"Amur" un Bārtuļa "Admiral" februārī spēlēs Ķīnā
Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) vadība vienojusies par vienas regulārās sezonas spēles aizvadīšanu Ķīnā - Habarovskas "Amur" un Vladivostokas "Admiral", ko pārstāv latviešu aizsargs Oskars Bārtulis, februārī savstarpējo maču aizvadīs Harbinā.
Iepriekš publicētajā kalendārā 16. februāra spēle starp "Amur" un "Admiral" paredzēta Habarovskā, tomēr, visticamāk, šī spēle norisināsies Ķīnas provinces Heilundzjanas administratīvajā centrā Harbinā. "Jau esam panākuši sākotnējo vienojušies ar Ķīnas partneriem," sacījis KHL viceprezidents Georgijs Kobiljanskis. "Novembra beigās un decembra sākumā Ķīnā notiks MHL spēle un mačs pret vietējo jauniešu komandu."
Paredzams, ka abas komandas varētu uzturēties Harbinā arī ilgāk, jo noritot sarunas par arī 18. februārī paredzētās spēles rīkošanu šajā pilsētā. Harbina atrodas nepilnu 900 kilometru attālumā no Habarovskas un aptuveni 700 kilometru attālumā no Vladivostokas.
Jau iepriekš minēts, ka KHL un arī MHL varētu paplašināties austrumu virzienā un līgām varētu pievienoties komandas no Ķīnas. Spēles rīkošana Harbinā, kas ir nozīmīga pilsēta Ķīnas un Krievijas tirdzniecības sakaros, ir solis pretī tam, lai kādu dienu arī Ķīnas klubi iesaistīties līgās.
Bārtuļa pārstāvētā "Admiral" šobrīd atrodas piektajā pozīcijā Austrumu konferencē.
Izmantotie resursi:
Р-Спорт. Все главные новости спорта
-1 [+] [-]
Spēles rīkošana Harbinā, kas ir nozīmīga pilsēta Ķīnas un Krievijas tirdzniecības sakaros, ir solis pretī tam, lai kādu dienu arī Ķīnas klubi iesaistīties līgās. Nu ja tirdzniecība ir,vaig vēl kādu šķībaču klubu arī piesaistīt
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Tāpat jau jāsaprot, ka komandas atrašanās vietai nav nekāda sakara ar spēlētājiem, kas tur spēlēs. Teksasā, Arizonā, Floridā un Kalifornijā hokejs arī ne tuvu nebija TOP sports, kad tur tika izveidotas NHL komandas. Faktiski tikai pēdējos gados parādās kaut kāda konstanta jauno spēlētāju plūsma no šiem štatiem uz NHL sistēmām. Taču, kad šīs komandas jau paspēja cīnīties par SC un cik titulus jau izcīnīja (varu priekšā pateikt - 10 fināli un 4 kausi)?
Lai arī cik nodrāzti tas ne izklausītos, bet visu nosaka nauda. Ja Ķīnas sporta dzīves vadītājiem būs uzdevums vietējo hokeju pacelt līdz kaut kādam līmenim, lai OS viņi neizskatās pēc amatieru grupas iesācējiem, tad arī noteikti netiks laista iespēja spēlēt KHL, kur, visdrīzāk, ar kaut kādiem naturalizētiem pus-ķīniešiem mēģinās risināt kaut kādus savus uzdevumus.
[+] [-]
Juri, cik naturalizētus sportistus, kuri tagad startē zem Ķīnas karoga, Tu vispār vari nosaukt?
[+] [-]
[+] [-]
Ideja jau nav par to vai ķīnieši tos spēlētājus pie sevis ņems, bet par to, ka ne jau nu no saviem spēlētājiem viņi to komandu taisīs.
[+] [-]
[+] [-]
Kas maksās par tiem kanādiešiem un kāpēc. Ķīnieši attiecībā uz naudas tērēšanu ir ļoti pragmātiski.
Ja jau spēlēs kanādieši, tad kāds tam sakars ar Ķīnas izlases gatavošanos 2022.g. OS? No šāda skata punkta China Sharks Āzijas līgā ir daudz svarīgāks pasākums - tur komandā ~70% ir ķīnieši.
[+] [-]
Pie tam, pačekoju ķīniešu izlases sastāvu, tāpat gandrīz visi Harbinā ij spēlē. Pieliekot divas spēcīgas kanādiešu maiņas, pēdējie viņi, visdrīzāk, būtu, taču spēlēt KHL varētu (nu tā, lai nav galīgs bezlīmenis) + fārmu Āzijas līgā un jau, pie pareiza un sistemātiska darba, skats uz Ķīnas hokeju līdz OS varētu jau būt ievērojami krāsaināks.