Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:278, Did:0, useCase: 0

Kristīne Kirilova: "Labprāt spēlēju vīriešu komandās!"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Kristīne Kirilova: "Labprāt spēlēju vīriešu komandās!"
Kristīne Kirilova
Foto: vasarasliga.lv

Latvijas Florbola savienības (LFS) par Latvijas čempionāta 1. līgas "Sporta Punkts" mēneša labāko spēlētāju nosauktā "Rīgas lauvu" vārtsardze Kristīne Kirilova atklāj, ka labprāt stājas vārtos vīriešu komandu spēlēs, gūstot vērtīgu pieredzi un papildinot savu meistarību.

Šajā sezonā ieviesta jauna tradīcija, jo LFS sadarbībā ar uzņēmumu "Sporta Punkts" apbalvos Latvijas čempionāta 1. līgas labākos spēlētājus. Oktobrī šādu atzinību saņēma "Rīgas lauvu" 16 gadus vecā vārtsardze Kristīne Kirilova un "LU/FS Masters" uzbrucējs Reino Ješēvics.

2013. gada pavasarī "Rīgas lauvas" izcīnīja 1. līgas bronzas medaļas, bet šogad rīdzinieces guvušas panākumus visos septiņos mačos. Šeit gan jāpiebilst, ka "Rīgas lauvu" principiālākās - sāncenses FK "Ādaži" florbolistes, pēc čempionu titula izcīnīšanas pakāpušās vienu līgu augstāk, iekļaujoties Virslīgas turnīrā. Atgādināsim, ka pagājušajā sezonā pusfinālsērijā rīdzinieces ar 1:2 zaudēja tieši Ādažu komandai, kurā ir ļoti daudz "Rīgas lauvu" audzēkņu.

Kirilova atzinību saņēma par sniegumu oktobrī, kurā "Rīgas lauvas" guva četras uzvaras pēc kārtas.

"Sāncenšu komandas noteikti nav palikušas vājākas, iespējams, pat stiprākas. Izšķirošu lomu spēlē tieši mūsu pašu parādītais sniegums, jo laukumā dodamies ar lielu cīņassparu, cenšamies parādīt labāko spēli līdz pat finālsvilpei," panākumu sēriju skaidro Kristīne Kirilova. "Komandas kodols saglabājies praktiski nemainīgs, jo pirms šīs sezonas sastāvu papildināja tikai talantīgā 11 gadus jaunā spēlētāja Anna Ankudinova, kura demonstrē rezultatīvu sniegumu. Protams, ne vienmēr mums izdodas parādīt iecerēto spēli, neizdodas izvairīties no kļūdām, par kurām nākas samaksāt ar vārtu zaudējumu. Jau sezonas laikā mums bija trīs dienu treniņnometne, pēc kuras arī nemaz nebija tik viegli spēlēt."

Latvijas Florbola čempionāta 1. līgā pašreiz laukumā devušās septiņas vārtsardzes, taču tieši Kirilova ir labākā, ņemot vērā atvairīto metienu procentuālo skaitu. Uz "Rīgas lauvu" vārtiem šīs sezonas septiņos mačos izdarīti 243 metieni, no kuriem Kristīne atvairījusi 219 jeb 90,12 procentus.

"Četru sezonu laikā biju saņēmusi tikai sezonas labākā vārtsarga balvas, bet mēneša vērtējumā šādu atzinību vēl nebiju izpelnījusies. Vārtsarga statistika neparāda tikai viņa paša spēli, bet visas komandas darbību aizsardzībā. Tieši aizsargi var ļoti iespaidot gan metienu skaitu pa maniem vārtiem, gan to bīstamību," piebilst Kirilova. "Iespējams, būtu interesanti pārbaudīt savus spēkus Virslīgā, taču vismaz pagaidām komandai nav tādas iespējas pakāpties augstāk par 1. līgu.”

