Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latviešu sportistiem jāsēž karantīnā, ārzemniekiem - ne. Kur taisnība?

Latviešu sportistiem jāsēž karantīnā, ārzemniekiem - ne. Kur taisnība?
Anastasija Sevastova. Foto: AFP/Scanpix

Jau tuvākajā laikā varētu tikt veiktas korekcijas noteikumos, kas regulē Latvijas sportistu ceļošanas ierobežojumus, vēsta portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija.

Ja sportists vai sporta darbinieks - neatkarīgi no tā, vai viņš ir ārzemnieks vai latvietis - ierodas Latvijā uz organizētām starptautiskām sacensībām no dzeltenajā vai sarkanajā sarakstā esošas valsts, tad viņam nav jāievēro 14 dienu karantīna, paredz šobrīd spēkā esošie noteikumi.

Piemēram, Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, kas septembrī notiks Jūrmalā, ja saglabāsies pašreizējie noteikumi, ārvalstu sportisti, veicot "Covid-19" testus noteiktajā kārtībā, varēs piedalīties sacensībās, neievērojot 14 dienu karantīnu. Sportistiem šajā gadījumā "Covid-19" testi jāveic pirmajā, trešajā un piektajā dienā pēc ierašanās Latvijā. Ja visas trīs pārbaudes ir negatīvas, 14 dienu karantīna nav jāievēro un sportists var piedalīties sacensībās.

Tomēr, ja Latvijas sportists dodas uz sacensībām, piemēram, Čehijā un pēc tam atgriežas Latvijā nevis ar mērķi piedalīties sacensībās, bet gan atgriezties mājās, tad gan ir jāievēro 14 dienu karantīna, kā jebkuram citam iedzīvotājam, kurš atgriežas no paaugstināta riska valstīm. Izņēmums attiecas tikai gadījumā, ja šīs personas Latvijā ierodas uz sacensībām, kurām ir akreditētas.

Piemēram, Anastasija Sevastova. Viņa aizbrauca uz turnīru Čehijā, tomēr, ja Sevastova gribēs braukt atpakaļ uz Latviju, tad viņai būs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Bet, ja Latvijā norisinātos, piemēram, Federācijas kauss un ja Sevastova būtu akreditēta Latvijas izlases sastāvā, tad viņai nebūtu jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Jau tuvākajā laikā (dienās un nedēļās) šajos noteikumos varētu tikt veiktas izmaiņas, lai Latvijas sportistu ceļošanu un atgriešanos mājās padarītu vienkāršāku un ērtāku, vēsta portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija.

     [+] [-]

, 2020-08-12 11:52, pirms 10 mēnešiem
Pirms šo rakstu rakstīji varēji ieslēgt smadzeni... Akreditētie sportisti nedrīkst nekur apkārt vazāties - sēdi savā viesnīcā vai sacensības un tas ir viss, kur viņi drīkst atrasties.

     [+] [-]

, 2020-08-12 11:55, pirms 10 mēnešiem
Jusper rakstīja: Pirms šo rakstu rakstīji varēji ieslēgt smadzeni... Akreditētie sportisti nedrīkst nekur apkārt vazāties - sēdi savā viesnīcā vai sacensības un tas ir viss, kur viņi drīkst atrasties.
Kur ir teikts, ka ārzemnieki var vazāties apkārt? Galvenā sāls, ka latviešu sportisti šajā gadījumā nevar pat trenēties ārā. Tikai mājās

     [+] [-]

, 2020-08-12 13:43, pirms 10 mēnešiem
Saudzējiet sevi, nemeklējiet ārprāta situācijas šizofrēniskajā dabā loģiku! Nav un nevar būt pēc definīcijas.

     [+] [-]

, 2020-08-12 14:08, pirms 10 mēnešiem
kāda jēga no šāda pavirša neprecīza raksta? izlasījis vienu twītu un sajutās insaiders..

     [+] [-]

, 2020-08-12 15:05, pirms 10 mēnešiem
tad gan ir jāievēro 14 dienu karantīna, kā jebkuram citam iedzīvotājam, kurš atgriežas no paaugstināta riska valstīm

Pastulbs esi?
Nav nekāda karantīna jāievēro, bet gan pašizolācija - drīkst iet gailenēs, mellenēs, skriet caur parku vai ielēkt upē

     [+] [-]

, 2020-08-12 17:01, pirms 10 mēnešiem
par kādu tvītu ir runa?

     [+] [-]

, 2020-08-12 17:09, pirms 10 mēnešiem
Kas par to visu sakāms valsts galvena infektaloga purnam?..sen kā SC smerdeļi nav atspoguļojuši marionetes "viedokli"