Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Ļubšis: "Otrs stabilākais futbola klubs aiz "Ventspils" ir "Jelgava""

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Ļubšis: "Otrs stabilākais futbola klubs aiz "Ventspils" ir "Jelgava""
Virginijus Ļubšis
Foto: M.Jankovskis, Sportacentrs.com

Sportacentrs.com jau ziņojis, ka Rīgas "Daugavu" turpmāk vairs nevadīs lietuviešu pieredzējušais speciālists Virginijus Ļubšis. Savā dzimtenē Lietuvā viņš paudis savas domas par Latvijas futbolā pieredzēto. Par otro stabilāko futbola klubu mūsu saimniecībā viņš uzskata "Jelgavu".

Pirmkārt, Virginijus Ļubšis, kurš 2013. gadā vadīja Rīgas "Daugavu" un aizveda to līdz 4. vietai, izteicās par savu bijušo klubu: ''Viss ar to "Daugavu" ir labi, ja salīdzina ar citiem Latvijas klubiem. Tagad tur būs desmit "Ekranas" spēlētāji, viņi tur jau trenējas. Lielākās "Daugavas" galvassāpes - infrastruktūra. Rīgā viss maksā ļoti dārgi. Ja salīdzinātu ar Paņevēžu, tad Rīgā viss ir divas reizes dārgāks."

Par kopējo situāciju Latvijas klubu futbolā Ļubšis sacījis: "Stabilākais Latvijas klubs ir "Ventspils". Lai gan likās, ka pēc prezidenta Bespalova nāves situācija tur var kļūt sarežģītāka, klubs saglabāja stabilitāti. "Ventspilī" ir izveidojusies laba struktūra un arī attiecības ar pilsētas vadību ir labas. Lai cik tas nebūtu dīvaini, otrs stabilākais klubs ir "Jelgava". Varbūt vēl arī "Metta"/LU, bet šis klubs darbojas citādi - tā ir Latvijas Universitātes sporta komanda."

Par sporta prioritātēm Latvijā Ļubšis pauž šādu viedokli: "Kad braucu uz Latviju, man šķita, ka futbolu tur var apsteigt vienīgi hokejs. Kad tur nokļuvu, drīz sapratu, ka arī basketbols ir pārāks. Futbols ir hokeja un basketbola ēnā. Manuprāt, tādēļ arī tās problēmas ar sponsoriem un finansējumu rodas. Lietuvā visa nauda vispirms iet basketbolam, bet Latvijā tā vispirms iet hokejam un basketbolam. Tas, kas paliek pāri no šiem diviem sporta veidiem, paliek futbolam."

Starp citu, runājot par Latvijas stabilāko klubu "Ventspili", tā mājas lapā veikta aptauja starp komandas spēlētājiem par to, kurš viņuprāt ir bijis labākais pasaules futbolists 2013. gadā. Absolūtais vairums nobalsoja par Krištianu Ronaldu, kurš arī ieguva labākā futbolista titulu FIFA aptaujā. Starp "Ventspils" spēlētājiem par Ronaldu balsoja Antons Kurakins, Ahmeds Abdultaofiks, Kaspars Dubra, Jurijs Žigajevs, Maksims Uvarenko, Vladimirs Mukins, Edgars Vērdiņš, Vitālijs Smirnovs, Roberts Freidgeims, Dāvis Indrāns, Eduards Tīdenbergs, Vitālijs Barinovs, Valentīns Raļkevičs, Visvaldis Ignatāns un Oļegs Žatkins. Četri citi futbolisti savu "balsi" atdeva par Franku Riberī - tāda bija Oļega Timofejeva, Simona Pauļus, Kaspara Svārupa un Tornikes Tarhnišvili izvēle.

