"LU" komandas direktors par izmaiņām komandā un sezonas mērķiem
Jau 8. oktobrī BK „Latvijas Universitāte” (LU) dosies laukumā savā pirmajā sezonas spēlē, lai stātos pretī BK „BA Turība”. Kamēr spēlētāji gatavojas, tikmēr uz nelielu interviju aicinām BK LU komandas direktoru Uģi Bisenieku.
Kādas izmaiņas ir notikušas komandā?
Šī ir pavisam cita komanda, un var teikt, ka šogad komandas komplektācija atbilst LU basketbola redzējumam. Pirmkārt, mainījies ir treneru kolektīvs, kas noteikti ieviesīs savas korekcijas jeb labojumus LU basketbolā. Šobrīd komandā trenējas 15 spēlētāji un 14 no tiem ir LBL pirmās divīzijas pieteikumā. Svarīgākais, ka šogad visi komandas spēlētāji ir studenti. 11 studē Latvijas Universitātē, 3 Rīgas Tehniskajā universitātē un 1 Rēzeknes augstskolā. Spēlētāji ir vecumā no 18 līdz 23 gadiem.
Kā ir mainījies komandas sastāvs?
No iepriekšējās sezonas komandā ir palikuši tādi līderi kā Harijs Rubenis un Žanis Peiners, kā arī Mārtiņš Darģis, Kristaps Brigmanis un Toms Strudovskis, kurš komandā iekļāvās sezonas otrajā pusē, kad vēl mācījās vidusskolā. Sandris Vītols, kas iepriekšējo sezonu uzsāka LU komandā, bet otro sezonas pusi spēlēja Dubultamatieru līgā (DAL), šogad atkal ir pievienojies komandai. Pārējie 9 spēlētāji mūsu komandā ir jauni. No otras studentu komandas uz BK LU ir pārnācis Armands Osiņš, kas spēlējis U-19 izlasē, un vēl viens spēlētājs ar U-20 izlases pieredzi - Mārcis Vītols. Noteikti jāmin arī tādi jaunie un perspektīvie spēlētāji kā Rihards Zēbergs, Gulbenes sporta skolas audzēknis, Ingars Aizpurs un danku karalis Kristaps Dārgais. Garajā galā mums ir pievienojušies Niks Saknītis un Kaspars Zaltāns, kas pagaidām spēlēs DAL. Komandai ir pievienojās arī divi pieredzējušāki spēlētāji, kuriem basketbola gaitās bijis neliels pārtraukums, - Armands Kravalis un Zintis Plivda, kuram zem groza komandā būs galvenā loma.
Kā spēlētāji apvieno studijas LU un basketbolu?
Spriežot pēc iepriekšējā gada, stabilākie spēlētāji komandā spēj veiksmīgi studijas savienot ar treniņprocesu un spēlēm. Mūsu komandā ir gan topošie juristi, gan IT speciālisti, kuriem studiju process ir diezgan nopietns. Manuprāt, spēja apvienot šīs abas lietas vairāk atkarīgas no spēlētāja rakstura un gribasspēka. No malas raugoties, jāsecina, ka spēlētāji-studenti ir mērķtiecīgāki, nosvērtāki, spēj ātrāk pieņem lēmumus.
Pēc tavām domām, kāds ir spēlētāju stimuls savienot šīs abas lietas?
Redzot jauniešus, kuri izmanto LU piedāvāto iespēju aptvert divas jomas – studijas un sportu -, secinu, ka tā ir viņu iekšējā motivācija, savs mērķis dzīvē. Šie jaunieši ir nobriedušāki, psiholoģiski stabilāki; gribas domāt, ka viņi vairāk nekā citi vienaudži apzinās savas vērtības. Jā, ir salīdzinoši grūti apvienot spēlēšanu un studijas, bet jau šobrīd varu teikt, ka ieguvēji ir tie, kas izvēlas studijas un sportu. Stimuls ir tāds, ka Latvijas Universitāte sniedz iespēju iegūt izglītību un pilnveidot sevi kā basketbolistus pietiekami profesionālā līmenī.
Runājot par LU lomu komandas attīstībā, kādu atbalstu LU sniedz spēlētājiem un komandai?
LU sniedz pilnīgu studiju maksas atlaidi, bet ar noteikumu, ka students ir sekmīgs. LU ir radījusi tādus apstākļus, lai paralēli studijām students var profesionāli trenēties basketbolā vai futbolā. Treniņu process ir pakārtots studijām, un ir gadījumi, kad LU un pasniedzēji ir nākuši pretī sportistiem. LU palīdz nodrošināt kvalitatīvus treniņapstākļus (treneri, fiziskais treneris, sporta bāze, trenažieri), arī rehabilitāciju (fizioterapeits, medicīnas pārbaudes, pakalpojumi), apdrošināšanu, vietas dienesta viesnīcās sporta zāles tuvumā, sportistu ēdināšanu un labākajiem – stipendijas.
Ņemot vērā, ka BK LU trenējas vairāki izlašu sportisti, vai Latvijas Basketbola savienība kādā veidā atbalsta komandu?
Ja ar atbalstu uzskata atļauju spēlēt LBL-1, tad jā. (Smejas) Bet kopumā, manuprāt, savienībai vajadzētu nopietnāk domāt, kā veidot vidi, kas veicinātu klubu izaugsmi un spēlētāju attīstību. Diemžēl arī šajā sektorā novērojama tendence, kad vārdi nesaskan ar darbiem. Tāpat LBL būtu jāņem piemērs no citiem Latvijas sporta veidiem un jāatvieglo finansiālie nosacījumi dalībai čempionātā, kas, savukārt, klubam ļautu vairāk līdzekļus novirzīt basketbola attīstībai.
Pirms sezonas aktuāls jautājums - kādi ir komandas mērķi šajā sezonā?
Galvenais mērķis ir radīt vidi, sistēmu un apstākļus, lai šie jaunie, talantīgie spēlētāji varētu iegūt izglītību un pilnveidot sevi kā basketbola spēlētāji. Ir jārada apstākļi, kas saistīti ar sporta bāzi, treneru darbu, medicīnas servisu, stipendijām, interesantu vidi skatītājiem un līdzjutējiem, lai studentiem-sportistiem būtu viss nepieciešamais profesionālā līmenī. Nepieciešams pilnveidot katru spēlētāju atsevišķi un komandu kopumā. Ir jāveido otra komanda, kurā trenējas tuvākie LBL-1 komandas spēlētāji, kā arī jāveido sadarbības ar sporta skolām. Runājot par sportisko uzdevumu, mūsu mērķis ir iekļūt play-off spēlēs. Esam gatavi darīt visu iespējamo, lai šo mērķi realizētu.
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]