Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2890, Did:0, useCase: 3

Porziņģis par Ņujorku, duetu ar Dončiču un gūtajām mācībām pēc traumām

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Porziņģis par Ņujorku, duetu ar Dončiču un gūtajām mācībām pēc traumām
Kristaps Porziņģis. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Latvijas basketbola superzvaigzne Kristaps Porziņģis sarunā ar ''NBA.com'' autoru Marku Medinu atskatījies uz pavadīto laiku Ņujorkā un Dalasā, komentējis neizdevušos sadarbību ar Luku Dončiču un skaidrojis, kādās mācības guvis, atgūstoties pēc traumām. Piedāvājam pilnu intervijas tulkojumu.

Kā jūties fiziski?
Jūtos diezgan labi. Šosezon esmu vesels.

Lasīju, ka vasarā zaudēji nedaudz vairāk kā trīs kilogramus svara. Kāds tam bija iemesls?
Tas nebija speciāli. Mans ķermenis pielāgojās. Daudz strādāju pie ķermeņa apakšdaļas stiprināšanas, mazāk pie ķermeņa augšdaļas. Tā laukumā jūtos vislabāk. Man ir labāks balanss, esmu eksplozīvāks, labāks laterālajās kustībās aizsardzībā. Svars kritās dabiski. Tas nebija kaut kas, uz ko fokusējos. Man nav jākļūst vieglākam. Vienkārši vajag saglabāt spēku un veiklību.

Kāds bija tavs režīms starpsezonā? Ko dari šobrīd diendienā, lai paliktu vesels?
Daru tieši to pašu. Veicu daudz dziļu izklupienu un pietupienu. Uz to liekam lielu uzsvaru. Līdz šim tas labi strādājis. Mans balanss ir patiešām labs. Laukumā esmu visur. Lai arī jūtos vieglāks, esmu arī stiprāks.

Kā tas palīdzējis tavai veselībai?
Tas palīdzēs ilgtermiņā un ilgāk noturēties laukumā. Nenesu liekus kilogramus, kas man nav vajadzīgi. Tas nepalīdz. Tās ir tikai vairāku mārciņu slogs maniem ceļgaliem un potītēm. Jo vieglāks un spēcīgāks esmu, jo mazāks spiediens uz locītavām. Domāju, ka tā ir recepte, lai paliktu laukumā.

Vess Anselds (''Wizards'' galvenais treneris) teicis, ka ir pārsteigts, kā tu spēlē caur nobrāzumiem un zilumiem. Kāda ir tava pieeja tam?
Man ir bijušās lielākas traumas. Tagad, kad esmu vesels, mikrotraumas ir nekas sevišķs. Vēlos palikt laukumā un turpināt spēlēt. Katram vienmēr ir kāds mazs savainojums. Nekad nav tā, ka esmu izcilā kondīcijā un nekas nesāp. Izbaudu spēlēšanu, kamēr spēju ko dot komandai. Nekad nevēlos komandas sniegumu ietekmēt negatīvi. Vēlos tai dot. Kad vien varēšu spēlēt, to darīšu.

Kas ir daži mikrotraumu piemēri, kurām par spīti tu dodies laukumā?
Man ir bijis sasists gurns, piemēram. Kad staigāju, jūtu to uz katra soļa. Taču tas mani neapturēs no spēlēšanas. Pēc iesildīšanās esmu gatavs.

Anselds arī sacījis, ka ''Wizards'' medpersonāls cenšas veikt preventīvus pasākumus tavā gadījumā. Kā esi to izjutis?
Vēlos spēlēt katrā mačā. Pat tad, kad mana mugura bija ļoti stīva, vēlējos spēlēt, taču medpersonāls sacīja, ka nepieciešama neliela atpūta, lai mugura atgūtos.

No kurienes radusies tava sāpju tolerance?
Esmu nobriedis. Kad kļūsti vecāks, tavs prāts kļūst spēcīgāks. Vari tikt galā ar krietni vairāk lietām nekā, kad biji jaunāks.