Kirilova ir viena no četrām vārtsardzēm, kurām septembra vidū Latvijas U-19 izlases rindās bija iespēja izmēģināt spēkus pārbaudes spēlēs pret Igaunijas vienaudzēm un šīs valsts nacionālo izlasi. Nākamais pasaules U-19 čempionāts notiks 2014. gada maijā Polijā, bet uz vietu izlases vārtos pretendē ne tikai Kristīne, bet arī Dana Gulbe (Irlava/Tukums), Jana Filipsone (RSU) un Sintija Bāliņa (Rubene-1).

"Katra no mums ir atšķirīga, jo ir savas stiprās un vājas puses. Pieļautās kļūdas ir dažādas, tādēļ visa cīņa par divām vai trijām vietām sastāvā vēl tikai priekšā," izvērtē Kirilova. "Skaidrs, ka liela nozīme būs arī vārtsargu fiziskajai sagatavotībai, jo mūs tomēr gaida cīņas ar pasaules elites izlasēm. Noderīgākā pieredze, gatavojoties starptautiskajām spēlēm, ir spēlēšana vīriešu komandas sastāvā. Man kā vārtsardzei šī ir lieliska iespēja pārbaudīt savus spēkus ātrākā spēlē, izjust spēcīgākus metienus. Šādi mači man pat patīk labāk!"

"Rīgas lauvu" bāzes vieta ir Rīgas Ezerkrastu vidusskola, kuras skolniekiem nav daudz iespēju izvairīties no florbola aktivitātēm. Rīgas Teikas vidusskolas 10. klases audzēknei Kirilovai ceļš uz šīs skolas sporta zāli bija citāds.

"Savulaik mans brālis spēlēja florbolu, radot interesi par šo sporta veidu arī man. Pēc tam jau atradu ceļu uz "Rīgas lauvām", kuru rindās joprojām spēlēju gan jaunatnes čempionātā, gan 1. līgā," atceras Kristīne. "Mēģinu izdarīt visu tā, lai neciestu florbols, vidusskola un mākslas skola. Skaidrs, ka spēles nedrīkstu izlaist, jo pašreiz "Rīgas lauvu" sastāvā esmu vienīgā vārtsardze. Esmu jau pieradusi, ka man jāspēlē visas 60 minūtes. Situācijā, kad komandā ir tikai viens vārtsargs, noteikti psiholoģiski ir vieglāk, jo vienas kļūdas gadījumā nav iespējama nomaiņa. Mačā pret "Krustpili" jau guvu nelielu rokas traumu, taču cīņu varēju pabeigt.”

Komandu sporta veidos kā florbols, hokejs vai futbols vairums jauniešu uz pirmo treniņu dodas ar mērķi kļūt par uzbrucēju. Kristīne nav izņēmums, jo vārtos stājusies situācijā, kad komanda bez tā nevarēja iztikt.

"Vienā no Latvijas jaunatnes čempionāta MU14 sabraukumiem biju spiesta izmēģināt spēkus "Rīgas lauvu" vārtos. Pēc spēles saņēmu daudz atzinību par savu sniegumu. Līdz ar to arī treniņā pamēģināju iejusties vārtsarga lomā. Un tā arī aizsākās mana vārtsarga karjera. Protams, labprāt uzspēlētu arī laukumā, taču četru gadu laikā uzkrāta pietiekama pieredze un meistarība, lai būtu noderīgāka tieši vārtos," vārtsarga amata vērtību apzinās Kirilova.

"Rīgas lauvām" 1. līgas čempionāts turpināsies sestdien, 30. novembrī, kad viesos Kocēnos tiks spēlēts ar "Rubeni-1".

Sporta Punkts

Intervēja:
Renārs Buivids
floorball.lv

  +1 [+] [-]

, 2013-11-29 12:21, pirms 7 gadiem
Lai veicas jaunajiem,vienīgi spēlējot stiprākajā komandā vārtsargam grūti attīstīties un gūt pieredzi, un iemācīties zaudēt arī grūti, kas izlases rindās un nākotnē būs ļoti noderīgi