Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Atjaunotajā Daliņa stadionā nepieciešami uzlabojumi augsta ranga futbola spēļu norisei

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Atjaunotajā Daliņa stadionā nepieciešami uzlabojumi augsta ranga futbola spēļu norisei
Jāņa Daliņa stadions. Foto: Valmieras novads

LETA. Atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā nepieciešami uzlabojumi, lai tajā varētu notikt augsta ranga futbola spēles, aģentūrai LETA atzina Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, tādējādi atbildot uz sociālajos tīklos publiskoto kritiku.

Komentējot sociālajos tīklos izskanējušās bažas par atjaunotā stadiona futbola laukuma neatbilstību augsta līmeņa sacensībām, Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei") pirmdien preses konferencē stāstīja, ka jūnijā Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) speciālisti veikuši pirmssertifikācijas pārbaudi, apsekojot visu infrastruktūru. "Ar viņiem pārrunājot lietas, mēs sapratām, kas jāizdara nedaudz citādāk, nekā iepriekš bija plānots. Tās ir pavisam sīkas lietas, tai skaitā inventārs, kas mums vēl nav piegādāts," sacīja domes priekšsēdētājs. Kā piemēru viņš minēja tablo, kas nepieciešams sertifikācijai, taču tas pašlaik vēl nav piegādāts. Viņš uzskata, ka rudens laikā stadionu izdosies sertificēt atbilstoši starptautiskajām prasībām, un tajā varēs aizvadīt arī starptautiskus mačus. "Ja mēs runājam par Latvijas mēroga čempionātiem, tad tos var rīkot kaut rīt," teica Baiks.

LFF Infrastruktūras nodaļas vadītājs Haralds Gudermanis atzina, ka LFF "tur roku uz pulsa", seko līdzi stadiona celtniecībā notiekošajam. LFF stadiona tapšanā iesaistījās 2017.gadā, kad federācijas pārstāvji viesojās Valmierā kopā ar Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāvjiem. "Daudz ko no mūsu teiktā toreiz uzklausīja un ņēma vērā, bet sākumā bija pat neatbilstoši futbola laukuma izmēri," sadarbības vēsturi atgādināja Gudermanis. "Otrdien, 10.augustā brauksim uz Valmieru, skatīsimies vēlreiz. Rekomendēsim, kas jāmaina, lai stadionā, piemēram, varētu aizvadīt Latvijas kausa finālspēli," atklāj Gudermanis.

Pēc viņa teiktā, arī UEFA pārstāvji ir bijuši uz sarunām ar Valmieras novada pašvaldību, un stadiona vadība ir informēta par to, kādām jābūt izmaiņām, lai tajā varētu notikt UEFA ranga spēles, kurās otro reizi kluba vēsturē piedalījās Valmieras klubs, šovasar spēlējot UEFA Konferences līgā. Gudermanis gan norādīja, ka labāk būtu bijis jau uzreiz projektā paredzēt optimālus standartus visiem iesaistītajiem sporta veidiem.

Viņš atzina, ka bez kvalitatīva laukuma sacensību rīkošanai ir arī citi papildu nosacījumi. Jābūt attiecīgām telpām, tai skaitā sportistu ģērbtuvēm, tribīnēm, labierīcībām, vietām invalīdiem un masu medijiem, lai futbola prieku padarītu baudāmu visiem spēles dalībniekiem. "Jābūt pienācīgam apgaismojumam, videi medijiem, vieglai piekļuvei gan skatītājiem, gan medijiem, kā arī jāievēro drošības noteikumi," dažus no parametriem uzskaitīja Gudermanis. Viņš uzskata, ka otrdien, visticamāk, sarunas Valmierā būs auglīgas, taču bez pārbūves varējis iztikt, ja nianses būtu paredzētas jau sākotnējā projektā.

Kā vēstīts, šā gada 1.jūnijā Ministru kabineta sēdē tika lemts par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu 27 miljonu eiro apmērā 21 augstas gatavības projekta īstenošanai valstī. Valdība lēma no minētās summas 2,673 miljonus eiro piešķirt arī Jāņa Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas pārbūves projektam. Projektu būtiskākie kritēriji bija to augstā gatavība un īstenošanas uzsākšana vai pabeigšana šogad. Tāpat vērā tika ņemta projekta īstenošanas rezultātu ilgtspējas nodrošināšana pēc administratīvi teritoriālās reformas. Tādējādi valsts finansējuma daļa Daliņa stadiona pārbūvē palielinājusies no 6,1 miljona eiro līdz 8,773 miljoniem eiro.

