sakarā ar viņa iespējamo iejušanos (vairāku sezonu laikā) Kolorado "Avalanche" rindās, sevišķi ja ņem vērā, ka Kreigs Andersons jau drīz pārkāps 30 gadu slieksni.
Zīmīgi, ka Kelvina vecākais brālis Čets 2008. gada draftā tika pie pirmā drafta numura starp vārtsargiem un pašlaik atrodas Nešvilas "Predators" sistēmā.

Noslēgumā gan gribētos piebilst, ka viss iepriekšierakstītais, un arī nepierakstītais ir balstīts tikai un vienīgi uz iespējamo spēlētāju meistarības un spēju attīstību prognozēm, t.i., daudz maz objektīvi izvērtēt to cik veiksmīgs šis drafts ir bijis tai vai citai komandai varēs tikai pēc vismaz pieciem gadiem, tad, kad šie izvēlētie spēlētāji būs sasnieguši vecumu, kad būtu jāsāk (vai pretēji) spēlēt pieaugušo līmenī.
Smags darbs un tikai neliela daļa īstas veiksmes būs tas, kas vakar un aizvakar izvēlētajiem jaunekļiem ļaus iekļūt pasaules hokeja Mekā – Nacionālajā Hokeja Līgā.

 +29 [+] [-]

, 2010-06-27 18:13, pirms 14 gadiem
Man galvenais bija, ka kāds letiņš draftēts!

  -4 [+] [-]

, 2010-06-27 18:23, pirms 14 gadiem
Protams, pirmais šajā sarakstā ir jau pieminētais Kirils Kabanovs. Spēlētājs, kurš pēc talanta ir liekams elites līmenī, pēc attieksmes - ... .

ļoti labs....
Slēpts komentārs: endrjuss

  -1 [+] [-]

, 2010-06-27 18:36, pirms 14 gadiem
Ar Kabanovu es domāju, ka viss būs kārtībā.
Man arī patīk Avalanche 49. drafta izvēle Pikārs būs lietaskoks

     [+] [-]

, 2010-06-27 19:18, pirms 14 gadiem
Nav uzbrauciens autora darbam, drīzāk idejai - neizprotu īsti jēgu analizēt draftu, kurā reāli spēlētāji nākamsezon ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Pārējie ir prospekti, kuri traumēsies, tiks aizmainīti, aizmirsti...

 +12 [+] [-]

, 2010-06-27 19:24, pirms 14 gadiem
JK rakstīja: Nav uzbrauciens autora darbam, drīzāk idejai - neizprotu īsti jēgu analizēt draftu, kurā reāli spēlētāji nākamsezon ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Pārējie ir prospekti, kuri traumēsies, tiks aizmainīti, aizmirsti...
Vai tad no tā, ka šie spēlētāji spēlēs pēc pāris sezonām vai citās komandās viņi spēlēs savādāk?

Pie tam, tiek apskatīts/analizēts nevis pats hokejists, bet drīzāk tiek prognozēta viņa iespējamā loma komandā, ņemot vērā līdz šim parādīto spēli.
Un pafantazēt/prognozēt patīk daudziem.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -3 [+] [-]

, 2010-06-27 20:01, pirms 14 gadiem
aizver muti rakstīja: video.nhl.com: NHL VideoCenter

Juri, tiešām personīgais viedoklis vai vienkārši aizņēmies viedokļus no ekspertiem?
Godīgi sakot, NHL.com lapu neizmantoju gandrīz nemaz (tik cik reg. sezonā rezultātus apskatos), tāpēc par turienes viedokļiem un informāciju neesmu informēts.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2010-06-27 20:25, pirms 14 gadiem
aizver muti rakstīja: Tad jau tiešām apsveicami, jo par 3 komandām viedokļi pilnībā sakrīt.
nu tie arī ir visizteiktākie ieguvēji, to pateiks daudzi kas seko līdzi šī gada draftam. redzējuši vai nē to video

  -1 [+] [-]

, 2010-06-27 20:30, pirms 14 gadiem
Kalvinators rakstīja: nu tie arī ir visizteiktākie ieguvēji, to pateiks daudzi kas seko līdzi šī gada draftam. redzējuši vai nē to video
Tieši tā, "Panthers", "Islanders", "Oilers" tiešām ir labi pastrādājuši.

