Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 3

Blogs: Kāpēc “Penguins” ir vajadzīgs Flerī?

Juris Miņins
Juris Miņins

Blogs: Kāpēc “Penguins” ir vajadzīgs Flerī?
Marks-Andrē Flerī
Foto: AFP/Scanpix

Pirms neilga laika Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas “Penguins” pagarināja līgumu ar savu pirmo vārtsargu Marku-Andrē Flerī. Ko tas nozīmē Pensilvānijas štata komandai?

Marks-Andrē Flerī Pitsburgā aizvada savu nu jau 11. sezonu Nacionālajā hokeja līgā. Šajā laikā viņš ir izaudzis kopā ar komandu un no līgas “pagraba” tika līdz Stenlija kausam. Kā arī šajā laikā viņš arī kļuva par Kanādas izlases vārtsargu Olimpiskajās spēlēs, 2010. gadā. Skatoties no šāda rakursa, Flerī nolīgšana ir ļoti labs darījums, turklāt vēl labāku to padara līguma summa un ilgums, jo 29 gadus vecais vārtsargs ir nolīgs par 23 miljoniem uz nākamajiem četriem gadiem. Tiktāl viss būtu skaidrs.

Tomēr, jāsaka, ka šāds solis bija diezgan negaidīt daudziem hokeja līdzjutējiem un apskatniekiem, jo Flerī, lai arī kopumā nav slikts vārtsargs, nav arī NHL elites pārstāvis un, ļoti iespējams, ka pēc pavasara spēlēm viņa tirgus cena varēja kristies vēl vairāk.

Ja 2007./2008. gada sezonu noliek mazliet tālāk un apskatās visas pārējās, tad Flerī nekad nav spēlējis NHL elites līmenī. Viņš nekad sezonas laikā nav atvairījis 92% no metieniem, viņš nekad nav uzstādījis vidēji mačā ielaisto vārtu rādītāju zemāku kā 2.32. Savukārt karjerā kopā viņš ir atvairījis vien 91.1% metienu, vidēji ielaižot 2.61 vārtus. Jāsaka, ka pēdējie divi piemēri no statistikas noteikti nedara godu vārtsargam, kurš spēlē vienā komandā ar diviem uz šo brīdi elitāriem uzbrucējiem – Sidniju Krosbiju un Jevgeņiju Malkinu. Jā, viens Stenlija kauss viņiem ir, taču, kad tika veidota šī “Penguins” komanda, domāju, ka daudziem bija cerības, ka līdz 2014. gadam šī vienība izcīnīs kaut ko mazliet vairāk.
Turklāt, jāsaka, ka arī pats vārtsargs šajā laikā tikai vienu reizi ir iebalsots “All-Stars” mača komandā, bet citu individuālo sasniegumu viņam nav.

Protams, ir arī tādi vārtsargi, kas individuāli nav nekādi “spīdekļi”, taču savu darbu padara un izšķirošajās cīņās nospēlē gana droši un pārliecinoši, lai jau pārējā komanda, pie sekmīgas spēles var cerēt uz panākumu. Kā piemēru var minēt daudzus tai skaitā arī Čikāgas “Blackhawks” vārtu vīru Koriju Kraufordu. Vai tāds ir Flerī? Noteikti nē, jo pieredze rāda, ka gadījumos, kad spēle nevedas Pitsbugas komandai, arī tās pirmais vārtsargs neglābj.

Tad, protams, rodas loģisks jautājums – kāpēc Pitsburgas “Penguins” vadība pagarināja līgumu ar Flerī, turklāt to izdarīja jau tagad, sezonas laikā, nevis ļāva viņam izmēģināt savus spēkus brīvajā tirgū, kur, ļoti iespējams, viņa cena mainītos?

Pirmais iemesls ir tas, ka Flerī šajos gados ir kļuvis par vienu no komandas simboliem, kurš ir labi ieredzēts ne tikai komandas vadības līmenī, bet arī starp pārējiem vienības hokejistiem un viens no komandas līderiem, Sidnijs Krosbijs, ir liels Marka atbalstītājs. Tas komandas gara veidošanā, protams, ka ir ļoti būtiski. Tikpat būtiski ir arī spriedzes noņemšana no vārtsarga, kurš, lai arī, iespējams, no neteiks publiski, bet domās par savu nākamo līgumu.
Pats vārtsargs arī ļoti vēlējās, lai šis darījums tiktu noslēgts pēc iespējas ātrāk un Pitsburga bija viņa pirmā prioritāte. Viņu var arī saprast, jo ne kura katra komanda var lepoties ar tādām labām iespējām izcīnīt Stenlija kausu, kādas gadu no gada ir Pitsburgai. Turklāt, ja ne “Penguins”, tad kur citur?