Ņemot vērā, ka objekts ir nacionālas nozīmes sporta būve ar valsts finansējumu, no projektēšanas sākuma procesā aktīvi piedalījās Latvijas Vieglatlētikas savienība. No 42 vieglatlētikas disciplīnām, stadionā un manēžā Valmierā būs iespēja trenēties un sacensības organizēt 24 vieglatlētikas disciplīnās. Turklāt stadions un stadiona labiekārtotā teritorija būs brīvi pieejama ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam.

Vieglatlētikas manēžas platība kopā ar ēku zem tribīnēm un sportistu viesnīcu ir 12 367 kvadrātmetri (m2). Vieglatlētikas manēža atbilst 2.klases būves V kategorijai, kas ļaus starptautisku komercsacensību organizēšanu. Vieglatlētikas manēža spēs nodrošināt gan treniņu procesu, gan sacensību rīkošanu, tā projektēta atbilstoši "World Athletics" (WA) prasībām. Manēža saņēmusi WA sertifikātu, kas apliecina tās atbilstību tehniskajām prasībām. Sertifikāts izsniegts pieciem gadiem.

Vieglatlētikas manēžā ietilpst augstlēkšanas sektors, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektors, kārtslēkšanas sektors, lodes grūšanas sektors, diska un vesera mešanas treniņiem paredzēts sektors, astoņi celiņu 60 metru (m) skrejceļš, četru skrejceļu 200 m aplis, iesildīšanās zona ap skrejceļiem; zona ar nolaižamu tīklu šķēpmešanas treniņiem. Manēžā ir ierīkota speciāla stiklota telpa sacensību komentētājiem un sacensību tiešraižu nodrošināšanai. Skatītājiem būs 470 sēdvietas un līdz 100 stāvvietām. Telpās zem āra tribīnēm izvietotas ģērbtuves ar ietilpību līdz 230 vietām, treneru, mediķu un tiesnešu kabineti, dopinga kontroles telpas, preses telpas, noliktavas telpas, trenažieru zāle, kabineti sportistu rehabilitācijai.

Manēžas ēkā atradīsies arī sportistu viesnīca līdz 100 vietām ar desmit divvietīgiem un 20 četrvietīgiem numuriem. Katram numuriņam privāts sanitārais mezgls. Sportistu viesnīcas nodrošināšana ir svarīga kompleksa piedāvājuma priekšrocība, kas ļaus uzņemt lielus sporta pasākumus, ar lielu dalībnieku skaitu. Vieglatlētikas stadions būs otrās klases II kategorijas būve, kas pieļauj Eiropas līmeņa junioru līdz U23 vai veterānu sacensību rīkošanu, kā arī Eiropas komandu čempionāta uzņemšanu. Tas atbildīs WA II kategorijas prasībām, LFF futbola stadionu un infrastruktūras noteikumu II kategorijas stadiona nosacījumiem, dabīgā zāliena laukums izveidots atbilstoši Starptautiskās Futbola federācijas asociācijas (FIFA) un Latvijas Regbija federācijas prasībām.

Vieglatlētikas stadionā ietilpst astoņu skrejceļu aplis 400 m garumā, deviņi skrejceļi taisnē, divi paralēli tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektori ar bedrēm abos galos, lai būtu iespējams rīkot sacensības divās plūsmās un pie dažādiem vēja virzieniem, papildus tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektors sporta spēļu laukuma galā, divi augstlēkšanas un kārtslēkšanas sektori, vesera un diska mešanas sektors, divi šķēpmešanas sektori pretējos virzienos, divi lodes grūšanas sektori. Skatītājiem paredzētas ar jumtu segtas tribīnes ar 1250 sēdvietām.

Pēc pašvaldībā paustā, stadiona vidū esošais futbola laukums veidots atbilstoši starptautisku sacensību tehniskajām prasībām. Futbola laukums veidots atbilstoši LFF prasībām - bija nepieciešams izmainīt tā ģeometriju, auglīgās augsnes granulometrisko sastāvu dabīgā zāliena standartam futbola vajadzībām. Par zāliena sēšanu, kopšanu, mēslošanu un uzturēšanu noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas specializējas zālienu veidošanā un apsaimniekošanā. Tāpat zem laukuma uzstādīta drenāžas un laistīšanas sistēma. Jau pagājušā gada rudenī veikta futbola un regbija vārtu pamatnes betonēšana.

