Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

UEFA veic oficiālu procedūru trīs Superlīgas klubu izmeklēšanas sākšanai

Agris Suveizda

UEFA veic oficiālu procedūru trīs Superlīgas klubu izmeklēšanas sākšanai
Turīnas "Juventus" viceprezidents Pavels Nedveds un prezidents Andrea Anjelli. Foto: AFP/Scanpix

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) spērusi vēl vienu oficiālu soli tuvāk trīs Superlīgas klubu "Real Madrid", Turīnas "Juventus" un "Barcelona", kas nolēma neparakstīt miera izlīgumu, sodīšanai.

"UEFA saskaņā ar Disciplināro reglamentu ir apstiprinājusi ētikas un disciplināros inspektorus, lai veiktu disciplināro izmeklēšanu saistībā ar UEFA tiesiskā regulējuma iespējamu pārkāpumu no "Real Madrid", "Barcelona" un "Juventus" puses saistībā ar tā saukto Superlīgas projektu. Plašāka informācija šajā sakarā sekos laika gaitā," teikts UEFA mājaslapā.

Pirms piecām dienām UEFA pavēstīja, ka deviņi no divpadsmit Superlīgas dibinātājiem ir parakstījuši UEFA deklarāciju, atzīstot savu vainu un apņemoties veikt kolektīvus ziedojumus jeb faktiski izpildīt piespriestās sankcijas. Šo deklarāciju parakstīja visi seši Anglijas klubi "Manchester United", "Manchester City", "Arsenal", "Chelsea", "Tottoenham" un "Chelsea", divi no trim Itālijas klubiem "Milan" un "Inter", kā arī viens no trim Spānijas klubiem "Atletico".

Šie deviņi klubi veiks kolektīvus ziedojumus 15 miljonu eiro apmērā, ko UEFA apņemas izmantot bērnu, jaunatnes un amatieru futbola attīstībai Eiropā, kā arī šķirsies no 5% UEFA prēmijām par vienu sezonu. Tāpat šie deviņi klubi piekrituši soda naudām gadījumā, ja atkal mēģinātu dibināt tamlīdzīgu turnīru. 100 miljonu eiro sods pienāktos par vēlmi spēlēt neautorizētā turnīrā, bet 50 miljoni eiro tiktu piespriesti par Klubu deklarācijas pārkāpšanu.

Ārzemju medijus izskanējušas runas, ka UEFA vēlme ir šos trīs klubus diskvalificēt uz vienu sezonu. Savukārt A sērijas vadība apsverot "Juventus" izslēgšanu no Itālijas augstākās līgas, ja Turīnas klubs arvien neatteiksies no Superlīgas projekta.

Izmantotie resursi:
https://disciplinary.uefa.com/insid...