Šie divi apstākļi arī radīja situāciju, kad abas darījumā iesaistītās puses to vienkārši vēlējās šo darījumu, turklāt vēlējās to pēc iespējas ātrāk.

Otrs aspekts, kas lika Pitsburgas vienībai pasteigties ar vārtsarga nolīgšanu, bija nenoteiktība. Jā, protams, kā jau rakstīju iepriekš, Flerī līdz šim sevi nav pierādījis kā vārtsargs, kurš vienatnē varētu “izvilkt” komandu, taču, ja nu šogad viņš par tādu sevi piesaka? Ja Kvebekas hokeja skolas audzēknis aizvada šo sezonu visaugstākajā līmenī un tikpat labi nospēlē arī izslēgšanas mačos? Tad komandai var rasties ļoti nopietnas problēmas, jo šādā gadījumā galdā būtu jāliek nevis nedaudz vairāk kā pieci miljoni ASV dolāru, bet visi septiņi, kas ir līgas labāko pirmo vārtsargu “robežsumma”. Džims Razefords negribēja riskēt un pieļaut tādu pašu kļūdu kāda viņam sanāca ar Kemu Vordu vēl strādājot Karolīnas “Hurricanes” sistēmā, kad ģenerālmenedžeris pasteidzās un Vordam piedāvāja līgumu pārāk agri, kad vārtsarga vērtība bija sasniegusi pašu augstāko punktu. Šoreiz Razerfords šādu risku negribēja pieļaut, tāpēc nodrošinājās vārtsarga pozīcijā jau laicīgi.

Kas būtu, ka viņi to neizdarītu? Iespējams, ka šādu jautājumu uzdeva sev arī Pitsburgas komandas vadība, kuri labi saprata, ka adekvāta aizstājēja nākamā gada brīvo aģentu tirgū vienkārši nebūs. Visu cieņu, protams, Anti Niemi, Mihalam Noivirtam vai Jonasam Gustavsonam, taču viņi, lai arī nākamvasar būs paši labākie vārtsargi par kuriem varēs pacīnīties (ja vien arī viņi nepagarinās līgumus ar savām komandām jau laicīgi), nez vai viņus var uzskatīt par aizstājējiem Flerī. Tieši tāpēc Pitsburgas komanda nolēma, ka šajā cīņā iesaistīties nevēlas, jo labāk izvēlas pārbaudītu vērtību.

Kāda tad ir Marka-Andrē vērtība? Jā, viņš nav vārtsargs, kurš uzvarēs čempionātus viens pats, taču viņš ir vārtsargs ar kuru var uzvarēt čempionātus (tas arī tika pierādīts). Jā, viņš nespēlē un, iespējams, nekad arī nespēlēs tādā līmenī, lai izcīnītu kādas individuālās atzinības, taču viņa spēle ir paredzama un zem sava līmeņa ilgtermiņā viņš nenolaidīsies. Komandā ar tādu spēcīgu uzbrukumu, kāds ir Pitsburgai (un arī kopumā ar visai sakarīgu un spēcīgu spēli) arī ar to ir gana. Kopumā, ja vērtē visus vārtsargus, kas spēlē NHL, protams, ka Flerī nav slikts, brīžiem viņš ir pat ļoti labs. Cita lieta, ka tāda kalibra komandai kāda ir Pitsburgas “Penguins”, protams, nebūtu slikti tikt pie elites līmeņa vārtsarga, kas arī ir galvenais arguments pret Flerī, t.i., viņš gluži neatbilst tai spēlei kādu no viņa, kā Stenlija kausa pretendentkomandas pirmā numura, gaida.