Video no "Ventspils" treniņā

Izmantotie resursi:
Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis
FK Ventspils

  +3 [+] [-]

, 2014-01-15 23:45, pirms 11 gadiem
Pec ta, kas sobrid notiek Latvijas futbola varetu vinam pat piekrist, parejie praktiski dzivo no sezonas uz sezonu, ar ceribu ka stapsezona viss jau tomer nokartosies, bet notiekosas sezonas laika nav nekads nakotnes planu uz nakoso gadu, ta sacit dzivosim redzesim, ja vel busim dzivi.

  +3 [+] [-]

, 2014-01-16 00:10, pirms 11 gadiem
Zombijs rakstīja: Pec ta, kas sobrid notiek Latvijas futbola varetu vinam pat piekrist, parejie praktiski dzivo no sezonas uz sezonu, ar ceribu ka stapsezona viss jau tomer nokartosies, bet notiekosas sezonas laika nav nekads nakotnes planu uz nakoso gadu, ta sacit dzivosim redzesim, ja vel busim dzivi.
tieši tāpēc pasaulē reti kur augstākajās līgās spēlē klubi bez savām jauniešu sistēmām. No turienes jau arī tās finanses rodas - ir sava bāze, laukumi. Bērni un jaunieši nāk, trenējas, maksā. Amatieriem brīvos laikus izīrē. Stadionā vēl ir kafejnīca, veikals, utt. kur līdzi atnākušie naudu tērē. Attiecīgi arī klubi ir daudz mazāk atkarīgi no sponsoriem.

cik LV klubiem vispār ir savi laukumi? Labi ja pusei. Loģiski, ka īrēt stadionu ir dārgi. No otras puses, šī summa nesastāda vairāk, kā viena leģionāra 2 mēnešu algu.

  +2 [+] [-]

, 2014-01-16 00:16, pirms 11 gadiem
Jā, Latvija nav tik bagāta (liela), lai varētu noturēt līmenī vairākus pasaules līmeņa sporta veidus, kas prasa milzu investīcijas. Arī hokejam, Nr.1, nepietiek resursu - un ne tikai finansiālo, bet gk. jau fizisko, cilvēcisko. Nav tik daudz talantu, kā gribētos, tomēr šajā jomā mēs graužamies un savu kanti vairāk vai mazāk (kā nu kuro gadu sanāk, it sevišķi, ja vērtējam arī jauno sniegumu) turam. To pašu var teikt arī par basketbolu. Bet futbols pie mums diemžēl arī senāk nav bijis prioritāte, vienīgi bija spilgtais šāviens ar tikšanu Euro2004, bet pēc tam atkal total down... Tas gan nenozīmē, ka šis kritiens turpināsies mūžīgi, arī bez lielas naudas var labus talantus izaudzināt un arī izlasi pacelt, bet... jārēķinās ar to, kas mums ir. Pirmkārt - cilvēkiem.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2014-01-16 00:40, pirms 11 gadiem
Tieši tas, ka nav stabilas jauniešu sistēmas arī visu sabojā. Latvijā visi klubi savstarpēji cīnās par bērniem. Nu, puikas aug. Sasniedz 16 gadu vecumu un kur viņam tālāk spēlēt? Ja nav tiešām liels talants un netiek lielajā komandā, kur priekšā ir pilns ar gruzīniem, tad šis puisis ir futbolam zudis. Nav tādas sistēmas, kā Eiropā, kur visiem klubiem ir savas jauniešu komandas vai vismaz dublieru komandas, kur šiem puišiem censties sevi attīstīt.

Latvijā, teorētiski, ir 1.līga, bet tur savi "fārmklubi" šogad bija labi ja pusei virslīgas komandu. Rezultātā, sasniedzot "kritisko vecumu", kad ir jāizvēlas turpināt sportot vai varbūt domāt par mācībām, meklēt darbu, lielākā daļa izvēlas otro variantu.

It kā jau tas ir normāli, ka ar lielajā sportā paliek tikai daži spēlētāji, taču gribētos, lai tas cipariņš mazliet augtu.