Apkārt Jāņa Daliņa stadionam ir aptuveni 730 metru garš asfaltēts celiņš skrējējiem un skrituļslidotājiem. Teritorijā būs brīvi pieejami trīs brīvdabas sporta laukumi, proti, 3x3 basketbola laukums un universāls laukums volejbola, mini-futbola spēlēm, kā arī Dāvja Bertāna basketbola laukums, kas veltīts leģendārā basketbolista Kobes Braienta piemiņai. Teritorijā atradīsies arī Eiropas Savienības standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem atbilstošs bērnu rotaļu laukums ar gumijas segumu - smilšu kaste, dažādi kāpšļi, dažāda veida šūpoles, karuseļi un citas rotaļu iekārtas, ielu vingrošanas komplekss, stabi līdzsvara vingrinājumiem.

Jāņa Daliņa stadiona pārbūves kopējās izmaksas ir 21,1 miljons eiro. Izmaksās iekļauta gan stadiona pārbūve, gan manēžas būvniecība, āra sporta laukumu un rotaļlaukuma izveide, apkārtnes labiekārtošana, telpu aprīkojums, sporta inventārs, mēbeles. Būvdarbus veica pilnsabiedrība "Lemminkainen Latvija".

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2021-08-09 23:01, pirms 2 mēnešiem
Tas stadions Latvijas kauna traips, cilvēki gaidīja labu futbola laukumu, bet sagaidīja kārtējo kartupeļu lauku.

  +5 [+] [-]

, 2021-08-09 23:08, pirms 2 mēnešiem
tavu brīnumu atkal nevar izbūvēt pēc noteikumiem un tad brīnās

  +7 [+] [-]

, 2021-08-09 23:31, pirms 2 mēnešiem
Atceros 20 gadus atpakaļ Valdemārpils videnes laukumā spārdot bumbu ar bija kaut kāda kontrolaka, bet tas bija padumjās mantojums.
Valmierā vēl 2021 uzbliež jaunā stadionā
Mudaki

  +5 [+] [-]

, 2021-08-09 23:39, pirms 2 mēnešiem
Kāds taču no projektētājiem pieņēma šādu darbu.
Parakstīja pieņemšanas aktu.
Jautājums - kurš bija tāds mudaks?
Tur taču ir konkrēts uzvārds dokumentā.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-09 23:44, pirms 2 mēnešiem
varenajam futbolam ir dejošanas placis Grīziņkalnā, pussapuvusi Skonta, kaut kāds pusvieglatlētikas mērkaķstadions Valmierā, Ventspils brīnums bez lampām un visādi citādi ministadioniņi ar vienu tribīnīti.
Liepāja var!

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 00:00, pirms 2 mēnešiem
Ļoti labs vieglatlētikas stadions. Futbols Latvijā sen ir miris. Kad būs kam spēlēt, būs arī stadions. 3.šķiras afrikāņi bumbu var dzenāt citur

  +3 [+] [-]

, 2021-08-10 00:02, pirms 2 mēnešiem
Ko te cepās? Tā bāze ir būvēta vieglatlētikai. Tur arī pirmklasīga manēža, kur cauru ziemu var trenēties. Vieglatlēti, kas to visu redzējuši, ir stāvā sajūsmā! Bet jūs te par futbolu un futbolu. Futbolu vēl 10 vietās Latvijā var spēlēt, bet vieglatlētiem šādas bāzas kā Valmierā nav nekur. Un vispar uzliks tablo, kas ir pasūtīta, un varēs Valmierā arī futeni spēlēt starptautiskā līmenī. Drusku pacietības.