Pagaidām gan kā mums, tā visiem pārējiem, ir jāgaida 2015. gada pavasaris, kad Markam-Andrē Flerī būs jārāda brīnumi, t.i., ja ne jāaizved pašam Pitsburgas komanda līdz Stenlija kausam, tad vismaz jāpalīdz pārējiem komandas biedriem nokļūt turnīra finālā. Ja viņa tas izdosies, tad visi iepriekšējie grēki un zaudējumi tiks piedoti, ja nē – tad būs vēl viens iemesls runām, ka Flerī patiesībā ir tikai ļoti labas komandas “parazīts” un Pitsburgai ir jāmeklē kāds cits kam uzticēt savu vārtu drošību, ja vien viņi grib izmantot to iespēju, kad komandā ir divi visaugstākās klases uzbrucēji.

Vai Pitsburgas "Penguins" ar M.-A. Flerī vārtos spēs izcīnīt vēl vienu Stenlija kausu?

  • 46

  • 53

  • 4


     [+] [-]

, 2014-11-08 00:36, pirms 10 gadiem
Jautājums virsrakstā noteikti lai šeit SC lietotāji ceptos.

     [+] [-]

, 2014-11-08 00:40, pirms 10 gadiem
saka jau ka vaartsargs ir 50 vai pat vairaak procenti no komandas,bet nu Pitsburga shoreiz nav tas variants,ja neizciiniis trofeju,neviens jau uz Fleri kaa vainiigo neskatiisies,bet runaas vien par Krosbiju un Malkinu,un,ja tirguu nav naakamaa Ruaa,tad ko mekleet medni kokaa,ka tepat ir normaals kadrs,cieniits gjeerbtuvee,starp faniem un visiem zinaams,ka labi zvaigznes no debesiim necels,bet savu darbinju padariis

     [+] [-]

, 2014-11-08 00:56, pirms 10 gadiem
Var jau teikt, ka es izrauju teikumus no konteksta, bet nu šis man galīgi nepatika..
"Flerī nekad nav spēlējis NHL elites līmenī.
Viņš nekad nav uzstādījis vidēji mačā ielaisto vārtu rādītāju zemāku kā 2.32"

Pagājušajā sezonā vārtsargiem, kas aizvadījuši vismaz 40 spēles -
tikai sešiem vārtsargiem izdevās uzstādīt vidēji mačā ielaisto vārtu rādītāju zemāku kā 2.32

Pāgājušajā sezonā šo rādītāju zem 2,32 neizdevās iegūt arī šiem grandiem:
Price, Lundqvist, Niemi, Luongo, Hillers, Brodērs
Tad sanāk viņi iepriekšējā sezonā nespēlēja elites cienīgā līmenī?

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:10, pirms 10 gadiem
Ar katru reizi tie raksti paliek ar vien absurdāki un absurdāki...

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:11, pirms 10 gadiem
Blogs Par Hokeju rakstīja: Var jau teikt, ka es izrauju teikumus no konteksta, bet nu šis man galīgi nepatika..
"Flerī nekad nav spēlējis NHL elites līmenī.
Viņš nekad nav uzstādījis vidēji mačā ielaisto vārtu rādītāju zemāku kā 2.32"

Pagājušajā sezonā vārtsargiem, kas aizvadījuši vismaz 40 spēles -
tikai sešiem vārtsargiem izdevās uzstādīt vidēji mačā ielaisto vārtu rādītāju zemāku kā 2.32

Pāgājušajā sezonā šo rādītāju zem 2,32 neizdevās iegūt arī šiem grandiem:
Price, Lundqvist, Niemi, Luongo, Hillers, Brodērs
Tad sanāk viņi iepriekšējā sezonā nespēlēja elites cienīgā līmenī?
Šķiet, ka vēl vecajos laikos ar Leflēru (un ne tikai viņu) bija gara un plaša poliemika par to kas ir elite un kas nav. Elite noteikti nav tikai cipari statistikā, jo svarīgs ir arī uzvaru rādītājs, kā arī lielo (čempionāta) uzvaru esamība.

Ja mēs skatamies šodienas NHL (t.i., pagājušo sezonu un šīs sākumu), tad elites līmenī spēlē vispār tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi vārtsargi (pie tam, pat visus pirkstus nevajadzēs izmantot, lai saskaitītu).

"Labs vārtsargs" un "Elites vārtsargs" ir divas dažādas lietas. No tava nosauktā saraksta vien Lundkvists ir Elites līmeņa vārtsargs uz šo brīdi (tas nenozīmē, ka kāds no tā saraksta tāds nav bijis kādā citā laika periodā).

