Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3
Autors: Andrejs Siliņš

Studentu cīņa ar gravitāciju – "Red Bull Gravity Challenge"

Vai ir iespējams apiet gravitācijas likumu un likt vistu olām lidot? To varēs noskaidrot ikkatrs tad, kad Latvijas lielāko un labāko augstskolu studenti un mācību spēki sacentīsies ar gravitāciju viltībā un atjautībā.

Kas bija pirmais vista vai ola? Kas radās pirmais gravitācija vai Ņūtona likums? Vai tiešām Sers Īzaks Ņūtons bija viltīgāks par gravitāciju un, radot gravitācijas likumu, ņēma vērā visus apstākļus un iespējamības?

Kompānija "Red Bull" 27. septembrī un 4. oktobrī pirmo reizi Latvijā un Baltijā rīkos studentu sacensības "Red Bull Gravity Challenge", kas iemantojušas ļoti lielu popularitāti un atsaucību daudzās Eiropas un pasaules augstskolās. Šīs sacensības ir iespēja studentiem un mācību spēkiem ne tikai cīnīties ar nepielūdzamajiem fizikas likumiem, bet arī cīnīties augstskolu starpā, lai noskaidrotu kurā augstskolā mācās paši attapīgākie un gudrākie studenti.

Leģenda vēsta, ka kādā siltā dienā, 17. gadsimta sešdesmitajos gados Sers Īzaks Ņūtons bija iemidzis zem kāda koka Kembridžā, un viņam pēkšņi "kaut kas" uzkrita uz galvas. Ja jūs ticat vēstures grāmatām, tad "kaut kas" varētu būt ābols. Savukārt daudzi uzticami aculiecinieki zvērēja, ka īstenībā tā bija ola. Vēlāk filozofi radīja teoriju, ka tā bija ola, no kuras izšķīlās pirmā vista.

Lai arī cik ticama būtu leģenda, toreiz Ņūtons cilvēcei dāvāja vispasaules gravitācijas likumu, kuru vēl līdz šai baltajai dienai cenšas apiet vai pakļaut visi pasaules gudrie. Kāpēc gan to neizdarītu mūsu studentu gaišie prāti?

"Red Bull Gravity Challenge" – ja olas varētu lidot
"Red Bull Gravity Challenge" visā pasaulē, tagad arī Latvijā, meklē augstskolu pārstāvjus, kuri būtu gatavi apiet vispasaules gravitācijas likumu, un, liekot lietā prātu, fantāziju un iztēli, uzvarēt to. Pamatuzdevums ir pavisam "vienkāršs" – aptuveni no 15 metru augstuma ola ir jānomet zemē tā, lai tā piezemētos vesela un neieplīsusi. Tādēļ Latvijas augstskolu pārstāvjiem nāksies sasprindzināt savas pelēkās šūnas, lai radītu lidojošu ierīci, kura pēc 15 metru lidojuma ar olu un piezemēšanās mērķa centrā, pasargātu olu no bojājumiem, ierēķinot to, ka pašai olai arī ir jāpieskaras zemei.

Gala rezultātu noteiks trīs cilvēku žūrija, kura vērtēs gan lidojošās ierīces ģenialitāti, gan trīs cilvēku komandas radošo garu, gan to, vai ir nodarīti bojājumi olai.

Pirmās "Red Bull Gravity Challenge" sacensības notiks 27. septembrī pulksten 15:00 Latvijas Lauksaimniecības Universitātē, Jelgavā un 4. oktobrī pulksten 15:00 Ķīpsalā pie Rīgas Tehniskās universitātes.

Pasākumus vadīs Aldis Kalniņš, mūziku nodrošinās īpašā DJ mašīna "Red Bull Pinzgauer" un žūrijas sastāvā būs Latvijā pazīstamas personas. Uz vietas gatavosim omletes un citus ēdienus no olām. Pirmās vietas ieguvēji saņem tandēma izpletņlēkšanu (visiem komandas dalībniekiem) no "Latvian Freefly Pepper team", otras vietas ieguvējiem balva – komandas lidojums "Aerodium"; trešās vietas ieguvēji saņems balvu no "Red Bull".

Foto: Red Bull Photofiles


Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2007-09-11 18:05, pirms 17 gadiem
Tajā pasākumā taču nav ne smakas no sporta!!! Un kādā sakarā raksts ir parādījies Esportā??
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja