Poļu mediji: Rudņevs sit kā pirms II Pasaules kara
Poļu mediji turpina sajūsmināties par Artjoma Rudņeva rezultativitāti – tie uzsver, ka kopš Otrā pasaules kara tik daudz gūti vārti viena futbolista izpildījumā ir liels retums.
Artjoms Rudņevs pirmajās četrās kārtās paspējis gūt jau astoņus vārtus, kas poļu žurnālistiem licis parakties sava futbola vēsturē un publicēt materiālu ar virsrakstu „Rudņevs sit vārtus, kā futbolisti pirms kara”.
Visu laiku rezultatīvākais Polijas čempionāta spēlētājs vienas sezonas ietvaros bijis Krakovas „Wisla” leģendārais spēlētājs Henriks Reimans (iela, uz kuras atrodas mūsdienu „Wisla” stadions, ir nosaukta viņa vārdā), kurš uzstādīja rekordu pašā pirmajā valsts čempionātā 1927. gadā, gūstot 37 vārtus – tiesa, pēc četrām kārtām viņam toreiz bija vien divi iesisti vārti. Kopš Otrā pasaules kara astoņus vārtus pirmajās četrās kārtās Polijas čempionātā līdz Rudņevam nekad neviens vēl nebija guvis! Nupat viņš pārspējis Tomaša Frankovska 2004. gada sasniegumu – toreiz Frankovskis spēlēja „Wisla” (tagad „Jagiellonia” un ir tuvākais Rudņeva sekotājs snaiperu listē) un četros mačos iesita septiņus vārtus, kopumā tosezon gūstot 25 vārtus. Vairāk nekā Rudņevs iesita vienīgi Teodors Petereks (Hožuvas „Ruch”), tālajā 1934. gadā iesitot deviņus vārtus (četrus no tiem – 13:0 uzvarā...).
Rudņevs jau paspējis nokārtot sev divus hattrick (un tik tuvu bija trešais...), un Pozaņas „Lech” vēsturē to vēl iespējis tikai Teodors Aniola 1949. gadā. Ja Artjomam tomēr kritīs trešais hattrick, tad arī šajā ziņā viņš ieies vēsturē. Starp citu, poļu fani smej, ka Rudņevs, šādi turpinot, kļūs par rezultatīvāko spēlētāju pat tad, ja ziemā pāries uz citu klubu – citi nespēšot viņu panākt līdz pat pavasarim...
Blakus rekordu tēmai materiālā par Rudņevu tiek skarta arī uzvārda tēma. Sak, viņš ir Latvijas izlases dalībnieks, bet ne latvietis. Tiek izstāstīts, ka Latvijā krievu tautības iedzīvotāju īpatsvars ir viena trešdaļa, un ka Daugavpilī šis procents ir vēl krietni lielāks, un arī Rudņevs, dzimis vēl Padomju Savienībā, ir krievu tautības cilvēks. Izrādās, kad viņš tikko esot ieradies Polijā, žurnālisti uzreiz viņam prasīja par pareizo uzvārda rakstību, un Rudņevs izstāstījis, kā ir – Latvijā pieņemts rakstīt „Rudņevs”, bet krievu valodā saka „Rudņev”. Pēc gada, kad Rudņevs Polijā jau kļuvis par zvaigzni, viņš uzdrošinājies palūgt, lai uz krekla tiek rakstīts krieviskais variants. Minēts arī, ka Rudņevs Polijā reti sniedz intervijas, jo kautrējas par savu švako poļu valodu – tiesa, pat pēc poļu žurnālistu novērojumiem ar latviešu valodu ir vēl sliktāk, jo Latvijā pirms izlases spēlēm vietējie žurnālisti ar viņu runā krieviski, vēlāk teikto tulkojot.
Neskatoties uz lielo rezultativitāti Polijā, mūsu izlasē Rudņevs pagaidām nav guvis nevienus vārtus. Lūk, ko viņš pats par to saka: „Lasīju, ko raksta Latvijā – tur diskutē, kāpēc gūstu vārtus „Lech”, bet nedaru to izlasē. Kad braucu uz izlasi, visi no manis prasa vārtus. Klubā tā nav – šeit svarīgākais ir komandas uzvara un trīs punkti. Tā ir atšķirība. Kāpēc šosezon situ vairāk nekā pērn? Domāju, tāpēc, ka sieva un meitiņa ir ar mani. Pagājušajā gadā bieži biju domās ar sievu, kura bija Latvijā, bet tagad viņa dzīvo ar mani Poznaņā, un tas ļauj mierīgāku sirdi koncentrēties futbolam.” Artjoms joprojām katrus vārtus velta savai atvasei. Arī Rudņeva komandas biedri smej, ka uzbrucēja mazā meitiņa noteikti pat nenojauš, ka ir nodrošinājusi „Lech” ne vienu vien uzvaru.
