Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Andrejs Gražulis: "Uz pirmo finālspēli devos pēc dzemdībām"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Andrejs Gražulis: "Uz pirmo finālspēli devos pēc dzemdībām"
Andrejs Gražulis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Iespējams, pēc dēla Roberta piedzimšanas kļuvis vieglāk – pēc sliktas spēles atgriežos mājās un domas par basketbolu uzreiz atkāpjas," izcīnot uzvaru LBL fināla ceturtajā spēlē, teica "VEF Rīga" basketbolists Andrejs Gražulis.

Divdesmit piecus gadus vecais spēka uzbrucējs Latvijas finālā spēlē ceturto reizi (2012, 2013, 2017, 2019). Lai gan Gražulis līdz 2017. gada vasarai aizstāvēja BK “Ventspils” krāsas, pirmais tituls 2014. gadā viņam gāja secen – koknesietis sezonas beigās tika izīrēts Gata Meldera trenētajai Valmierai.

Tagad Gražulis ir vienas uzvaras attālumā no galvenās balvas. Viņa sniegums finālsērijā bijis gana pārliecinošs – VEF komanda katrā spēlē izcīnījusi vairāk atlēkušo bumbu, izdarījusi vairāk metienu un guvusi vairāk otrās iespējas punktu.

Rīdzinieki ceturto spēli pēc kārtas uzvar zem groziem un izdara vairāk metienu – vai priekšējās līnijas sniegums finālā tuvojas maksimumam?
Negribētu tā teikt. Jā, esam garāki, mums ir garāks soliņš, taču grūti pateikt, vai tas ietekmējis visu sēriju.

Vai piekrīti, ka šodien bija VEF mazo spēlētāju lielā diena?
Iepriekšējās reizēs vairāk spēlējām uz groza apakšu. Iznākums – brīvākas rokas mazajiem spēlētājiem. Ventspilniekiem visu laiku nācās pievērst uzmanību mūsu mazajiem spēlētājiem.

Pret kuriem Ventspils garajiem spēlētājiem ir grūtāk spēlēt?
Varēšu to pateikt pēc sērijas beigām.

Apsveicu ar kļūšanu par tēvu. Kā tas ietekmēja tavu dalību finālsērijā?
No vienas puses, nekas nav mainījies. Un, tajā pašā laikā, ir mainījies. Varbūt kļuvis vieglāk – pēc sliktas spēles atgriežos mājās un domas par basketbolu uzreiz atkāpjas. Tādā ziņā nekas netraucē.

Vai piedalījies dzemdībās?
No slimnīcas taisnā ceļā aizbraucu uz pirmo finālspēli Ventspilī. Neteiktu, ka tā bija pilnībā negulēta nakts. Varbūt sanāca mazāk pagulēt, taču dienā atguvu zaudēto miegu un vakarā jutos labi.