  +5 [+] [-]

, 2021-08-10 00:04, pirms 2 mēnešiem
Visu atrisina tikai viens veids ar futbola stadioniem - katram klubam savu bāzi, bet kopš 1991.g. to ir spējusi izdarīt tikai Skonto FC - tagad to mēģina izdarīt Riga FC. Kaut ko mēģināja FK Jelgava, bet nezinu cik tālu tas ir nonācis. Ventspilī pie mums maz kuram pilsētas domē interesē futbols - te tagad ir hokeja dižgari pie teikšanas. Ņemot vērā, ka stadiona apgaismojumu tiešām vajag tikai futbolistiem, tad nu neesmu dzirdējis, ka pat teorētiski kāds beidzot te mums teiktu - jā vienreiz uzliekam to apgaismojumu, lai var aizvadīt Virslīgas spēles rudenī un pavasarī arī normālā laikā, lai cilvēki var atnākt uz spēli, bet kamēr tas nav atrisināts spēles notika 14:00 un vēlākais 16:00, jo vēlāk nevar citādi būs pārāk tumšs. Rezultātā tribīnes teju tukšas, jo Ventspilī sestdieinās dienas vidū cilvēki ķemmē vietējo tirgu un veikalus, un brīvi varētu būt vien vakarā, bet tagad pat par to nav vērts runāt, jo FK Ventspils vairs nespēlē!
Daliņa stadions? Saprotiet vienu - vietējās domes veči un bābas nespēj aizdomāties tālāk par futbolu vietējā mērogā - viņi nesaprot, ka Valmiera vienu dienu var atvest uz Latviju kādu no Bundeslīgas klubiem, vai ko tamlīdzīgu - kā tas bija ar FK Ventspils, kas atveda uz Latviju Newcastle United, Berlin Hertha, VFB Stuttgart utt. - tikai šos futbola svētkus es personīgi skatījos Rīgā, jo Ventspils stadions neatbilst UEFA standartiem!!!! Vietējās domes nesaprot, ka caur futbolu rudenī var uz savu pilsētu atvest naudu caur futbola klubu līdzjutējiem un citiem tūristiem, bet viņiem smadzeņu nepietiek, lai līdz tam aizdomāts.

  -2 [+] [-]

, 2021-08-10 00:20, pirms 2 mēnešiem
ak68 rakstīja: Ko te cepās? Tā bāze ir būvēta vieglatlētikai. Tur arī pirmklasīga manēža, kur cauru ziemu var trenēties. Vieglatlēti, kas to visu redzējuši, ir stāvā sajūsmā! Bet jūs te par futbolu un futbolu. Futbolu vēl 10 vietās Latvijā var spēlēt, bet vieglatlētiem šādas bāzas kā Valmierā nav nekur. Un vispar uzliks tablo, kas ir pasūtīta, un varēs Valmierā arī futeni spēlēt starptautiskā līmenī. Drusku pacietības.
Aizbrauc paskaties Liepājas vieglatlētikas manēžu, un tad dziedi slavas dziesmas.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 00:45, pirms 2 mēnešiem
Banss rakstīja: Atceros 20 gadus atpakaļ Valdemārpils videnes laukumā spārdot bumbu ar bija kaut kāda kontrolaka, bet tas bija padumjās mantojums.
Valmierā vēl 2021 uzbliež jaunā stadionā
Mudaki
Saprotams, ja kaut ko neieprojektē vai neuzbūvē par valsts finansējumu, kā šinī gadījumā - pie tā jau pierasts, kā visādi kasjaki būs. Bet ja tā sanāk privātajam... Kad FK Jelgava (faktiski jau ceļu būvnieks Igate) taisīja savu bāzi Jelgavā, Rūpniecības ielā, pirmajā projektā ūdensvads un kanalizācija bija paredzēti šķērsām laukumam - ja plīst trubas, roc augšā visu laukumu. Kad projektēja papildus laukumu, darba kolēģim atsūtīja projektu saskaņot, jo kaimiņos dzīvo - laukuma stūris iezīmēts viņa dīķī.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 01:17, pirms 2 mēnešiem
parveselīgudzīvesveidu rakstīja: Tribines jau gan vareja lielakas uzbuvet! Cik seit ir skatitaju vietas? 500-600? Ak Púcit, Pucit..#BasketbolsirunpaliekNR1Valmiera
Rakstu izlasi - 1250 sēdvietas zem jumta.

  +3 [+] [-]

, 2021-08-10 06:54, pirms 2 mēnešiem
Es uzskatu, ka šeit parādās kārtējā LFF klaja neizdarība. Viņiem šajā projektā bija jābūt jau no projektēšanas stadijas, kur jākūrē arī futbola prasības. Gan jau LFF varēja atrast arī savu līdzfinansējumu futbola lietu nodrošināšanai, jo tamdēļ tā nauda jātērē. Šis ir valsts projekts nevis privātais. Tagad, lai liekas mierā un ļauj vieglatlētiem strādāt.

