Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 3

Bulgārijas Futbola federācijas prezidents Mihailovs pēc protestiem atkāpjas no amata

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Bulgārijas Futbola federācijas prezidents Mihailovs pēc protestiem atkāpjas no amata
Bulgārijas policijas un līdzjutēju sadursmes. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AP. Pēc protestiem pret Bulgārijas Futbola federācijas (BFU) vadību no amata atkāpies organizācijas prezidents Boriss Mihailovs.

Jaunais prezidents tiks ievēlēts nākamajā gadā gaidāmajā kongresā.

Pēdējās nedēļās protestos piedalījušies vairāki tūkstoši futbola līdzjutēju, kuri pieprasīja Mihailova atkāpšanas no amata. Protesti savu kulmināciju sasniedza pēc tam, kad BFU lūdza Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA) likt aizvadīt Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli ar Ungāriju aiz slēgtām durvīm.

Spiedienu Mihailovam atkāpties izdarīja arī Bulgārijas premjerministrs Nikolajs Denkovs, kurš vēstulē Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentam Džanni Infantīno aicināja izmantot savas pilnvaras un atstādināt BFU prezidentu no amata.

Pirmdien Mihailovs noraidīja apgalvojumus, ka atkāpies futbola klubu aicinājuma rezultātā, uzsverot, ka to darījis, lai visus nomierinātu.

Tāpat Mihailovs atteicās komentēt medijos izskanējušo informāciju, ka prokuratūra BFU darbībā izmeklējot iespējamas kriminālas darbības, kas saistītas ar publisko līdzekļu izsaimniekošanu un dalību pretlikumīgās likmju izdarīšanas shēmās.

Mihailovs pirmo reizi amatā tika ievēlēts 2005. gadā, gadu pēc tam, kad Bulgārijas izlase pēdējo reizi spēlēja kādā no lielajiem finālturnīriem - 2004. gada Eiropas čempionātā.

Bijušais vārtsargs Mihailovs Bulgārijas izlases sastāvā aizvadīja 102 spēles, 1994. gadā palīdzot bulgāriem sasniegt Pasaules kausa pusfinālu.

     [+] [-]

, 2023-11-28 12:20, pirms 3 mēnešiem
Nākošam jāatkapjās varenajam Ļošam