  -1 [+] [-]

, 2010-06-27 21:13, pirms 14 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Tieši tā, "Panthers", "Islanders", "Oilers" tiešām ir labi pastrādājuši.
Pastrādāja viņas labi, tāpat, manuprāt, arī Canes diez ko neatpaliek no viņiem.

Bet par ieguvējiem es liktu arī pīles. Tīri veiksmes dēļ, dēļ jau Tevis pieminētajiem 3 spēlētājiem. (tālāk pēc 2. rounda sekoja tukšums līdz pat 5.
Ar Fauleru noplauka pamatīgi, nav ko piebilst, Ītems arī brīnumainā kārtā tik ilgi turējās un bija tieši tas, kas vajadzīgs + vietējais. Tās abas tīrā veiksme. Bet ieguvēji, manuprāt, viņi būs.

  -1 [+] [-]

, 2010-06-27 21:39, pirms 14 gadiem
Kalvinators rakstīja: Pastrādāja viņas labi, tāpat, manuprāt, arī Canes diez ko neatpaliek no viņiem.

Bet par ieguvējiem es liktu arī pīles. Tīri veiksmes dēļ, dēļ jau Tevis pieminētajiem 3 spēlētājiem. (tālāk pēc 2. rounda sekoja tukšums līdz pat 5.
Ar Fauleru noplauka pamatīgi, nav ko piebilst, Ītems arī brīnumainā kārtā tik ilgi turējās un bija tieši tas, kas vajadzīgs + vietējais. Tās abas tīrā veiksme. Bet ieguvēji, manuprāt, viņi būs.
"Hurricanes" jau nenormālos kvantumos aizsargus savāca (5 no 8 ir aizsargi. Skiners, protams, var būt labs, taču viņš savu vērtību pacēla uz OHL PO rēķina, tb vēl jāskatās kas un kad no viņa sanāks.

Man gan tāda interesanta liekas "Canes" pēdējā izvēle - Rīgā redzētais Dānijas vārtsargs Frederiks Andersens. Laikam jau Zviedrijas tuvums ļauj arī Dānijas līgas stāriem tikt NHL uzmanības lokā (bet nu sezona šamam monstruāli-mežonīga).

"Ducks" tiešām šogad paveicās, taču pats labi zini, ka ne jau šie spēlētājia trsisinās visas "jūsējo" problēmas.

"Manējie" gan turpina izmisīgi draftēt aizsargus. Es jau saprotu, ka aizsardzība uzvar čempionātus, bet nu tomēr... .
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2010-06-27 21:53, pirms 14 gadiem
Volx rakstīja: Kāpec nav Minesota?
Manuprāt ģeldīgi piki - Granlunds(labākais eiropietis),Larssons(U-18 čempī 14 punkti),Gustafsons(Zviedru U-18 vartsargs).Par ZA gan nemāku komentēt bet kurai komandai tik labi eiropiesi ir?
Teiksim tā, salīdzināji... Šogad Z-Amerikas dominance (gan kvalitātes, gan kvantitātes) ir neapšaubāma un ļoti uzskatāmi redzama. Tb "labie eiropieši" nemaz tik labi nav (uz kopējā fona).

Pie tam, Granlunds labākais bija prognozēs, reāli - tikai trešais izvēlētais eiropietis.

