Blaters sašutis par simulāciju futbolā, piedāvā risinājumu
Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters paudis savu sašutumu par milzīgo simulāciju skaitu futbolā un piedāvājis iespēju risināt šo problēmu, neļaujot spēlētājiem uzreiz pēc „traumas” gūšanas atgriezties laukumā.
„Šāda veida lietas (simulācijas) citos sporta veidos tiek uztvertas ar nicinājumu, ” rakstījis Zeps Blaters „FIFA Weekly” iknedēļas izdevumā, kurš FIFA mājaslapā tiks publicēts rītdien, ”taču futbolā tā ir kļuvusi par normālu un vispārīgi pieņemtu spēles sastāvdaļu. Lai arī simulēšana ir ļoti negodīga, un video atkārtojumos izskatās vienkārši šausmīgi, daži cilvēki uzskata to par gudru rīcību vai, sliktākajā gadījumā, par nekaitīgu pārkāpumu.”
„Jūtos dziļi aizkaitināts par šo situāciju, it īpaši, kad redzu, ka pa pusei miris spēlētājs atgriežas pie dzīvības brīdī, kad viņš ir nonests no laukuma. Acīmredzot laukuma malas līnijai ir dziednieciskas spējas, kuras izskaidrot nespēj pat labākie medicīnas speciālisti,” savu viedokli pauž Blaters.
„Tagad bumba ir tiesnešu laukuma pusē. Norādījumi ir skaidri, proti, pretinieku komandai nav pienākuma izraidīt bumbu ārpus laukuma, ja kāds spēlētājs guļ uz laukuma. Savukārt tiesnesim nepieciešams iejaukties tikai tādā gadījumā, ja viņš domā, ka futbolists guvis nopietnu savainojumu. Bet, ja „sasistais” futbolists vēlas atgriezties spēlē uzreiz pēc laukuma atstāšanas, tad tiesnesis liks viņam pagaidīt līdz brīdim, kad pretinieku skaitliskais vairākums būs devis efektu.”
„Vienkāršāk runājot, tas nozīmē noraidījumu uz laiku, un tas varētu likt futbolistiem-aktieriem nedaudz pārdomāt savu taktiku,” vēstījis Zeps Blaters. Savukārt savu sakāmo viņš noslēdz ar teikumu: „Šīs krāpšanās izravēšana no mūsu sporta veida ir nepieciešama, lai saglabātu cieņu līdzjutēju un pretinieku acīs.”
Izmantotie resursi:
Soccer-Blatter angered by...
+6 [+] [-]
+13 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+8 [+] [-]
-4 [+] [-]
+6 [+] [-]
+6 [+] [-]
Izcili sacīts!
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
Nākamā rindkopa par futbolistiem - aktieriem. Sodīšana ar laiku.
Tātad kurus te sodīs - aktierus vai savainotos? Otrs, kā tiesnesis spēles laikā izskaudīs šīs simulācijas, ja viņš labi, ja 10% simulāciju fiksē spēles laikā. Blaters runā pa TV un atkārtojumiem, ok jā, bet kad tiesnesis sāks kļūdīties -bija, nebija simulācija?
Reāli simulācija ir iesakņojusies futbolā. Pārāk vienkārši un parasti tas, citiem vārdiem, visiem pieņemts. Vienīgais veids kā lietas mainīt ir ar cilvēku attieksmi, bet vai izdodas?
+3 [+] [-]
[+] [-]
Pie tam vēl, ja man sniedz reālu palīdzību, tad noteikumi man liek pamest laukumu. Tātad jāatsakas no medicīniskās palīdzības principā.
Visefektīvāk būtu dalīt diskvalifikācijas.
+1 [+] [-]
Tad ja ir kaut kas tik mazs, lai pieceļas, izskrienas un turpina spēlēt.
Kā Ivanovičs spēlē pret Liverpool... izvārtījās, piecēlās un mēģināja turpināt. Nevarēja un nevarēs visu mēnesi.
Nevis izvārtās, nones šo kā Cēzaru uz nestuvēm, noliek zemē un šis jau pilnā plaukumā gaida brīdi atgriezties.
Un simulēts tiek arī piemēram 90+1 minūtē VIENALGA kur laukumā. Un tas tiešām var asinis uzvārīt
+1 [+] [-]
Tad piemēram tādi velli kā kādreiz Jirgens Klinsmans vairāk sēdētu diskvalificēts, nekā spēlētu
+5 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Mans ieteikums:
Ja spēlētājs tiek traumēts vai "traumēts", tam ir jāpamet laukums nekavējoties (pašam vai ar ārstu/nestuvju palīdzību). ja laukums tiek pamests traumas vai "traumas" dēļ, tad laukumā spēlētājs nevar atgriezties ātrāk kā pēc 3min., jo nopietnai trauma ir nepieciešama ārstēšana, bet "traumas" gadījumā simulantam nāksies atpūsties 3min. Ja ir vēlēšanās sarežgīt noteikumus, tad var iekļaut punktu, ka var atgriezties laukumā agrāk, saņemot dzelteno kartiņu.
-4 [+] [-]
Nav runa par visiem gadījumiem, kad spēlētāji nirst soda laukumā un gaudo pēc pendeles, bet ir runa par reizēm, kad pret kādu tiešām spēlē rupji, un tāds pāridarītājs ir jāsoda kaut vai mutiski- un simulācija tikai to iniciē.
[+] [-]
-1 [+] [-]
Tad jau NilaK ieteikums par komisiju, kas pēc spēles piešķir dzeltenās, ir daudz saturīgāks.
+1 [+] [-]
bet piekrītu par video analizēšanu - tos kadrus, kas vārtās un caur pirkstiem blenž uz tiesnesi, gan vajadzētu sodīt. tā pat kā soda par daivingu soda laukumā.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Tāpat, ja nokritis savas vainas dēļ bez kontakta, pat nelielas īstas traumas gadījumā - vienmēr jau ir iespēja pateikt tiesnesim, ka sadursme nebija, pats nokritu. Nu un, protams, tādas situācijas varētu pēc tam neskatīt un nevienu nesodīt.
Hoķī jau arī krīt un gāžās, gan sadursmei esot, gan vnk mēģinot izvairīties, bet pārsvarā visi ceļās tūlīt kājās un nevārtās laukumā.
[+] [-]