Iepriekš esi teicis, ka dažādās traumas tevi piezemējušas un palīdzējušas nobriest. Kā tā?
Kad satraumējies, īpaši, ja tā ir ilga trauma, kā, piemēram, krustenisko saišu plīsums, saproti, ka basketbols ir tava identitāte. Kamēr esi vesels, nesaproti, kas no tevis tiek atņemts. Tu domā – kas es esmu? Tā ir dīvaina sajūta. Man ar to bija jātiek galā. Zināju, ka traumas neilgs mūžību. Sapratu daudzas lietas ārpus basketbola. Traumas tevi piezemē un liek novērtēt dažādās lietas un to perspektīvu. Basketbols nav viss. Tas vienā brīdī var beigties. Tev jāsaprot, kas esi. Nevienam to nenovēlu. Ir grūti taim iet cauri. Daudz iemācies par sevi. Pret neko to nemainītu.

Ko iemācījies par sevi?
Kā strādā mans ķermenis un prāts šajos grūtajos brīžos. Daudz pie tā strādāju. Tas ir kā dotis garā pastaigā tuksnesī, cenšoties atrast ūdeni.

Kādus vingrinājumus vai tehnikas paņēmienus izmantoji, lai labāk izprastu sevi?
Protams, meditāciju. It īpaši, kad biju Ņujorkā, kurā ir liels troksnis un kņada. Man bija jāatrod kāds brīdis dienā, lai piebremzētu. Centos būt šeit un tagad, nemēģināju domāt tālu uz priekšu vai raudzīties pagātnē. To nav iespējams ietekmēt. Ikdienas centos būt tagadnē. Meditācija ir viena no lietām, kas man palīdzēja.

Kā ir ar kņadu Ņujorkā un atrašanos tajā tirgū?
Tas bija ļoti intensīvs posms. Tā ir lielākā skatuve, uz kuras spēlēt. Vienā brīdī no visu mīlēta kļūsti par pretējo. Nemelošu, man tas pietrūka. Tāda ir realitāte. Tas man palīdzēja aizdomāties, ka šis viss nebūs mūžīgs, un man jāsaprot, kas esmu.

Kas tieši tev pietrūka?
Vienkārši spēlēt ''Madison Square Garden'', just mīlestību no līdzjutējiem un viņu atbalstu. Tas man palīdzēja novērtēt katru cilvēku, kurš vaicāja pēc autogrāfa vai bildes. Kad biju savainots, to novērtēju krietni vairāk.

Kāpēc, tavuprāt, lietas ar ''Knicks'' neizdevās?
Vai es varētu lietas darīt citādāk? No mūsu puses, protams. Es biju traumēts. Ja turpinātu spēlēt, tas būtu pavisam citādi. Esmu jauns un klausos cilvēkos, kuri saka, ko man vajadzētu darīt karjerā. Tu nezini labāk. Tobrīd tā notika. Varu teikt tikai labākās lietas par ''Knicks'' organizāciju, jo ļoti izbaudīju laiku, kad spēlēju Ņujorkā tās līdzjutēju priekšā. Tas bija sapņa piepildījums. Toreiz nesapratu, ka tā nav visur. Ņujorka ir īpaša vieta. ''Madison Square Garden'' ir pati īpašākā arēna, kādā esmu spēlējis, taču tobrīd domāju, ka tā ir arī citur. Man ļoti patika spēlēt Ņujorkā.

Kuras lietas tu darītu citādāk?
Nevēlos ieslīgt detaļās, taču tas, kā komunicēju, nebija manā stilā. Mans stils ar visu, kas bija jādara, būtu citādāks. Varbūt tas nebija nekas. Jebkurā gadījumā, mans stils būtu citādāks. Es kļūdījos. Gāju līdzi straumei.

Daudz tika runāts par 2017.gada sezonas noslēguma preses konferenci, kuru izlaidi.
Domā, ka to izdomāju es? (Smejas) Ir tā, kā ir.

Kā, tavuprāt, lietas būtu atrisinājušās Ņujorkā un Dalasā, ja nebūtu savainojumu?
Ja nesatraumētos Ņujorkā, nezinu, kā lietas attīstītos. Nevaru turpināt dzīvot ar nožēlas sajūtu par pagātni. Man jāturpina virzīties uz priekšu. Vašingtonā esmu ļoti laimīgs. Koncentrējos uz šo brīdi un to, kas sagaida nākotnē.

