Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1600, Did:0, useCase: 3

FIFA Apelācijas komisija atstāj spēkā Svaresa diskvalifikāciju

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

FIFA Apelācijas komisija atstāj spēkā Svaresa diskvalifikāciju
Luiss Svaress
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) Apelācijas komisija šodien noraidījusi Urugvajas Futbola federācijas un Luisa Svaresa apelāciju par futbolista četru mēnešu diskvalifikāciju.

Šodienas lēmums Svaresam izrādījies nelabvēlīgs, tomēr vēl iespējams turpinājums, jo ir tiesības pārsūdzēt Sporta Arbitrāžas tiesā (CAS).

Jau pēc apelācijas iesniegšanas FIFA konkretizēja, ka diskvalifikācijas laikā sodītais spēlētājs tomēr nedrīkst trenēties arī kopā ar klubu vai izlasi. Spēlētājam nav liegts veikt medicīnisko pārbaudi, kas nepieciešama iespējamai pārejai uz citu klubu. "Liverpool" kluba uzbrukuma līderi savās rindās grib redzēt "Barcelona", tiek gaidīts, ka tuvākajā laikā tiks parakstīts jaunais līgums.

Kā jau ziņots, Pasaules kausa 24. jūnija mačā Urugvajas izlases superzvaigzne iekoda plecā Itālijas vienības aizsargam Džordžo Kjelīni. Izmeklējot incidentu, FIFA noteica sodu - deviņu izlases spēļu diskvalifikāciju un četru mēnešu futbola aizliegumu kopumā. Notikums izraisīja lielu ažiotāžu, vieni atzina, ka sods ir adekvāts, bet citi to uzskatīja par nesamērīgu. Sākotnēji uzbrucējs noliedza savu vainu, bet vēlāk atzinās un atvainojās.

Svaress jau pirms tam ir divreiz sodīts par košanu pretiniekam - 2010. gadā viņš kā Nīderlandes "Ajax" kluba futbolists tika diskvalificēts uz septiņiem mačiem, bet 2013. gadā Anglijas "Liverpool" spēlētājs jau saņēma desmit spēļu diskvalifikāciju.

Izmantotie resursi:
www.fifa.com
www.goal.com

  +2 [+] [-]

, 2014-07-10 20:24, pirms 10 gadiem
FIFA vajadzētu pēc spēles sodīt ne tikai "Kodējus", bet arī "nirējus", "spērējus" un "nesavaldīgos elkoņus". Kaut kā neiet kopā: Suaress iekož un saņem reālu sodu, bet Zuniga uzlec virsū un savaino pretinieku, kau vai netīšām, ja tā bija, bet rupji, un izsprūk sveikā.

  -2 [+] [-]

, 2014-07-10 22:17, pirms 10 gadiem
Barselona nevis gribētu redzēt viņu savās rindās, bet pāreja jau ir praktiski pabeigta, un nākamnedēļ to paziņos oficiāli.

  -1 [+] [-]

, 2014-07-10 22:40, pirms 10 gadiem
...Jau pēc apelācijas iesniegšanas FIFA konkretizēja, ka diskvalifikācijas laikā sodītais spēlētājs tomēr nedrīkst trenēties arī kopā ar klubu vai izlasi...
Pareizi. Jo arī treniņa azartā var kādu aizkost.

  +1 [+] [-]

, 2014-07-10 22:58, pirms 10 gadiem
Namejsl rakstīja: FIFA vajadzētu pēc spēles sodīt ne tikai "Kodējus", bet arī "nirējus", "spērējus" un "nesavaldīgos elkoņus". Kaut kā neiet kopā: Suaress iekož un saņem reālu sodu, bet Zuniga uzlec virsū un savaino pretinieku, kau vai netīšām, ja tā bija, bet rupji, un izsprūk sveikā.
ja par niršanu dotu diskābeļus, tad Neimāra savainojuma toč nebūtu, jo viņš sēdētu tribīnēs diskvalificēts

     [+] [-]

, 2014-07-11 09:54, pirms 10 gadiem
un šitiem vēl nebij kauns meklēties pēc apelācijas