Mutko: "Dopings Krievijas futbolā? Bail domāt, cik zemu mēs būtu bez dopinga"
Preses konferencē, kas rīkota par godu Pasaules kausa finālturnīra grupu izlozei, FIFA prezidents Džanni Infantīno noliedza, ka SOK veiktajai izmeklēšanai par valsts atbalstītu dopinga programmu Krievijas sportā būtu kāds sakars ar futbola čempionātu, kamēr Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko atļāvās pajokot, ka dopings, ja tāds būtu lietots, Krievijas futbola izlasei neko nav palīdzējis sasniegt.
„Nesaprotu, kādēļ par to vispār šobrīd tiek uzdots jautājums,” sacīja Džanni Infantīno, atbildot uz jautājumu, vai Pasaules kausa norisi varētu ietekmēt gaidāmais SOK lēmums par Krievijas pielaišanu vai nepielaišanu 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēm.
„Pasaules čempionātam futbolā ar to nav nekāda sakara,” skaidroja Infantīno. „Jau esmu skaidri norādījis, ka negrasos izteikt minējumus par šo tēmu. Mums nav nekādu pretenziju pret Krieviju, mēs pārbaudām visus spēlētājus visās sacensībās, un gan Eiropas čempionātā, gan Konfederāciju kausā dopinga analīzes bijušas negatīvas. Kad kāds tiks pieķerts dopinga lietošanā, tad arī runāsim. Bet pagaidām, par laimi, šeit nav, par ko runāt.”
Jautājumi par Krievijā veiktajām dopinga pārbaudēm un tajās novērotajām nelikumībām noveduši pie vairāku ziemas sporta veidu pārstāvju diskvalifikācijas, un Rietumvalstu mediji vēsta, ka WADA informācijas avota Grigorija Rodčenkova rīcībā ir arī pierādījumi par vairāku desmitu Krievijas futbolistu iesaistīšanos anti-dopinga programmas pārkāpumos.
Savukārt Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko šajā preses konferencē šo pieņēmumu nodēvēja par smieklīgu: „Tas viss izskatās smieklīgi – mēs dopinga programmā ieliekam cilvēku, kurš ir 62. vietā sacensībās. Vai arī futbola izlasi, kas netiek ārā no apakšgrupas. Ja mēs nebūtu iekļāvuši izlasi dopinga programmā, tad cik daudz zemāku vietu ieņemtu?”
Krievijas futbola izlase pēc PSRS sabrukšanas spējusi kvalificēties četriem no septiņiem PK finālturnīriem un pieciem no sešiem Eiropas čempionātiem, taču tikai vienreiz šajos lielajos turnīros pārvarējusi pirmo kārtu.
Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/football...
https://www.championat.com/football...
+1 [+] [-]
Ko tad tas var uzkačāt? Ok, nedaudz ātrāk un ilgāk varēs paskriet kā citi, bet tas nepalīdzēs atdot precīzāku piespēli vai precīzāk uzsist. Futbols ir ļoti radošs sporta veids salīdzinot ar daudziem individuālajiem sportiem.
[+] [-]
Bet nevajag runāt, ka futbolā dopings neko nedodot. Tādas runas ir smieklīgas. Kērlingā dod, riteņbraukšanā dod, šaušanā dod, futbolā nedod. Vispārzināms ir, ka ap 2000. gadu Itālijas futbolā dopings bija visuresošs. Tālākajam pāri ir liels, necaurskatāms priekškars, kuram ir tikai daži caurumi, piemēram, tā noklusētā spāņu lieta.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Dopings futbolā dod tieši to pašu ko jebkurā citā veidā - fizisko iespēju pacelšanu jaunā līmenī. Cita lieta, ka no tā, ka futbolā kāds skries ātri rezultāts tiešā veidā netiks ietekmēts, jo uzvar tas, kurš vārtus vairāk sit iekšā, bet tāds dopings, kas tiešā veidā palīdzētu to darīt - nav.
Cita starpā, FIFA oficiāli ar dopingu sāka cīnīties tikai pirms 2006. gada PK. Tad nu padomājiet kur ir un kur nav dopings, ja sporta veidos, kur naudas grozās daudz mazākas un konkurence ir daudz mazāka, piem., tas pats hokejs dopinga pietiek un pat pāri paliek.
[+] [-]
[+] [-]