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:25, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Elite noteikti nav tikai cipari statistikā, jo svarīgs ir arī uzvaru rādītājs, kā arī lielo (čempionāta) uzvaru esamība.
To arī mēģinu pateikt, ka GAA rādītāju piesaukt pie tā vai vārtsargs ir spēlējis elites līmenī ir nedaudz absurdi.. Varlamovs, Flerī, Niemi pagājušās sezonas uzvarēto spēļu TOP3, visiem trim viņiem GAA zem "maģiskā" 2,32

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:33, pirms 10 gadiem
Blogs Par Hokeju rakstīja: To arī mēģinu pateikt, ka GAA rādītāju piesaukt pie tā vai vārtsargs ir spēlējis elites līmenī ir nedaudz absurdi.. Varlamovs, Flerī, Niemi pagājušās sezonas uzvarēto spēļu TOP3, visiem trim viņiem GAA zem "maģiskā" 2,32
2.32 nav maģiskais. Ja izlasīsi kontekstu, tad sapratīsi, ka runa ir par to, ka Flerī nekad zem šī rādītāja savu GAA nav dabūjis. Kas vienkārši ir papildinājums tam, ka viņš nav aizvadījis statistiski spožu sezonu (un tas jau ir faktors, ja mēs runājam par Elites vārtsarga "must have").

Kāds GAA ir Elitei? Ja par normālu vārtsarga spēli uzskata 2.50 GAA un 90.0% atvairīto, tad kas būtu Elite, katrs var salīdzināt pats.

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:37, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: 2.32 nav maģiskais. Ja izlasīsi kontekstu, tad sapratīsi, ka runa ir par to, ka Flerī nekad zem šī rādītāja savu GAA nav dabūjis. Kas vienkārši ir papildinājums tam, ka viņš nav aizvadījis statistiski spožu sezonu (un tas jau ir faktors, ja mēs runājam par Elites vārtsarga "must have").

Kāds GAA ir Elitei? Ja par normālu vārtsarga spēli uzskata 2.50 GAA un 90.0% atvairīto, tad kas būtu Elite, katrs var salīdzināt pats.
es gribeetu redzeet kaads vinjam buutu procents ja speeleetu uz aizsardziibu veidotu komandu,kaa Devils ar Broderu labaakajos gados

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:51, pirms 10 gadiem
NilsK rakstīja: es gribeetu redzeet kaads vinjam buutu procents ja speeleetu uz aizsardziibu veidotu komandu,kaa Devils ar Broderu labaakajos gados
Tad, kad NJD spēlēja savu uz aizsardzību izteikti balstīto hokeju, tad bija pilnīgi cita spēle, tāpēc salīdzināt to visu var virtuāli. Pašlaik nekas tāds nav iespējams, tāpat kā tajā laikā pārnesot mūsu dienu vārtsargu tehniku ar ne tuvu nav garantēti panākumi.

P.S. Pašam Brodēram tajos laikos ar gāja visādi un statistiski labas sezonas mijās ar ne tik labām, bet viņa sniegums nostabilizējās tikai pa 30 gadu vecumu, pirmslokauta ēras pašā izskaņā.

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:54, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Tad, kad NJD spēlēja savu uz aizsardzību izteikti balstīto hokeju, tad bija pilnīgi cita spēle, tāpēc salīdzināt to visu var virtuāli. Pašlaik nekas tāds nav iespējams, tāpat kā tajā laikā pārnesot mūsu dienu vārtsargu tehniku ar ne tuvu nav garantēti panākumi.

P.S. Pašam Brodēram tajos laikos ar gāja visādi un statistiski labas sezonas mijās ar ne tik labām, bet viņa sniegums nostabilizējās tikai pa 30 gadu vecumu, pirmslokauta ēras pašā izskaņā.
taatad peec tevis teiktaa sanaak ka shis raksts ir pupu mizas,ja jau saliidzinaam procentus,savs laiks,savi skaitlji

  -1 [+] [-]

, 2014-11-08 01:56, pirms 10 gadiem
Vismaz pārlasām rakstu un ortogrāfijas kļūdas izlabojam, citādi šis kļūst jau nelasāmi.

     [+] [-]

, 2014-11-08 01:59, pirms 10 gadiem
NilsK rakstīja: taatad peec tevis teiktaa sanaak ka shis raksts ir pupu mizas,ja jau saliidzinaam procentus,savs laiks,savi skaitlji
Salīdzināti tiek viena laika perioda rādītāji. Nevis rādītāji ar 15 gadu starpību (kā tas būtu Brodēra-Flerī gadījumā).