     [+] [-]

, 2021-08-10 07:24, pirms 2 mēnešiem
jukuts rakstīja: Ļoti labs vieglatlētikas stadions. Futbols Latvijā sen ir miris. Kad būs kam spēlēt, būs arī stadions. 3.šķiras afrikāņi bumbu var dzenāt citur
Tam jau nu gan varētu piekrist! Visu sabāzt vienā jau nu gan nevajag.

  +3 [+] [-]

, 2021-08-10 07:26, pirms 2 mēnešiem
MaiklsNaits rakstīja: Tas stadions Latvijas kauna traips, cilvēki gaidīja labu futbola laukumu, bet sagaidīja kārtējo kartupeļu lauku.
Vai tev stadions nozīmē futbola laukums?

  +8 [+] [-]

, 2021-08-10 09:16, pirms 2 mēnešiem
[quote jukuts]
Ļoti labs vieglatlētikas stadions. Futbols Latvijā sen ir miris. Kad būs kam spēlēt, būs arī stadions. 3.šķiras afrikāņi bumbu var dzenāt citur
[/quote
Ja mēs tā runājam,tad sporta karaliene vieglatlētika ir tikpat mirusi,kā sporta karalis futbols Latvijā.Pēdējais apliecinājums Tokijas olimpiāde,kur vieglatlēti brauc tikai piedalīties.
Piekrītu,ka kārtējais bardaks,ceļot sporta objektu.Vispirms uzceļ ,pēc tam labo.Tas vien netieši norāda,ka atkal kādam naudiņa personīgajā kabatā saplūdusi.

     [+] [-]

, 2021-08-10 09:31, pirms 2 mēnešiem
Jāpilnveido dažas pavisam sīkas lietas pēc Baika teiktā!
Sīkas lietas 2,673 miljonu vērtībā, protams pie 21m tāmes sīkums vien ir.

     [+] [-]

, 2021-08-10 09:35, pirms 2 mēnešiem
Es atvainojos, bet Latvijā profesionālo futbolu vajadzētu aizliegt pilnībā. Futbolu ir pārņemuši totalizatoru kantori un naskākie darboņi viens otru nopļauj ar automātiem. Futbolam nevajag lielus stadionus, lai audzētu talantus. Ir diezgan smieklīgi, kad visi mūsu mucā audzētie džeki nevar konkurēt ar kaut kādiem ganu puikām no Senegālas, kuriem ciemā vispār nav elektrības, nemaz nerunājot par mākslīgo zālāju, manēžām un milzīgiem stadioniem. LV futbola galvenais trūkums ir normālu treneru deficīts. Liela daļa manis rezēto LV bērnu trenneru ir kaut kādi atsaldeņi, kas bļauj uz bērniem un bez krievu trīsstāvīgajiem lamu vārdiem nemaz nevar normālu teikumu salikt. Starp citu, Valmierā jau ir viens normāls futbola laukums ar tribīnēm pie olimpiskā centra, vai vajag pilsētā ar 23 tūkstošiem iedz. divus futbola stadionus?

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 09:37, pirms 2 mēnešiem
Nu padomājiet loģiski: vai tiešām Valmieras pašvaldībai jāiespringst un jātērē nauda tam, lai stadionā trenētos (gatavotos pārdošanai) Geis, Falls un neskaitāmi citi Segegāles, Nigērijas, Ukrainas u.t.t. spēlētāji. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar šādu biznesu, pluss vēl totalizatori - par savu noarbi jāmaksā pašiem. Valmiera var nākt pretī futbolistiem, ierādot novada teritorijā attiecīgu zemes gabalu.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 12:07, pirms 2 mēnešiem
ak68 rakstīja: Ko te cepās? Tā bāze ir būvēta vieglatlētikai. Tur arī pirmklasīga manēža, kur cauru ziemu var trenēties. Vieglatlēti, kas to visu redzējuši, ir stāvā sajūsmā! Bet jūs te par futbolu un futbolu. Futbolu vēl 10 vietās Latvijā var spēlēt, bet vieglatlētiem šādas bāzas kā Valmierā nav nekur. Un vispar uzliks tablo, kas ir pasūtīta, un varēs Valmierā arī futeni spēlēt starptautiskā līmenī. Drusku pacietības.
Un, starp citu, tas pats Guntars twitter tālāk jautājumā par labajām lietām atbildēja, ka lielākoties viss ir lieliski! Viņš gan lietoja arī meduspoda un darvas karotes metaforu.

