Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas airētājas Bole un Svirska iegūst 11. vietu Eiropas čempionātā

Agris Suveizda

Latvijas airētājas Bole un Svirska iegūst 11. vietu Eiropas čempionātā
Olga Svirska un Evita Bole. Foto no Svirskas Facebook profila

Itālijas pilsētā Varēzē noslēdzies Eiropas čempionāts akadēmiskajā airēšanā. Latviju tajā pārstāvēja vieglā svara sieviešu divnieks Evita Bole un Olga Svirska, finišējot 12. pozīcijā.

Trīspadsmit divnieki sacensību pirmajā kārtā tika sadalīti trijos airējumos, katra airējuma labāko trijniekam kvalificējoties pusfinālam, bet pārējiem cīņu turpinot kvalifikācijas airējumā. Latvijas airēšanas divnieks savā airējumā pārliecinoši ieņēma pēdējo (ceturto) vietu, no trešajā vietā esošajām polietēm atpaliekot par 27 sekundēm.

Kvalifikācijas airējumā četri vājākie divnieki sadalīja atlikušās trīs ceļazīmes uz pusfinālu. Bole un Svirska pēc pirmās kontrolatzīmes bija trešajā pozīcijā, bet turpinājumā pakāpās uz otro vietu, par 2,53 sekundēm piekāpjoties vienīgi grieķietēm Zoja Ficiu un Evangelijai Anastasiadu. Trešajā vietā esošās spānietes Natalija Gomesa un Rosio Sančesa latvietēm zaudēja 7,55 sekundes, bet pēdējās palika ungārietes Panna Ferenča un Estere Fehervāri. Tādējādi viņas vienīgās no trīspadsmit divniekiem izstājās no sacensībām.

Pusfināla stadijā Bole un Svirska piedalījās otrajā airējumā, kur ierindojās sestajā vietā. Katrā pusfinālā bija seši divnieki, no kuriem pa trim kvalificējās A finālam, bet pārējie divnieki sacentās B finālā. Tādējādi mūsu airētājas svētdien turpināja ar B finālu un finišēja piektajā pozīcijā. Sacensību noslēgumā Olga Svirska/Evita Bole ieguva 11. vietu.

Atgādinām, ka tieši Varēzē nupat notika arī Eiropas olimpiskā kvalifikācija. Svirska un Bole pie ceļazīmes netika, bet maija vidū Šveicē gaidāmas pēdējās olimpiskās atlases sacensības.

Izmantotie resursi:
worldrowing.com