Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Jānim Ikauniekam recidīvs, Gutkovskis netrenējas, Jurkovskim mikrotrauma

Agris Suveizda

Jānim Ikauniekam recidīvs, Gutkovskis netrenējas, Jurkovskim mikrotrauma
Jānis Ikaunieks, Mārcis Ošs un Dāvis Ikaunieks. Foto: LFF

Latvijas futbola izlases preses konferencē pirms rītvakar plkst. 19:00 gaidāmās Baltijas kausa spēles Rīgā pret Lietuvu piedalījās valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un "Liepājas" uzbrucējs Dāvis Ikaunieks.

Kazakevičs: "Baltijas kausa spēles visām Baltijas valstīm vienmēr ir ļoti principiālas – derbiji. Tieši tāda spēle mūs sagaida rīt. Kā jau teicu pirms nometnes, visas trīs komandas ir izvirzījušas uzdevumu izcīnīt Baltijas kausu, kas vēl jo vairāk palielinās sacensību spriedzi tuvākajā spēlē. Esam uzsākuši treniņnometni, aizvadījuši vairākas treniņu dienas un savstarpējo spēli. Ir uzkrāts pietiekami daudz informācijas par spēlētāju gatavību, spēlētāju stāvokli un arī atsevišķiem spēles taktiskajiem elementiem – cik labi mums tie padodas vai kuros elementos vēl nav līdz galam izdevies panākt cerētā līmeņa sadarbību. Rītdienas spēlei esam gatavi. Esam noskaņoti kaujinieciski, un esam noskaņoti nodemonstrēt kvalitatīvu futbolu un cīnīties par uzvaru rītdienas spēlē."

Kāda ir situācija ar Jāni Ikaunieku un Gutkovski, un cik liela kopumā ir izlases spēlētāju gatavības un noguruma atšķirība, ņemot vērā viņu dažādo posmu sezonā?
Kazakevičs: "Ja runā par savainotajiem, mums vēl nav skaidrības par atsevišķu spēlētāju gatavību rītdienas spēlei un, iespējams, arī nākamajās spēlēs – šobrīd tas viss ir izlases medicīnas cilvēku rokās un man skaidras atbildes vēl nav. Jānis vakar savstarpējā spēlē atsvaidzināja savainojumu, un šobrīd norit darbs pie tā, lai saprastu, cik ļoti varam rēķināties ar Jāni gan rītdien, gan arī nākamajās divās spēlēs, bet pašlaik konkrētas atbildes nav. Izmeklējumi šodien jau tika veikti, un visas tālākās darbības parādīs, cik drīz spēsim rēķināties ar Jāņa klātbūtni laukumā.

Ja runā par spēlētāju stāvokli, tad, jā, tas ir zināms izaicinājums. Šī nometne ir specifiska ar to, ka traumu dēļ jau pirms tās pazaudējām atsevišķus spēlētājus, ar kuriem rēķinājāmies kā potenciālajiem pamatsastāva spēlētājiem, un arī nometnes laikā ir divi trīs futbolisti, kuru stāvoklis nav skaidrs un saprotams, cik ļoti varam ar viņiem rēķināties. Runājot par funkcionālo gatavību, tā atšķiras diezgan būtiski. Ne tikai starp spēlētājiem no Latvijas čempionāta, jo arī tur ir vairākas kategorijas – tie, kuri spēlē regulāri un ar diezgan lielu spēļu praksi, un tie, kuri savos klubos ir rotācijas spēlētāji un ar ne tik lielu spēļu praksi.

Arī ārzemēs situācijas ir dažādas, jo ir čempionāti, kuri turpinās un tiek izspēlēti pēc tādas pašas sistēmas kā Latvijā, un ir čempionāti, kas beidzās jau pirms divām nedēļām. Mēģinājām noteikt visu spēlētāju stāvokli un ar individuālu pieeju slodzēm sagatavot viņus rītdienas spēlei optimālajā gatavībā. Tiem, kuriem vajadzēja ilgāku atjaunošanās periodu vai ne tik intensīvas treniņu slodzes, to arī nodrošinājām. Tie, kuri bija gatavi strādāt funkcionāli pilnā režīmā, to arī darīja. Un ar atsevišķiem spēlētājiem jau pagājušajā nedēļā uzsākām individuālus treniņus – jau nedēļu pirms izlases nometnes mums noritēja darbs, lai šos spēlētājus pēc sezonas beigām palīdzētu sagatavot izlases nometnei. Domāju, ka mums būs jārēķinās ar atsevišķu spēlētāju daļēju gatavību, un tas būs viens no faktoriem sastāva izvēlē katrā no nākamajām spēlēm."

