Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Atsākoties sezonai, NHL spēlētājiem analīzes tiks veiktas katru dienu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Atsākoties sezonai, NHL spēlētājiem analīzes tiks veiktas katru dienu
Teodors Bļugers. Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas komisāra Gerija Betmena labā roka Bils Deilijs pavēstījis, ka brīdī, kad atsāksies maču aizvadīšana, spēlētājiem būs jāsamierinās ar faktu, ka katru dienu jānodod koronavīrusa analīzes.

NHL kļuva par pirmo no Ziemeļamerikas lielajām līgām, kas apstiprināja konkrētu plānu, kā atsākt sezonu – laukumā dosies 24 komandas, kamēr septiņām vienībām sezona ir beigusies, un mači tiks aizvadīti divās pilsētās, kuras gan vēl nav izvēlētas. No jūnija spēlētāji drīkst atsākt treniņus, taču tie ir brīvprātīgi. Medicīnas personālam jāseko līdzi hokejistu veselības stāvoklim, bet nopietns pagrieziena punkts būs spēļu atsākšanās.

Kā pavēstījis Bils Deilijs, kurš ir NHL otrā augstākā amatpersona, tad plānots spēlētājiem analīzes veikt katru dienu. "Tas notiktu katru vakaru, lai nākamajā rītā mums jau būtu pieejami rezultāti – pirms spēlētāji pamet savas viesnīcas istabas. Lai mēs zinātu, vai hokejistam nav jāievēro karantīna," teica Deilijs. "Tas būs dārgi, taču tas ir viens no galvenajiem elementiem, lai mums izdotos sasniegt nosprausto mērķi – aizvadīt sezonu līdz galam."

Komisārs Gerijs Betmens izteicies, ka kopumā būs nepieciešami 25 līdz 35 tūkstoši analīžu, un viena reize izmaksā 125 dolārus, tādējādi izmaksas varētu būt starp trim un 4,5 miljoniem dolāru. NHL vadība apzinās, ka spēlētājiem ir bažas par riskēšanu ar savu veselību, un regulāra analīžu veikšana ir viena no Spēlētāju asociācijas prasībām, lai sezona varētu atsākties. Tā tika apturēta 12. martā.

Spēlētāju asociācijas direktors Donalds Fērs pauda, ka regulāra analīžu veikšana nepieciešama, lai būtu iespējams sekot līdzi un paredzēt situācijas attīstību. "Ja nepieciešams analīzes veikt katru dienu un ja tas ir iespējams, tad ļoti labi. Ja kļūs skaidrs, ka nav vajadzīga tik bieža testēšana, tad viss kārtībā." Medicīnas profesionāļi pagaidām nav droši, cik bieži analīzes vajadzētu veikt komandas sporta veidu pārstāvjiem. Šobrīd rūpīgi tiek sekots līdz Vācijas Bundeslīgā futbolā notiekošajam, un tas ļaus izdarīt tālākus secinājumus.

"Analīzes ir jāveic pēc iespējas biežāk, lai vīrusu varētu noķert un apturēt uzreiz," teica Edmontonas "Oilers" kapteinis un viena no NHL lielākajām zvaigznēm Konors Makdeivids. Jāpiezīmē, ka par 24 komandu play-off formātu balsoja pašas vienības, katru pārstāvot vienam hokejistam. Pret bija tikai divas – Tampabejas "Lightning" un Karolīnas "Hurricanes".

Izmantotie resursi:
https://www.tsn.ca/nhl-plans-to-tes...

     [+] [-]

, 2020-06-01 12:20, pirms gada
LastWegas & Kito?
😎

  +1 [+] [-]

, 2020-06-01 17:17, pirms gada
Visiem, obligāti, pirms katras spēles, katrā pārtraukumā starp periodiem, pirms pagarinājuma, pirms bullīšiem, pēc bullīšiem.

     [+] [-]

, 2020-06-01 18:49, pirms gada
iesaku hokejistiem jaunas formas.
forma jāvelk jau mājās, ieejot dezinfekcijas dušā, tad hokejists ar bezpilota transportllīdzekli tiek nogādāts arēnā. ja vajag uz tualeti starplaikā, tad automātiski noraidijums 5+20 un uz mājām, vai jāvelk pamperi. Treneru korpuss tiek nodrošināts ar trim plazmas tv, video formātā no mājas.
';