     [+] [-]

, 2021-08-10 13:18, pirms 2 mēnešiem
Vieglatlētiem beidzot normāls stadions, kur trenēties, bet te kādam savs futbols jāmaisa pa vidu. Ejiet tak ratā, jums treniņu bažu nav???

  +3 [+] [-]

, 2021-08-10 13:27, pirms 2 mēnešiem
tuktuk rakstīja: Vieglatlētiem beidzot normāls stadions, kur trenēties, bet te kādam savs futbols jāmaisa pa vidu. Ejiet tak ratā, jums treniņu bažu nav???
Gribi teikt, ka stadionu pilnībā spēs aizņemt tikai vieglatlēti?
Diez vai.
Tāpat kā atsevišķu futbola stadionu diez vai spēs aizpildīt vieni paši futbolisti.
Tāpēc ir tikai loģiski, ja tādā mazpilsētā kā Valmiera (tikai 23 tk iedzīvotāju) tiek uzbūvēts viens normāls stadions, kas ir piemērots visiem un tiek pienācīgi izmantots. Tikai diemžēl tas izpildījums ir šķībs.

     [+] [-]

, 2021-08-10 13:50, pirms 2 mēnešiem
lasot Guntaru, var saprasr, ka ķibeles ir lielas kopumā, nerunājot atsevišķi par kāda sporta veidu, izskatās ka sēdvietu starptautiskiem mačiem varētu būt nepietiekoši- kāds ir vietu kopskaits apm. tribīnēs ?

  +2 [+] [-]

, 2021-08-10 15:03, pirms 2 mēnešiem
ak68 rakstīja: Ko te cepās? Tā bāze ir būvēta vieglatlētikai. Tur arī pirmklasīga manēža, kur cauru ziemu var trenēties. Vieglatlēti, kas to visu redzējuši, ir stāvā sajūsmā! Bet jūs te par futbolu un futbolu. Futbolu vēl 10 vietās Latvijā var spēlēt, bet vieglatlētiem šādas bāzas kā Valmierā nav nekur. Un vispar uzliks tablo, kas ir pasūtīta, un varēs Valmierā arī futeni spēlēt starptautiskā līmenī. Drusku pacietības.
nevarēs nav apgaismojuma pēc UEFA standarta

     [+] [-]

, 2021-08-10 15:14, pirms 2 mēnešiem
zzk rakstīja: Gribi teikt, ka stadionu pilnībā spēs aizņemt tikai vieglatlēti?
Diez vai.
Tāpat kā atsevišķu futbola stadionu diez vai spēs aizpildīt vieni paši futbolisti.
Tāpēc ir tikai loģiski, ja tādā mazpilsētā kā Valmiera (tikai 23 tk iedzīvotāju) tiek uzbūvēts viens normāls stadions, kas ir piemērots visiem un tiek pienācīgi izmantots. Tikai diemžēl tas izpildījums ir šķībs.
Stadions vienmēr ir bijis pamatā vieglatlētikai. Es runāju par to, ka nav korekti futbola pārstāvjiem šobrīd pārmest, ka stadions nav pārbūvēts, lai varetu darboties futbolisti, zinot, cik futbola laukumu un bāžu Latvijā jau ir sabūvētas.

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 15:52, pirms 2 mēnešiem
tuktuk rakstīja: Stadions vienmēr ir bijis pamatā vieglatlētikai. Es runāju par to, ka nav korekti futbola pārstāvjiem šobrīd pārmest, ka stadions nav pārbūvēts, lai varetu darboties futbolisti, zinot, cik futbola laukumu un bāžu Latvijā jau ir sabūvētas.
Jancīgs esi? To visu bāzi pārbūvēja par 20+ miljoniem. Uz visām neatbilstībām jau sākotnēji tika norādīts, bet būvnieks un Valmieras dome to neņēma vērā. Tagad, lai stadions atbilstu 1. vai 2.kategorijai, infrastruktūra jāpārbūvē, ko jau būvniecības procesā varēja novērst.