Kas ir tas, ko paņēmi no divarpus sezonām Dalasā?
Tā bija lieliska pieredze. Guvu daudz mācību. Man ir pozitīvas atmiņas par laiku Dalasā. Tā ir lieliska organizācija ar lieliskiem cilvēkiem. Mīlestība, ko saņēmu Dalasā, bija neticama.

Pagājušajā sezonā man teici, ka tev un Lukam Dončičam ir potenciāls kļūt par vienu no dominējošākajiem duetiem līgā. Pēcāk esi arī teicis, ka tā nebija pati labākā saderība. Kāpēc duetā ar Luku neizdevās sasniegt tā potenciālu?
Tā nebija labākā saderība. Tas arī viss. Mums bija labi mirkļi. Pirmajā gadā pirms burbuļa sāku spēlēt ļoti labi. Burbulī sākām ļoti labi spēlēt kopā. Otrajā sezonā biju savainots un nebiju tik efektīvs. Dalasā varēju spēlēt labāk. Taču ilgtermiņā, ņemot vērā manu spēles stilu, nedomāju, ka mūsu duets strādātu. Neizdevās, kā to vēlējāmies. Luka ir superzvaigzne. Viņš ir neticams spēlētājs. Viņam jāturpina virzīties uz priekšu un darīt to, ko viņš dara.

Ilgtermiņā – kāpēc domā, ka nesanāktu?
Tā vienkārši nebija labākā saderība.

Losandželosas ''Clippers'' galvenais treneris Tairons Lū novēroja, ka jūties ērtāk, kad bumba ir tavās rokās. Ko tas mainījis tavā spēlē?
Esmu pavisam citādāks spēlētājs, kad vairāk jūtu bumbu. Arī izbaudu iespēju veidošanu komandas biedriem un darbošanos kā māneklim (decoy), piesaistot aizsardzību uz sevi. Pret mani bieži tiek sūtīti divi aizsargi un varu sastapties ar spēcīgiem aizsargiem. Man patīk atrast komandas biedrus un brīvus metienus. Izbaudu spēlēšanu ar šiem puišiem. Ceru, ka pēc iespējas ātrāk laukumā atgriezīsies Breds [Bredlijs Bīls].

Ārpus palikšanas veselam, kas palīdzēs mainīt komandas uzņemto kursu šajā sezonā?
Nav tādas vienas lietas, kas mums jādara, lai būtu labāki. Mums jāpaliek veseliem un pēc tam jāsaliek viss kopā uzbrukumā un aizsardzībā. Ir daudz vietas izaugsmei un jūtu, ka tā tuvojas. Esmu optimistisks.

Nākamajā starpsezonā tev ir spēlētāja opcija. Kas ietekmēs tavu lēmumu?
Ir pāragri par to runāt. Vēlētos, lai varētu tev ko pateikt, taču par to vēl neesmu domājis. Viss ir atkarīgs no tā, kā sezona turpināsies. Pēc tam arī skatīsimies. Notikt var jebkas. Redzēsim, ko sasniegsim kā komanda. Arī Kailam Kuzmam ir spēlētāja opcija. Raudzīsimies, ko izvēlēsies viņš.

Teici, ka patīk loma Vašingtonā. Kāpēc?
Veids, kā treneris mani izmanto. To izbaudu visvairāk. Kad mani sedz aizsargs, es viņus sodu groza tuvumā. Kad mani sedz lielais spēlētājs, varu uzbrukt no perimetra un mest tālmetienus. Domāju, ka veids, kā tieku izmantots un tas, ka kalpoju arī kā uzmanības novērsējs komandas biedru sedzējiem, ir kā man vislabāk patīk spēlēt.

Kas tev liek justies tik ērti?
Tas visprecīzāk atbilst manam spēles stilam. Protams, es metu tālmetienus, taču, ja tā ir vienīgā lieta, ko daru, nejūtos komfortabli. Kad spēlēju gan groza tuvumā, gan perimetrā un izprovocēju piezīmes, esmu visefektīvākais. Man jāatrodas visapkārt laukumā.