Kuri vēl spēlētāji bez Jāņa Ikaunieka ir zem jautājuma zīmes?
Kazakevičs: "Tas ir Vladislavs Gutkovskis. Jau kopš nometnes sākuma strādājam ar viņu, un šobrīd darbs vairāk norit medicīniskā plāksnē nekā laukumā – viņš vēl nav trenējies ar komandu. Domāju, ka arī viņa sakarā pilnīga skaidrība būs tuvākajās dienās. Vakar treniņā mikrotraumas dēļ nepiedalījās Raivis Jurkovskis. Tie ir trīs izteiktākie spēlētāji, kuriem ir problēmas, un vēl ir divi trīs spēlētāji ar mikrotraumām, kuri nav izlaiduši treniņus, bet kuru slodze traumu dēļ tika dozēta."

Atsaucoties uz iepriekšējo preses konferenci, rītdienas spēlei tiek plānots iespējami stiprākais sastāvs vai kādas pozīcijas pirmais numurs varētu tikt taupīts Vācijai?
Kazakevičs: "Rītdienas spēlei plānojam optimālāko sastāvu atbilstoši kondīcijai un gatavībai. Rīt laukumā sūtīsim vienpadsmit labākos futbolistus."

Ko tev nozīmē Baltijas kauss?
D. Ikaunieks: "Jebkurā turnīrā, kurā var iegūt trofeju, neapšaubāmi gribas uzvarēt. Pārstāvēt valsti un valstij izcīnīt jaunu trofeju. Ir simtprocentīga gatavība un gribēšana. Pirms spēles jau skatījāmies Lietuvas izlases video, ko treneri bija sagatavojuši, un ieguvām noderīgu informāciju, lai varētu labāk sagatavoties spēlei."

Kādi ir secinājumi no Lietuvas un Igaunijas spēles?
Kazakevičs: "Uz otrdienas spēli bijām aizsūtījuši mūsu izlases pārstāvi, kurš Lietuvas un Igaunijas maču vēroja klātienē. Mums bija arī video informācija, un esam to izanalizējuši un salīdzinājuši ar to bāzes informāciju, kas mums bija pirms šīs spēles. Lietuvai ir izmaiņas sastāvā un ir atsevišķi spēlētāji, kuri nepiedalījās spēle pret Igauniju un nepiedalās arī nometnē, bet kopumā viņu sastāvs bija tuvu optimālajam – atskaitot varbūt dažas pozīcijas. Spēles stila ziņā neieraudzījām neko jaunu, bet taktikas un stratēģijas ziņā šī spēle bija ļoti informatīva, ņemot vērā, ka martā Lietuva, līdzīgi kā mēs, spēlēja pret spēcīgāka līmeņa komandām. Līdz galam nezinām viņu sastāvu, jo Lietuvai tā Baltijas kausā būs jau otrā spēle, bet stila un taktikas ziņā saprotam, kam ir jāgatavojas, un visas nedēļas laikā izlases treniņos atstrādājām konkrētas komponentes, kuras vēlamies pielietot rītdienas spēlē, lai sasniegtu uzvarošu rezultātu."

  -1 [+] [-]

, 2021-06-03 18:48, pirms 2 nedēļām
tikko ka tuvijas nozimigakie maci, visiem peksni traumas. Caliem galvenais tik lai nebutu jaspele..

     [+] [-]

, 2021-06-03 23:12, pirms 2 nedēļām
tāpēc,ka ņem pustraumētus spēlētājus. vai tad trūkst spēlētāji?

     [+] [-]

, 2021-06-03 23:14, pirms 2 nedēļām
maox rakstīja: tikko ka tuvijas nozimigakie maci, visiem peksni traumas. Caliem galvenais tik lai nebutu jaspele..
Pipnīgs bezsakars. Kurš futbolists negrib spēlēt Latvijas izlase un īpaši pret Vāciju!