     [+] [-]

, 2021-08-10 16:11, pirms 2 mēnešiem
tuktuk rakstīja: Stadions vienmēr ir bijis pamatā vieglatlētikai. Es runāju par to, ka nav korekti futbola pārstāvjiem šobrīd pārmest, ka stadions nav pārbūvēts, lai varetu darboties futbolisti, zinot, cik futbola laukumu un bāžu Latvijā jau ir sabūvētas.
Kāda starpība, cik ir uzbūvēts citur?
Šis stadions taču pamatā ir domāts vietējiem, vai ne?
Tavuprāt, tiem no Valmieras un apkārtnes, kuri gribētu trenēties futbolā (un arī spēlēt - galu galā, pilsētā ir Virslīgas komanda), būtu jābrauc kaut kur prom, lai gan pilsētā par lielu naudu tiek būvēts stadions? Tikai tāpēc, ka kāds mudaks nejēdz, ko paraksta?

     [+] [-]

, 2021-08-10 16:38, pirms 2 mēnešiem
Basketbola laukumi nepareizajā vietā zem kokiem. Visu laiku netīri ar skujām,lapām un čiekuriem. normāli nevarēs paspēlēt

  +1 [+] [-]

, 2021-08-10 16:48, pirms 2 mēnešiem
Tas bija Kuldiga, kur uzcela supermodernos baseinus par miljoniem un tad izradijas ka dazi cm pietrūkst lai rikotu officialas sacensibas un par vel par miljakiem izlaboja? tas ir standarts LV

     [+] [-]

, 2021-08-10 23:02, pirms 2 mēnešiem
Bļāviens, par ko te ļaudis cepas! Kopš kura laika Latvija futbolā ir izrāpusies no nekurienei atbilstošas vietas pasaules rangā? Jebšu esmu kaut ko palaidis garām, un pasaules futbola TOP10 valstī Latvijā kāds plāno aizvadīt Čempionu līgas finālu... Un tieši Daliņa stadionā! Tak beidziet sapņot mistiskie futbola lokālie neatzītie pravieši guntari&Co! Priekš Latvijas futbola vajadzībām Daliņa stadiona laukums jau tā ir pārlieku labs, bet par LFF labajiem darbiem laukuma veidošanā Valmierā jau anekdotes stāsta, pie tam, minot konkrētus ciparus un konkrētus spieķu bāšanas faktus kopējā darba riteņos...

     [+] [-]

, 2021-08-11 11:56, pirms 2 mēnešiem
wolmar rakstīja: Bļāviens, par ko te ļaudis cepas! Kopš kura laika Latvija futbolā ir izrāpusies no nekurienei atbilstošas vietas pasaules rangā? Jebšu esmu kaut ko palaidis garām, un pasaules futbola TOP10 valstī Latvijā kāds plāno aizvadīt Čempionu līgas finālu... Un tieši Daliņa stadionā! Tak beidziet sapņot mistiskie futbola lokālie neatzītie pravieši guntari&Co! Priekš Latvijas futbola vajadzībām Daliņa stadiona laukums jau tā ir pārlieku labs, bet par LFF labajiem darbiem laukuma veidošanā Valmierā jau anekdotes stāsta, pie tam, minot konkrētus ciparus un konkrētus spieķu bāšanas faktus kopējā darba riteņos...
Un kādēļ nevar beidzot izprojektēt kaut ko labu un lietderīgu, nevis kārtējo reizi visu caur pakaļu? Kādēļ mēs Valmierā nevaram paskatīties izlases spēles, vai kādu EL kvali, vienalga, kas tur spēlē Rīga, RFS vai Metta. Kādēļ? Kādēļ? Kādēļ gribi mūs reģionā pasargāt no lielākiem sporta notikumiem?

     [+] [-]

, 2021-08-11 14:39, pirms 2 mēnešiem
Guru no geto rakstīja: Un kādēļ nevar beidzot izprojektēt kaut ko labu un lietderīgu, nevis kārtējo reizi visu caur pakaļu? Kādēļ mēs Valmierā nevaram paskatīties izlases spēles, vai kādu EL kvali, vienalga, kas tur spēlē Rīga, RFS vai Metta. Kādēļ? Kādēļ? Kādēļ gribi mūs reģionā pasargāt no lielākiem sporta notikumiem?
Kurš te grib Valmieru pasargāt no Latvijas izlases spēlēm? Kāpēc lai tās nenotiktu Daliņa stadionā? Ak Guntars tā teica? Nu, tad jau gan... Viņš te dažam labam dieviņa vietā uzradies. Tikai ne jau viņš noteiks, kas un ko darīs Daliņa stadiona futbola laukumā.