Treneris Anselds teica, ka ir patīkami pārsteigts par tavu aizsardzību. Tu esot pierādījis, ka neesi vājais posms aizsardzībā, kā tas varētu būt. Kā pats uz to raugies?
Vienā sezonā Dalasā biju vājais posms aizsardzībā, jo pēc vienas no traumām vāji kustējos laterāli. Tagad, kad esmu vesels, daru visu, ko varu, aizsargājot grozu un izmantojot savu augumu. Man jāturpina tādā pašā garā. Pirms tam manas pēdas nebija sasaistē ar parketu. Bija grūti veikt laterālas kustības. Tagad ir daudz labāk.

Kad Bredlijs Bīls ir spēlējis, kāda bijusi ķīmija ar viņu?
Tas ir bijis lieliski. Mīlu spēlēt kopā ar Bredu, jo viņš piesaista ļoti daudz uzmanības un ir ļoti ātrs sadarbībās no rokas rokā. Tas atver manu spēli. Viņš ir lielisks komandas biedrs un līderis. Cilvēki nenovērtē, kā viņš spēlē, kad ir laukumā. Bīls vēlas, lai ikviens ir lielisks spēlētājs.

Izmantotie resursi:
https://www.nba.com/news/qa-kristap...

     [+] [-]

, 2023-01-14 20:41, pirms 3 nedēļām
tulkojums mazliet robusts kā google translate bet paldies par to pašu

     [+] [-]

, 2023-01-14 22:28, pirms 3 nedēļām
Tāds kā rūgtums Kristapa teiktajā par NY pamešanu... laikam jau tagad, pēc gadiem, apzinās, cik liels stārs viņš varēja būt NY... kaut vai par All star runājot.. nešaubos, ka tagad viņš, ar šiem statiem, esot NY būtu sabalsots kā viens no līderiem Austrumos, nešaubīgi.. bet, no otras puses, ja mocītos ar traumām, tiktu apēsts bez sāls, trakāk kā jebkurā citā komandā! Pag, bet kurš tad diktēja to, kā KP rīkoties, tā preses konference, maiņas pieprasīšana? Bračkas?

     [+] [-]

, 2023-01-15 11:17, pirms 3 nedēļām
Nu kā aģents ir brālis.Tagad laikam nejaucas lietās tik ļoti. Un ar to exit meeting, kas nav tikai preses konference, bet arī izrunāšana ar komandas vadību par sezonu un nākotni, tas bija tik stulbi, cik vien var būt.

     [+] [-]

, 2023-01-15 11:41, pirms 3 nedēļām
xZ rakstīja: Nu kā aģents ir brālis.Tagad laikam nejaucas lietās tik ļoti. Un ar to exit meeting, kas nav tikai preses konference, bet arī izrunāšana ar komandas vadību par sezonu un nākotni, tas bija tik stulbi, cik vien var būt.
Var teikt ka stūlbi, bet viņam bija jātiek pie max līguma esot 220 un ar plēstam krusteniskajām. Jā, varbūt, NYK pamešana kopumā nebija forša, bet ar visiem tiem gājieniem viņš nodrošināja sev dzīvi nezinot kāds atgriezīsies uz laukuma. Skaidrs ka aģenta (tajā mirklī sķiet brālis nebija vienīgais aģents, bet aģenta palīgs) galvenā misija ir liels līgums un ar tām darbībam viņi to dabūja, tikai no DAL nevis NYK.

     [+] [-]

, 2023-01-15 16:42, pirms 3 nedēļām
Robis rakstīja: Var teikt ka stūlbi, bet viņam bija jātiek pie max līguma esot 220 un ar plēstam krusteniskajām. Jā, varbūt, NYK pamešana kopumā nebija forša, bet ar visiem tiem gājieniem viņš nodrošināja sev dzīvi nezinot kāds atgriezīsies uz laukuma. Skaidrs ka aģenta (tajā mirklī sķiet brālis nebija vienīgais aģents, bet aģenta palīgs) galvenā misija ir liels līgums un ar tām darbībam viņi to dabūja, tikai no DAL nevis NYK.
Tam es piekrītu, bet tad nav ko arī nožēlot.