Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:905, Did:0, useCase: 3

Zviedrijas Superlīgā atkal spēlēs Kohonens

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Zviedrijas Superlīgā atkal spēlēs Kohonens
Gabriels Kohonens, Foto: Adam Troy

Somu florbola leģenda Mika Kohonens tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem florbola spēlētājiem pasaulē. Arvien skaļāk savu vārdu cenšas pieteikt Mikas dēls Gabriels, kurš nākamajā sezonā spēlēs "Storvreta IBK".

Zviedrijas florbola klubiem nav nekas jauns, ka jau sezonas laikā tiek ziņotas dažādas izmaiņas komandas sastāvā, domājot par nākamo sezonu. Viena no līgas vadošajām komandām "Storvreta IBK" arī nākusi klajā ar interesantu paziņojumu – ir panākta vienošanās, ka nākamajā sezonā komandas rindas papildinās pašlaik 18 gadus jaunais Gabriels Kohonens.

Gabriela tēvs Mika Kohonens tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem florbolistiem pasaulē. Kopā ar Somijas valstsvienību viņš ticis pie četrām pasaules čempionātu zelta godalgām, savukārt ar "Storvreta IBK" klubu viņam četras reizes izdevies kļūt par Zviedrijas Superlīgas čempionu. Piecas reizes Mika Kohonens atzīts par pasaules gada labāko florbolistu.

Pirms šīs sezonas Mika Kohonens kļuvis par "Storvreta IBK" kluba galveno treneri, kur pirms tam trīs sezonas darbojās kā trenera asistents. Tomēr ne tādēļ, ka tēvs ir slavenā kluba galvenais treneris, Gabriels Kohonens saņēmis uzaicinājumu uz komandu. Vēl pērn Kohonens, būdams 16 gadus jauns, spēlēja Zviedrijas florbola čempionāta 1.divīzijā, kas ir pēc spēka trešais stiprākais līmenis. Pārstāvot "RIG Umea" komandu, jaunietis 20 spēlēs iekrāja 51 (23+28) punktu. Šajā sezonā viņš šī paša "RIG Umea" kluba rindās spēlē jau Allsvenskan līgā, kas ir otra spēcīgākā valstī. Astoņās spēlēs Kohonens iekrājis neticamus 33 (15+18) punktus jeb vidēji četrus punktus mačā.

""Storvreta IBK" klubs ir manā sirdī. Tā ir vieta, kur es spēru pirmos soļus šajā sporta veidā. Kad viņi sāka izrādīt interesi par manu piesaisti, man tā bija ļoti viegla izvēle. Klubam ir tādas pašas ambīcijas kā man – kļūt par Zviedrijas čempioniem," jauno Gabrielu Kohonenu citē zviedru medijs UNT.