Visbeidzot ir uzsvērta arī Semira Stiliča nozīme – bosnietis asistējis Rudņevam četros no viņa astoņiem gūtajiem vārtiem. Pats Stiličs atzīst, ka sapratne ar Rudņevu šobrīd jau ir tādā līmenī, kāda viņam bijusi ar Robertu Levandovski – poļu uzbrucēju, kurš no „Lech” pārcēlās uz Dortmundes „Borussia” un kļuva par Vācijas čempionu.
Citā rakstā par Rudņevu citēts bijušā „Lech” uzbrucēju trenera Andžeja Juskovjaka teiktais: „Ja saglabās tādu formu, viņu būs grūti noturēt Poznaņā. Domāju, lielāko naudu „Lech” nopelnīs, ja pārdos Rudņevu šajā ziemā. Jā, neuzskatu poļu līgu par ļoti spēcīgu, taču pat tādā astoņi vārti četrās spēlēs ir jāmāk gūt. Ja ziemā Rudņeva gūto vārtu skaits būs lielāks nekā nospēlētās spēles, par viņu būs iespējams nopelnīt ļoti lielu naudu. Vai „Lech” viņu pārdos? Viss atkarīgs no kluba finansiālās situācijas – cik dzirdēts, „Lech” šobrīd ieslēdzis taupības režīmu. Jāņem vērā, ka Rudņevam šobrīd nav aizvietotāja – serbs Ubiparips neattaisno uz sevi liktās cerības un vispār Polijā neredz futbolistu, kurš varētu aizvietot Rudņevu. Kurā līgā redzu Rudņevu? Anglijas Premjerlīgā. Viņš turētu līdzi turienes ātrumam. Taču svarīgāks par līgu ir konkrētais klubs – Artjomam ir problēmas ar momentu radīšanu, taču viņš perfekti prot izmantot partneru piespēles. Tāpēc ideāls klubs viņam būs tāds, kas meklēs tipisku uzbrukumu noslēdzēju. Viņa lomai jābūt vārtu gūšana, nevis momentu radīšana. Tad viņš gūs panākumus arī ārzemēs.”
Izmantotie resursi:
Sport.pl - Najnowsze informacje - pi³ka noæna -...
Ekstraklasa - Terminarze, wyniki, tabele - WP.PL
+1 [+] [-]
Man patīk, kā šis jaunais talants spēlē, bet nepatīk personība.
+43 [+] [-]
p.s. atvainojiet par iespeejamajiem kljudiem, neesmu latvietis.. bet es censhos..
+5 [+] [-]
[+] [-]
+30 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
+5 [+] [-]
Izlaadee agresiju uz nabaga nelaimiigo pretinieku
-4 [+] [-]
+4 [+] [-]
Pirmais likums, atrodoties citā valstī (šajā gadījumā Latvijā) ir asimilēties. Un valodas mācīšanās (neviens neliek viņiem perfekti runāt, bet vismaz prast komunicēt) ir pirmais punkts, kas jādara, lai asimilētos - iekļautos konkrētajā sabiedrībā.
Baigi gudri izklausās, bet tur nekā gudra nav - tas ir loģiski. Tas ir tāpat kā jebkurš latvietis, dzīvojot Krievijā, mācās krievu valodu, nevis dumji un cietpaurīgi uzsver, ka nē, viņam tas nav jādara, jo, redz, blakus ir tāda Latvija.
Krievu lielākā problēma ir nevēlēšanās iekļauties sabiedrībā. Cepuri nost to krievu priekšā, kas mācās valodu un ir pretstats manam piemēram. Visu cieņu!
+5 [+] [-]
-3 [+] [-]
+5 [+] [-]
Tādus tiešām vajag aizsūtīt dziļi Sibīrijā kur viņiem jāzina tikai krievu valoda.
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
Likt nomainīt uzvārdu uz tā krievisko formu nozīmē kaut ko daudz vairāk. "Rudņevs" nav kaut kāda īstā uzvārda latviskojums, tas ir viņa ĪSTAIS uzvārds. Liekot nomainīt to, viņš skaidri un gaiši pauž savu attieksmi jautājumā par pašreizējo valsts valodas statusu un krievvalodīgo tiesībām Latvijā.
+3 [+] [-]
Rudñevs dzîvo polijâ un ar tâdâm karjeras iespejam maz ticams vai atgriezîsies!
Ar viñu problêmu nav un krievijas izlasé, lai arî mums viñš ir zvaigzne, viñš netiktu.
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
šeit bija salīdzinājums ar Lukjanovu, kurš uzvārda pēdējo burtu nav noņēmis. domāju, ka viņš pat nav par to iedomājies par šādu iespēju, jo nav neviena, kurš no malas visu laiku piļītu pa smadzenēm - ti že russkij!!!
un vēl - vai nav vienalga kas viņam Polijā rakstīts uz krekla?! kaut vai Eibs Linkolns vai pasaules miers... galvenais ir tas, ka viņam pasē rakstīts Rudņevs un tas, ka viņš pārstāv Latviju, spēlējot zem Latvijas izlases karoga! ja viņš to negribētu, atteiktos no pilsonības un pārietu citas valsts pilsonībā.