Zviedru U-18 vārtsargs. I? Piektais Eiropas vārtsargs pēdējos pirmsdrafta rangos. Tuvākajā laikā (t.i. gadus piecus) viņš NHL pat tuvumā nebūs, pašlaik visai viduvēji spēlē pa Zviedrijas līgām (ļoti dažādām - sākot no Zviedru Elites sērijas, līdz 1. līgai [pēc spēka - trešā], kur arī pavadīja lielāko pagājušās sezonas daļu, bet nākamo sezonu sāks Allsvenskan čempionātā), tāpēc viņu vērtēt kā baigo ieguvumu nu kkā roka neceļas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2010-06-27 22:23, pirms 14 gadiem
Juris Miņins rakstīja: "Hurricanes" jau nenormālos kvantumos aizsargus savāca (5 no 8 ir aizsargi. Skiners, protams, var būt labs, taču viņš savu vērtību pacēla uz OHL PO rēķina, tb vēl jāskatās kas un kad no viņa sanāks.

Man gan tāda interesanta liekas "Canes" pēdējā izvēle - Rīgā redzētais Dānijas vārtsargs Frederiks Andersens. Laikam jau Zviedrijas tuvums ļauj arī Dānijas līgas stāriem tikt NHL uzmanības lokā (bet nu sezona šamam monstruāli-mežonīga).

"Ducks" tiešām šogad paveicās, taču pats labi zini, ka ne jau šie spēlētājia trsisinās visas "jūsējo" problēmas.

"Manējie" gan turpina izmisīgi draftēt aizsargus. Es jau saprotu, ka aizsardzība uzvar čempionātus, bet nu tomēr... .
Nu Dāņi vispār pēdējā laikā ļoti labi ''nāk ārā''

Par Ducks izvēli.
Nu pēc pāris gadiem, manuprāt, tie 2(3?) šo to varēs atrisināt.
Bet nu šobrīd galvenās problēmas atrisinājumu, protams, nevar atrast starp padsmitgadniekiem. Tur der tikai maiņas vai 1. jūlijs.

Jā, ''tavējo'' izvēle tiešām mani izbrīnīja, biju diezgan pārsteigts, lai neteiktu vairāk. Un kad viņi paņēma Forbortu, tur vēl palika daudz labu uzbrucēju.

  -2 [+] [-]

, 2010-06-27 22:39, pirms 14 gadiem
Volx,

Par Minesotas vārtsargiem runājot, tad nākotne viņiem nemaz tik slikta nav - Hārdings(?), Hudobins, Hakets.

Ja runā par iepriekš draftētajiem, tad Hakets ir viens no TOP vārtsargiem OHL (piektais pēc vidēji ielaistajām un otrais pēc atvairītajiem %), Kumpers WHL arī šosezon tika otrajā simboliskajā izlasē.

Tas, ka kāda komanda draftē kādu spēlētāju, nenozīmē, ka iepriekš draftētie ir slikti, jo atteikties no iespējas paņemt kādu spēlētāju, kuru, sliktākajā gadījumā, vismaz varēs iesaistīt kādā maiņā, neviena komanda nesāks.

Neviens nesaka, ka Allsvenskan līgā 18 gados spēlēt ir slikti (viņš jau arī Elitē ir paspēji atzīmēties, bet Allsvenskan līgā 14 gados debitēja), uzsvars iepriekšrakstītajā teikumā ir jāliek uz "visai viduvēji".
Tai pašā 1. līgā (3. pēc spēka) viņa stati ir visai neko neizsakoši - 89.4%, 2.86 vārti vidēji spēlē.

Kurai komandai ir labāki Eiropieši? "Islanders" pirmie šajā sarakstā - Nīderreiters un Kabanovs. Vismaz izejot no tā, ko šiem spēlētājiem ir prognozējuši pēdējā gada laikā (abi tika piemērīti TOP 3 izvēlēm).
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +9 [+] [-]