     [+] [-]

, 2014-11-08 09:14, pirms 10 gadiem
Kategoriski ,ka nē, jo atceroties pagājušo stenlija kausa izcīņu, kur viņš faktiski komandai neko nedeva, ir variats, ka varētu viņu aizmainīt.

  +2 [+] [-]

, 2014-11-08 09:20, pirms 10 gadiem
Skaidri un gaiši, Flerī ir labs, iespējams, elites vārtsargs regulārajā čempionātā. Play-off ar viņu vārtos nav ko darīt. Punkts. Tādā ziņā, ja salīdzina, tad es labāk ar Masaļski play-off stāvētu vārtos nekā ar Flerī.

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:28, pirms 10 gadiem
Ooopiits rakstīja: Skaidri un gaiši, Flerī ir labs, iespējams, elites vārtsargs regulārajā čempionātā. Play-off ar viņu vārtos nav ko darīt. Punkts. Tādā ziņā, ja salīdzina, tad es labāk ar Masaļski play-off stāvētu vārtos nekā ar Flerī.
Saprotu ,ka tas bija visai retoriski, bet nu tomēr, ar masaļska augumu nhl nav ,ko meklēt. Manuprāt, viņš uz leju velk pat dinamo. Pēdējā laikā masala saturīgu spēli nav rādījis.

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:32, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Šķiet, ka vēl vecajos laikos ar Leflēru (un ne tikai viņu) bija gara un plaša poliemika par to kas ir elite un kas nav. Elite noteikti nav tikai cipari statistikā, jo svarīgs ir arī uzvaru rādītājs, kā arī lielo (čempionāta) uzvaru esamība.

Ja mēs skatamies šodienas NHL (t.i., pagājušo sezonu un šīs sākumu), tad elites līmenī spēlē vispār tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi vārtsargi (pie tam, pat visus pirkstus nevajadzēs izmantot, lai saskaitītu).

"Labs vārtsargs" un "Elites vārtsargs" ir divas dažādas lietas. No tava nosauktā saraksta vien Lundkvists ir Elites līmeņa vārtsargs uz šo brīdi (tas nenozīmē, ka kāds no tā saraksta tāds nav bijis kādā citā laika periodā).
Nu beidz. Praiss viennozīmīgi šobrīd ir elite

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:33, pirms 10 gadiem
Ooopiits rakstīja: Skaidri un gaiši, Flerī ir labs, iespējams, elites vārtsargs regulārajā čempionātā. Play-off ar viņu vārtos nav ko darīt. Punkts. Tādā ziņā, ja salīdzina, tad es labāk ar Masaļski play-off stāvētu vārtos nekā ar Flerī.
Masala izlasē parasti ir monstrs! Klubā viņš dikti neiespringst, bet kā profs, protams, savu maizi atpelna! Ne jau viņa vaina, ka tas klubs viņam bieži vien gadās no loxu gala! Viņam prioritātes ir pareizi saliktas!

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:41, pirms 10 gadiem
van gaals rakstīja: Pēdējā laikā masala saturīgu spēli nav rādījis.
Masala nav rādijis vai varbūt tomēr tāds Dinamo kā suga to spēli nerāda, jo ir daži kadri (un Masala nebūt nav starp viņiem), kuri piem. pagājušosezon bija traumēti lielāko sezonas daļu, bet kas tagad ar savām "rokovajām" kļūdām gandrīz katrā spēlē to spēli šiem tā norok, kad ārā vairs pēc tam izrāpties ģinamka vienkārši vairs nespēj ne psiholoģiski, ne sportiski (meistarības ir pa īsu).

