Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

A.Jaunzems: "Sāpīgi skatīties tabulā, bet gatavojamies ar domu par uzvaru"

Emils Ozerinskis

A.Jaunzems: "Sāpīgi skatīties tabulā, bet gatavojamies ar domu par uzvaru"
Alvis Jaunzems, Foto: Jānis Līgats

"SynotTip" futbola Virslīgā pēc divdesmit aizvadītām spēlēm "Valmiera Glass/ViA" futbolistiem tā arī vēl nav izdevies tikt pie sezonas pirmās uzvaras. Sestdien vidzemnieki aizvadīja "mājas" spēli Staiceles treniņbāzes laukumā, kur savas futbolista gaitas savulaik uzsāka Alvis Jaunzems.

Līdz ar rekonstrukcijas darbiem Valmieras futbola laukumos, Virslīgas 21. kārtas spēle starp "Valmiera Glass/ViA" un "Jelgavu" pirmo reizi norisinājās Staicelē, kur izauguši vairāki Valmieras vienības spēlētāji. Savu līdzjutēju priekšā melni zaļo rindās spēlēja brāļi Valts un Alvis Jaunzemi, vārtsargs Elvis Arnavs un uz maiņu izgāja Jānis Taulavičus. Pēc zaudējuma jelgavniekiem ar rezultātu 1:4, savā komentārā ar Sportacentrs.com dalījās šosezon "Valmieras Glass/ViA" rindās trīs vārtus guvušais Alvis Jaunzems.

Ko Tev pašam personīgi nozīmē spēles aizvadīšana Staicelē?
- Kā jau Niks (Savaļnieks) pirms spēles teica, pirmā mājas spēle šosezon. [iesmejas] Bija nedaudz lielāka motivācija nekā parasti, jo uz šī laukuma pavadīta visa bērnība. Atnāca daudz savu skatītāju, par ko patiešām prieks.

Spēles sākumā pirmās desmit minūtes izskatījāties ļoti labi. Izdevās gūt ātrus vārtus un izvirzīties vadībā. Vai tas bija tāds futbols, kuru vēlējāties demonstrēt?
- Jā, spēli iesākām labi ar gūtu golu. Tā bijām iedomājušies šo spēli spēlēt, bet pēc ielaistajiem vārtiem spēle lēnām sāka pajukt. Beigās 1:4.

Kur radās problēmas, kādēļ netikāt aizsardzībā galā ar jelgavniekiem?
- Grūti teikt. Kaut kādās epizodēs nokavējām, kaut kur brīžiem pazuda koncentrēšanās. Drusku lēnāk domājām nekā pretinieki. Varbūt pietrūka meistarība vai veiksme.

Ja pirms pāris kārtām situācija turnīra tabulā izskatījās diezgan cerīga, tad šobrīd "Metta" sakrājusi uzvaras un pamatīgi atrāvusies. Kā tas ietekmējis komandas mikroklimatu, ka panākt pretiniekus kļuvis teju neiespējami?
- Protams, ir sāpīgi skatīties turnīra tabulā, bet mēs uz katru spēli gatavojamies ar domu par uzvaru un tā arī ejam laukumā. Tā kā tam neko nevajadzētu ietekmēt mūsu spēlē.

Kā pats priekš sevis varētu sezonu individuāli noraksturot?
- Laikam jau nevar teikt ka pozitīvi, ja komanda atrodas pēdējā vietā turnīra tabulā. Personīgi gan ir izdevies gūt trīs golus, aizvadīt trīs spēles un daudz minūtes laukumā. Ja vēl ir saņemts izsaukums uz U-21 izlasi, tad no tāda aspekta ir pozitīvi. Taču komandas sniegumā gribam parādīt vairāk.

Vai var teikt, ka to ko vari izdarīt laukumā esi parādījis?
- Iespējams, tā var teikt. Uz Virslīgas līmeņa cik nu varu, tik varu. Acīm redzot kaut kas sanāk, kaut kas nē. Vēl daudz jātrenējas šādam līmenim.

Tuvākajās nedēļās Tev personīgi vēl priekšā pāris mājas spēles Staicelē. Kāds būtu aicinājums Staiceles iedzīvotājiem, lai viņi nāktu uz spēlēm kuplākā skaitā?
- Jānāk skatīties Latvijas augstākās līgas spēles. Tāda iespēja tagad ir, nākt un atbalstīt staiceliešus, kuri spēlē "Valmieras" komandā. Domāju, ka arī skatītājiem ir interesanti atnākt un paskatīties valsts spēcīgākās komandas ne tikai "Staiceles bebru" cīņas 1. līgas turnīrā.