FIFA aizstāv PK balsošanas kārtību un apsver tās izmaiņas
Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) tās ģenerālsekretāra Džeroma Valkes vārdā aizstāvējusi pēdējās nedēļas laikā asi kritizētu Pasaules kausa (PK) rīkošanas tiesību piešķiršanas balsojuma kārtību.
Tracis sākās pēc tam, kad pagājušajā nedēļā 2018. un 2022. gada PK finālturnīrus pie sevis dabūja Krievija un Katara. Viedoklis par šo tēmu ir teju katram futbola līdzjutējam. Netrūkst tādu, kuri FIFA tur aizdomās par negodīgu rīcību, čempionātu rīkošanu piešķirot tām valstīm, kurām nebūt nebija labākie projekti.
FIFA, protams, aizstāvējusi procesu. Runā organizācijas ģenerālsekretārs Džeroms Valke: "Ja mēs pamanītu, ka balsošanā kas nogājis greizi, mēs to atzītu. Arguments par to, ka sistēma ir nepārredzama, jo netiek publiskots, kas par ko balsojis, ir nevietā. Jūs taču nezināt, par ko es pirms trīs gadiem balsoju Francijas prezidenta vēlēšanās. Es to neatklāšu, jo esmu tiesīgs šo informāciju paturēt pie sevis."
Valkem pievienojas Čaks Bleizers, FIFA izpildkomitejas loceklis no ASV: "Uzskatu, ka šādas nozīmes balsojumam ir jābūt slēgtam, jo to vēlas ietekmēt daudzu valstu valdības un citas institūcijas. Runām par pašreizējo balsošanas sistēmu ir jābeidzas. Pametot telpu, kurā notika Krievijas un Kataras uzvarētie balsojumi, biju apmierināts ar redzēto, jo visi balsoja godprātīgi."
Tikmēr Valke atklājis, ka FIFA varētu apsvērt mainīt balsošanas procedūras kārtību. Ar izmaiņu ieviešanu jāsteidzas nav – laika ir līdz 2018. gadam. Valke piebilda, ka pagājušajā ceturtdienā notikušie balsojumi bijuši perfekti noorganizēti un perfekti kontrolēti. Tieši tā – kontrolēti...
Izmantotie resursi:
AP
+1 [+] [-]
[+] [-]
Par to vārdu "kontrolēt", ko raksta tulks tā uzsvēris... Iztulkots pareizi, bet šai gadījumā noteikti domāts tas, ka balsošana nebija nekontrolējama. Respektīvi, viss noritēja pēc plāna. Neko vairāk šai gadījumā nevajadzētu "piešūt" klāt.
[+] [-]
[+] [-]
Ja mainīs,nu tad,tas būs tiešām dīvaini.
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
2022.g. čempionātam var gatavoties 12 gadus, 2026.g - atkal tikai 8 gadus? Kāpēc tad šogad vajadzēja lemt par 2022.?