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:50, pirms 10 gadiem
van gaals rakstīja: Saprotu ,ka tas bija visai retoriski, bet nu tomēr, ar masaļska augumu nhl nav ,ko meklēt. Manuprāt, viņš uz leju velk pat dinamo. Pēdējā laikā masala saturīgu spēli nav rādījis.
Tas bija domāts, ka Edgars uz svarīgākajām spēlēm - PČ, vai kādas līgas play-off stāv labi, pat ļoti labi. Protams, tas bija retoriski, jo Flerī nav play-off vārtsargs Tādu vispār ir maz. Kā teiktu mans draugs, nav svarīgi, kurš tu esi trases vidū, galvenais, kurš tu esi finišā

     [+] [-]

, 2014-11-08 10:50, pirms 10 gadiem
als rakstīja: Masala izlasē parasti ir monstrs! Klubā viņš dikti neiespringst, bet kā profs, protams, savu maizi atpelna! Ne jau viņa vaina, ka tas klubs viņam bieži vien gadās no loxu gala! Viņam prioritātes ir pareizi saliktas!
Tā es arī gribēju to nofrāzēt

     [+] [-]

, 2014-11-08 11:06, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Šķiet, ka vēl vecajos laikos ar Leflēru (un ne tikai viņu) bija gara un plaša poliemika par to kas ir elite un kas nav. Elite noteikti nav tikai cipari statistikā, jo svarīgs ir arī uzvaru rādītājs, kā arī lielo (čempionāta) uzvaru esamība.

Ja mēs skatamies šodienas NHL (t.i., pagājušo sezonu un šīs sākumu), tad elites līmenī spēlē vispār tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi vārtsargi (pie tam, pat visus pirkstus nevajadzēs izmantot, lai saskaitītu).

"Labs vārtsargs" un "Elites vārtsargs" ir divas dažādas lietas. No tava nosauktā saraksta vien Lundkvists ir Elites līmeņa vārtsargs uz šo brīdi (tas nenozīmē, ka kāds no tā saraksta tāds nav bijis kādā citā laika periodā).
Ja runājam par "Eliti", tad, manuprāt, tāds Niemi (vismaz manā skatijumā) būtu liekams pie Elites līmeņa kīperiem - 1. SC jau čalim ir ar Čikāgu un tieši pie šīs Čikāgas dinastijas pirmā kausa kā viens no galvenajiem "vaininiekiem" bija tieši Niemi! Ja vēl čalis nākamgad būs pieejams brīvajos aģentos, tad kapēc nelikt uzsvaru uz viņu (t.i nemēgināt dabūt šo čali sev kā potenciālo Nr. 1)? Jo piekrītu te daudziem, kad Flerī, lai arī ir kopumā labs kīpers(sezonā), bet viņš nav PO kīpers un tad tur Žeņam ar Sidu būs jālādē tuvu pie hatrikam katrā spēlē, lai vilktu pingvīnus tālāk PO, jo tad uz Flerī "varoņdarbiem" cerēt būs naivi (1-2 spēlēs varbūt, bet ne sērijā vai sērijās). Un es patiesībā tagadējos pingvīnus varētu salīdzināt ar nulto gadu Filadelfiju, kad komandai sastāvs bija ne pa jokam, bet vārtsargu līnija bija sāpīgākais punkts, kur pārsvarā spēlēja kīperi, kas citās komandās ar stabilu Nr.1 būtu tik bekapi vai "average joe" (Nītimaki, Leitons u.c. "zvēri"). Un arī savā pēdējā SC finālā (2010) piem. tāda toreizējā Filadelfija toreiz pakāsa tieši Čikāgai ar Niemi vartos!

     [+] [-]

, 2014-11-08 13:00, pirms 10 gadiem
als rakstīja: Ja runājam par "Eliti", tad, manuprāt, tāds Niemi (vismaz manā skatijumā) būtu liekams pie Elites līmeņa kīperiem - 1. SC jau čalim ir ar Čikāgu un tieši pie šīs Čikāgas dinastijas pirmā kausa kā viens no galvenajiem "vaininiekiem" bija tieši Niemi! Ja vēl čalis nākamgad būs pieejams brīvajos aģentos, tad kapēc nelikt uzsvaru uz viņu (t.i nemēgināt dabūt šo čali sev kā potenciālo Nr. 1)? Jo piekrītu te daudziem, kad Flerī, lai arī ir kopumā labs kīpers(sezonā), bet viņš nav PO kīpers un tad tur Žeņam ar Sidu būs jālādē tuvu pie hatrikam katrā spēlē, lai vilktu pingvīnus tālāk PO, jo tad uz Flerī "varoņdarbiem" cerēt būs naivi (1-2 spēlēs varbūt, bet ne sērijā vai sērijās). Un es patiesībā tagadējos pingvīnus varētu salīdzināt ar nulto gadu Filadelfiju, kad komandai sastāvs bija ne pa jokam, bet vārtsargu līnija bija sāpīgākais punkts, kur pārsvarā spēlēja kīperi, kas citās komandās ar stabilu Nr.1 būtu tik bekapi vai "average joe" (Nītimaki, Leitons u.c. "zvēri"). Un arī savā pēdējā SC finālā (2010) piem. tāda toreizējā Filadelfija toreiz pakāsa tieši Čikāgai ar Niemi vartos!
Man kā Sharks fanam jau gadus 10 šeit gribētos ļoti iebilst. Niemi nav elite, Niemi nav tas, kurš izvilks spēles un bieži vien pleiofos tieši viņa goli ir viens no galvenajiem mūsu klupšanas akmeņiem. Protams, tur ir daudzi un dažādi argumenti (to, kas nav kārtībā ar Sanhosē visi tāpat lieliski zina), bet nu Niemi nav nekas diži labāks par Flerī, vismaz kopš pēclokauta pleiofiem noteikti. Šogad aina ir nedaudz labāka, bet būtībā es nebūšu pārsteigts, ja līdz pleiofiem Staloks viņu izkonkurēs.

