3. februāris pasaules sportā
Šis datums pasaules sporta vēsturē iegājis ar to, ka pirms 18 gadiem karjerā pēdējo 40 350. sacīksti aizvadīja leģendārais žokejs Villijs Šūmeikers.
2002. Līdz tam amerikānietei Steisijai Dragilai piederošo rekordu sieviešu kārtslēkšanā labo Svetlana Feofanova - krieviete Štutgartē pārvar 4,71 metru augstumā uzstādīto latiņu.
1990. Karjerā pēdējo 40 350. sacīksti aizvada leģendārais žokejs Villijs Šūmeikers. Piedzimšanas brīdī 1931. gadā Viljams svēra tikai vienu kilogramu, un ārsti paziņoja, ka viņš nesagaidīs pat nākamo rītu. Puika izdzīvoja, taču pieaugot saglabāja miniatūrus parametrus - 150 cm augumu un 43 kg svaru. Tas ļāva Šūmeikeram kļūt par panākumiem bagātu žokeju, kura rēķinā karjeras laikā - 8833 uzvaru.
1972. Pirmoreiz ziemas olimpiskās spēles notiek Āzijā - tiek atklātas Saporo spēles. 35 valstu atlēti sacenšas 35 disciplīnās, un pirmoreiz olimpisko spēļu vēsturē aktualizējas jautājums par komercializāciju - austriešu slēpošanas čempionam Karlam Šrancam tiek pārmests par naudas saņemšanu no slēpju ražotājiem par viņu produkcijas izmantošanu.
1971. Džils Perijs Ričardsons - "Royal Purple" futbola komandas aizsargs un vēlāk ļoti slavens diskžokejs - iet bojā aviokatastrofā. Lidmašīnā atrodas un iet bojā arī tādas muzikas slavenības kā rokenrola pionieri Ričijs Valenss un Badijs Holijs, un vēlāk šo skumjo dienu Dons Maklīns savā slavenajā dziesmā "American Pie" (vēlāk to pārdziedāja Madonna) nodēvēja par dienu, kad gāja bojā mūzika - "the day the music died".
1876. Alberts Spaldings un viņa brālis nolemj savus ietaupījumus ieguldīt sporta preču firmas izveidē. Viņi sāk ražot pirmās oficiālās bumbas basketbolam, beisbolam, tenisam, golfam un amerikāņu futbolam.
+4 [+] [-]
vsm kaadu pirmo 6inieku!
[+] [-]
[+] [-]
gandriiz kaa Shuumahers!
+3 [+] [-]
Tu māki iepriecināt