  +4 [+] [-]

, 2014-01-16 00:41, pirms 11 gadiem
Risinājums visām problēmām būtu normāli un noturīgi privātie sponsori. Pie mums tas viss uz sava veida fanātismu turās. Un nav jau brīnums, uzņēmēji nāks un ieguldīs, ja zinās, ka pēc tam varēs atpelnīt to naudu. Tā kā mums ir maz skatītāju, par biļetēm tiek iekasētas niecīgas summas, ar atribūtikas pārdošanu pie lieliem ieņēmumiem arī netiksi. Kā jau Carloz teica, daļa naudas ienāk no jauniešu sistēmām, bet ar to jau vien ir par maz. Vienīgais veids, kā dabūt sponsorus, ir uzkačāt popularitāti kaut cik sakarīgā līmenī. Un tur jau ir mārketinga cilvēkiem jāstrādā un jādomā, ko un kā. Redzam, ka Jelgavā spēļu apmeklētība ir solīda, tāpat tas bija Gulbenē, kad tā Virslīgā spēlēja, tā kā nekas nav nereāls. Šobrīd esam noķerti tādā nebeidzamā aplī, ka, lai būtu nauda vajag sponsorus, bet, lai būtu sponsori, vajag popularitāti, lai būtu popularitāte, vajag naudu.

  +1 [+] [-]

, 2014-01-16 07:09, pirms 11 gadiem
par profesionāļu komandām virslīgā - nevajag celt to, ko nevar nest.
labāk lai virslīga sastāv no amatieru komandām, kuras katra pārstāv SAVU pilsētu, nevis no viltus profesionāļiem un visādiem toto.

vidējais meistarības līmenis tāpēc nekritīs, jo zemāk vairs nav kur.

  +2 [+] [-]

, 2014-01-16 12:02, pirms 11 gadiem
Virslīgas zemākais līmenis būs tad ,kad visi klubi iegūs amatieru statusu.Pagaidām ,paldies dievam,tik tālu neesam,bet tuvojamies gan.Varbūt Jelgava varēs ieņemt LM nišu.Tomēr ceru,ka Liepāja kaut kā tomēr pārvarēs krīzi,lai arī spriežot pēc info cerības ir pavisam niecīgas.
Lai arī šobrīd Liepājā vēl joprojām ir labs "materiāls",neuzradīsies nauda,ar laiku pazudīs arī tas.

  +1 [+] [-]

, 2014-01-16 13:34, pirms 11 gadiem
Cik var rakstīt muļķības. parādi klubus, kuriem ir savi stadioni? Piemēram, A sērijā vienīgais ir Juventus! Un tas, ko saņem no jauniešiem uz tiem praktiski arī tiek tērēts, treneri, laukumi, apsaimniekošana utt. Nekad, jaunieši nenosegs meistarkomandas un arī nekāds veikaliņš un kafejnīca ne!
Carloz rakstīja: tieši tāpēc pasaulē reti kur augstākajās līgās spēlē klubi bez savām jauniešu sistēmām. No turienes jau arī tās finanses rodas - ir sava bāze, laukumi. Bērni un jaunieši nāk, trenējas, maksā. Amatieriem brīvos laikus izīrē. Stadionā vēl ir kafejnīca, veikals, utt. kur līdzi atnākušie naudu tērē. Attiecīgi arī klubi ir daudz mazāk atkarīgi no sponsoriem.

cik LV klubiem vispār ir savi laukumi? Labi ja pusei. Loģiski, ka īrēt stadionu ir dārgi. No otras puses, šī summa nesastāda vairāk, kā viena leģionāra 2 mēnešu algu.

  +1 [+] [-]

, 2014-01-16 13:38, pirms 11 gadiem
Novērtējis pārsteidzoši precīzi, nemaz neizskatījās, ka Ļubšis tik saprātīgs.
10 leiši no Panevēžas liek atcerēties: Panevēža = Lietuvas Čikāga (kā teica man pazīstams Rīgā ieprecējies lietuvietis, Panevēžā gan viņš negribētu dzīvot).