Dakša par lēmumu palielināt leģionāru maksu: ''Virslīgas klubi kategoriski iebilst''
Latvijas futbola Virslīgas direktors Ainārs Dakša sarunā ar ''Latvijas Radio'' norādīja, ka Virslīgas klubi kategoriski iebilstot pret Latvijas Futbola federācijas (LFF) lēmumu palielināt leģionāru reģistrācijas maksu no 3000 eiro līdz 8000 eiro jaunajā sezonā.
''Šādas pārrunas pirms lēmuma pieņemšanas nebija. Tas mums bija ļoti liels pārsteigums. Aizvadījām trīs vai četras komisijas sēdes, kurās tika skaņoti reglamentu projekti. Tur pat pieļāvuma formātā nekas tāds netika pieminēts. Tas nozīmē, ka visas šīs izmaiņas tika veiktas jau pēc komitejas sagatavotā projekta nosūtīšanas uz valdi,'' sarunā ar ''Latvijas Radio'' teica Virslīgas direktors Ainārs Dakša.
''Šis fonds tika izveidots 2019. gadā pēc klubu iniciatīvas, kad tādas leģionāru maksas nebija vispār. Tā bija klubu iniciatīva, kas bija vērsta uz to, lai stiprinātu klubu konkurētspēju un jauno spēlētāju iesaisti,'' leģionāru reģistrācijas maksas vēsturisko fonu atgādināja Dakša.
''Maksa tika veidota ar zināmu progresivitāti, lai izlīdzinātu ietekmi uz dažāda līmeņa klubiem. Šobrīd progresivitāte ir noņemta, līdz ar to varam teikt, ka šis lēmums daudz būtiskāk ietekmēs tieši mazākos klubus. Kad klubi virzīja šo priekšlikumu, tas tika veidots kā klubu iekšējais fonds iekšējās konkurētspējas stiprināšanai. Tas ir viens no diviem finansiālajiem fondiem, kas ir bonuss klubiem, iekļūstot Virslīgā. Šobrīd jaunā reglamenta redakcija neparedz skaidru naudas izlietojumu. Pēc šī brīža redakcijas var sanākt tā, ka šis fonds no iekšējā fonda var kļūt par daļu no LFF budžeta,'' turpināja Virslīgas direktors.
''Kopēju nostāju esam apkopojuši un darīšu to zināmu LFF. Kategoriski iebilstam par šādu lēmumu un šādu palielinājumu, un formulējumu attiecībā uz finanšu sadalījumu. Šī fonda kontekstā nav skaidrības, kāda būs finanšu atdeve. Tikpat labi var būt situācija, ka šis fonds kļūst vispār nepieejams,'' sacīja Ainārs Dakša.
''Šobrīd redzam šīs sistēmas iegūtos augļus – klubu budžeti stiprinās, ir klubu zināma stabilitāte Virslīgā, ir pieaudzis klubu skaits. Kopš 2019. gada esam pārgājuši uz desmit klubu Virslīgu. Šobrīd arī veidojas konkurence par iekļūšanu Virslīgā. Līdz ar to varam izdarīt acīmredzamu secinājumu, ka šī sistēma un šie rīki ir bijuši veiksmīgi, labi un pareizi. Pats LFF prezidents, ja nemaldos, septembrī, apstiprināja, ka šis fonds ir labs un tā ir laba sistēma. Mēs esam ļoti pārsteigti gan par pieņemto lēmumu, gan par veidu, kā lēmums pieņemts, jo tas nekādā veidā neliecina par vēlmi iesaistīt klubus vai līgu diskusijā par šo jautājumu, un par to mums ir ļoti žēl," noslēdza Ainārs Dakša.
Latvijas Futbola federācijas valdes lēmums paredz, ka jaunajā Virslīgas sezonā katra leģionāra reģistrēšana klubiem izmaksās 8000 eiro, nevis 3000, kā tas bija aizvadītajā sezonā. Arī ārzemnieku skaits vairs nebūs ierobežots.
Izmantotie resursi:
https://www.lsm.lv/raksts/sports/fu...
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Vienkārša naudas kāšana, bet pretī nedod pilnīgi NEKO!
-1 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ko mums dod tas, ka mums ir tādi leģionāri un klubi kā šobrīd - RFS un Virslīga sevi izliek uz teju vienas no lielākās futbola skatuves Eiropā - Eiropas līga? Tici man - kad potenciālie leģionāri skatās uz Baltijas reģionu, tad iekrīt acīs RFS un Virslīga - ne Baltkrievijas līga, ne Lyga A, ne igauņu Meestriliiga, bet tieši Virslīga. Musu klubiem ir vieglāk pārliecināt atbilstošu leģionāru nākt spēlēt uz Virslīgu pie FK Auda nekā FK Panevežys, jo Virslīgas vārds ir izskanējis skaļāk pozitīvā ziņā nekā Lyga A!
Šobrīd šo līmeni ir izdevies panāķt tikai pateicoties leģionāriem un dažiem vietējiem.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]