     [+] [-]

, 2014-11-08 13:35, pirms 10 gadiem
Galvenais secinājums laikam jau šeit būtu tāds, ka katrs vārdu elite saprot pa savam un tam nav vienas konkrētas definīcijas vai rādītāju, kas pateiktu vai ir vārtsargs elites līmenī spēlējis vai nē. Cik cilvēku tik viedokļu.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2014-11-08 15:05, pirms 10 gadiem
viper rakstīja: Man kā Sharks fanam jau gadus 10 šeit gribētos ļoti iebilst. Niemi nav elite, Niemi nav tas, kurš izvilks spēles un bieži vien pleiofos tieši viņa goli ir viens no galvenajiem mūsu klupšanas akmeņiem. Protams, tur ir daudzi un dažādi argumenti (to, kas nav kārtībā ar Sanhosē visi tāpat lieliski zina), bet nu Niemi nav nekas diži labāks par Flerī, vismaz kopš pēclokauta pleiofiem noteikti. Šogad aina ir nedaudz labāka, bet būtībā es nebūšu pārsteigts, ja līdz pleiofiem Staloks viņu izkonkurēs.
Jums tur Sharkos ar šādus sastāvu vēl 100 gadus SC neredzēt! Un ne jau Niemi tur būtu tagad tas lielākais "grēkāzis", ja komandā top spēlētāji ir tādi kam no pakaļas jau smiltis drīz birs(Torntons, Marlo)! Arī tas čehu jaunais brīnumbērs nebūs tā "glābšanas nūjiņa", lai tiktu pie SC! Šogad jau puikam vairs tik labi nesokās kā tas bija viņa rūkija gadā Kas attiecas uz Niemi, tad labā komandā (piem tādā Pitsburgā, Čikāgā) arī viņam spēle pavisam citāda būtu. Flerī kā suga nav PO vārtsargs, Niemi tāds gan var būt pie zināmiem noteikumiem - ja arī pati komanda ir vismaz PO un SC kalibra! Šarki tādi nav! Ok, tādos plovos jau varbūt varat tikt gana bieži, bet tikt līdz tādam SC finālam jums visu laiku ir pa īsu...

     [+] [-]

, 2014-11-08 19:58, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Šķiet, ka vēl vecajos laikos ar Leflēru (un ne tikai viņu) bija gara un plaša poliemika par to kas ir elite un kas nav. Elite noteikti nav tikai cipari statistikā, jo svarīgs ir arī uzvaru rādītājs, kā arī lielo (čempionāta) uzvaru esamība.

Ja mēs skatamies šodienas NHL (t.i., pagājušo sezonu un šīs sākumu), tad elites līmenī spēlē vispār tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi vārtsargi (pie tam, pat visus pirkstus nevajadzēs izmantot, lai saskaitītu).

"Labs vārtsargs" un "Elites vārtsargs" ir divas dažādas lietas. No tava nosauktā saraksta vien Lundkvists ir Elites līmeņa vārtsargs uz šo brīdi (tas nenozīmē, ka kāds no tā saraksta tāds nav bijis kādā citā laika periodā).
Par pēdējiem 2-3 gadiem droši elites vārtsargi ir Kviks, Rasks, Lundkvists. Vairāk neredzu. Mafs, manuprāt, ir diezgan patālu pat no desmitnieka.