, 2010-06-28 00:46, pirms 14 gadiem
trakais v.4 rakstīja: Juri,bet kā izskaidrot,ka Sotnieku un Bukartu neizvēlējās?Visu laiku par šiem runāja,bet nekā! Te uzrodas Pelšs no zilām debesīm ar vienu labu junioru čempi!
Par Sotnieku kā drafta kandidātu runāja tikai daži puišeļi komentāros. '87 gads tomēr netiek uzskatīts par kādu jauno, kā bieži vien liela daļa šeit uzskata.
Bukarts bija variants, kurš VARBŪT parādīsies drafta beigās, bet arī '90 pamatā draftēja 2008. draftā, bet pagājušogad un šogad tikai īpaši talantīgie, kas nebij pamanīti un paņemti iepriekš. Kā cerība tam, lai viņu varētu pieskaitīt pie šīs kategorijas, bija viņam individuāli veiksmīgais U-20 čempis, jo 6 vārti 6 spēlēs ir gana labs rādītājs, kā arī tas, ka tomēr jau gana nopietnā līgā spēlē. Par sliktu šajā sakarā izvērtās tas, ka 08/09 sezonā izvēlējās spēlēt Maskavā, nevis Kanādā junioros, kur par viņu izrādīja interesi (SA+ bija videointervija ar viņu, tur arī pats pastāstīja kas un kā).
Man personīgi, Pelšs bija milzīgs pārsteigums. Diezgan sen jau biju atmetis šādu iespējamību. Katrā ziņā novēlu, lai viņam izdodas.

  -1 [+] [-]

, 2010-06-28 08:20, pirms 14 gadiem
Atklāti sakot man šķiet, ka Nino draftā ir pārāk augstu. Reāli viņam bija viens labs U 20 čempis un pārdesmit spēles WHL. Un tā rezultātā viņš ir draftēts kā viens no TOP spēlētājiem.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-06-28 10:25, pirms 14 gadiem
edzinss rakstīja: Par Sotnieku kā drafta kandidātu runāja tikai daži puišeļi komentāros. '87 gads tomēr netiek uzskatīts par kādu jauno, kā bieži vien liela daļa šeit uzskata.
Bukarts bija variants, kurš VARBŪT parādīsies drafta beigās, bet arī '90 pamatā draftēja 2008. draftā, bet pagājušogad un šogad tikai īpaši talantīgie, kas nebij pamanīti un paņemti iepriekš. Kā cerība tam, lai viņu varētu pieskaitīt pie šīs kategorijas, bija viņam individuāli veiksmīgais U-20 čempis, jo 6 vārti 6 spēlēs ir gana labs rādītājs, kā arī tas, ka tomēr jau gana nopietnā līgā spēlē. Par sliktu šajā sakarā izvērtās tas, ka 08/09 sezonā izvēlējās spēlēt Maskavā, nevis Kanādā junioros, kur par viņu izrādīja interesi (SA+ bija videointervija ar viņu, tur arī pats pastāstīja kas un kā).
Man personīgi, Pelšs bija milzīgs pārsteigums. Diezgan sen jau biju atmetis šādu iespējamību. Katrā ziņā novēlu, lai viņam izdodas.
Sotnieku par teorētiski nevarēja draftēt - vecākus par 1989.g.dz. vairs draftēt nedrīkstēja.
Par Pelšu arī es esmu pārsteigts - starp citu, kā viņam ar līgumiem ar RD? vai viņš ir brīvs un var doties uz CHL (gadījumā, ja viņu šie rīt nodraftē)?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-06-28 11:16, pirms 14 gadiem
Abrags rakstīja: Sotnieku par teorētiski nevarēja draftēt - vecākus par 1989.g.dz. vairs draftēt nedrīkstēja.
Par Pelšu arī es esmu pārsteigts - starp citu, kā viņam ar līgumiem ar RD? vai viņš ir brīvs un var doties uz CHL (gadījumā, ja viņu šie rīt nodraftē)?
Ja arī būtu, es domāju Normis palaistu.

     [+] [-]

, 2010-06-30 15:58, pirms 14 gadiem
starp citu NHL draftēts spēlētājs ar 181 overalu Tims Kennedys pašlaik spēlē NHL Bufalo Sabres komandā un ir pat šogad spēlējis ASV izlasē
Tāpēc Pelšam ir izredzes tikt NHL ja labi pastrādās