Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Gazols: "Atgriešanās pie savām saknēm man bijusi ļoti īpaša"

Emils Ozerinskis

Gazols: "Atgriešanās pie savām saknēm man bijusi ļoti īpaša"
Pau Gazols. Foto: Zumapress/Scanpix

Pirms pusotra mēneša Rolanda Šmita pārstāvētajā Katalonijas komandā "Barcelona" atgriezās Spānijas basketbola leģenda Pau Gazols, kurš plašā bloga ierakstā apstāstījis savas sajūtas par atgriešanos komandā, kurā sāka savas profesionālās basketbola gaitas.

Fragmenti no Pau Gazola raksta:

Pirmā spēle. Izeju sākumsastāvā, uzvaru iemetienā un gūstam punktus pirmajā uzbrukumā... Tā sākās mana atgriešanās uz laukuma. Daži teiks, ka piedzīvotais zaudējums laupīja tā brīža emocijas, citi, ka tas nemaz nebija svarīgs mačs priekš "Barcelona". Viņiem var būt savi iemesli, bet man tas bija brīnišķīgs, gaidīts un ļoti īpašs mirklis. Es izbaudīju to, ka mana sieva un meita atbalsta mani no tribīnēm. Es piepildīju sapni, ka Elizabete redzēs to kā viņas tēvs spēlē sportu, ko tik ļoti mīl un kas viņam devis tik daudz.

Ilgu laiku, teju divus gadus, man nācās saskarties ar lielu neskaidrību par savu savainojumu. Nedrīkstēju ļaut sev pārāk aizrauties un uzlikt augstas ekspektācijas, bet bija jāsaglabā cerība, ka vēl varēšu sacensties un tādēļ nepieciešams iegūldīt darbu, lai atgrieztos savā līmenī.

Lielākais izaicinājums bija neļaut Sanantonio gūtajam savainojumam, kas ātri pasliktinājās Milvoki un neļāva nospēlēt pat sekundi Portlendā, atņemt cerībās karjeru beigt izbaudot sporta veidu, ko esmu spēlējis jau kopš sešu gadu vecuma. Atlabšana nenotika tā kā bija cerēts. Vajadzēja lielu pacietību, mieru un disciplīnu, lai tiktu cauri procesam, kurā bija daudz kalnu un leju.

Man patīk pārmaiņas un biju sajūsmā par iespēju, ko "Barca" man piedāvāja. Zināju, ka nebūs viegli ieiet komandā sezonas beigu fāzē, papildinot komandu kas uzvaru un ir nostiprinājusi savstarpējo dinamiku. ... Ar komandu esmu jau nedaudz vairāk nekā pusotru mēnesi. Pamazām atgūstu sajūtas, ko tik ļoti vēlējos - sacensību spriedzi, gatavošanos katrai spēlei, spiedienu no komandas vadības. Es izbaudu procesu, katru mirkli, gluži tā it kā tas būtu pēdējais.

Esmu priecīgs būt mājās, biežāk redzēt savus vecākus, vecvecāku un mazo brāli. Taču mēs piedzīvojam izņēmuma apstākļus, kuros socializēšanās pasākumiem un brīvajam laikam nav vietas. Mana ikdienas rutīna ir limitēta ejot no mājām uz treniņu un spēļu aizvadīšanai. Neesmu bijis spējīgs izbaudīt restorānus un vietas, kuras tik ļoti mīlu Barselonā. Lai limitētu riskus un saglabātu mūsu "burbuli" pēc iespējas mazāku, neesmu varējis tikties ar saviem draugiem. Pandēmija turpina lielā mērā ietekmēt lietas ko darām. Es koncentrējos uz rūpēm par sevi un atpūtai.

Es mācos no kāda, ko jau pazinu kā spēlētāju. Viņš man rāda savu vadīšanas stilu. Es runāju par treneri Šaras. Viņā es redzu līderības stilu, kas meklē balansu starp aizrautību un vīziju, starp emocijām un prātu. Īsā laikā Šaras ir atgriezis vīziju klubā, kas ilgu laiku ir bijis bez augstākajiem panākumiem. Ir atgriezies izsalkums pēc uzvarām. Viņš saprot un nodod vēstījumu, ka katrai spēlei jāpieiet kā izšķirošajai. Katru brīdi no spēlētājiem tiek prasīts maksimums.

Šajā brīdī prasu tikai to, lai mana pēda un ķermenis iztur. Ja tā notiks, pašreiz viss ir brīnišķīgi, izbaudīšu katru mirkli. Ceru ka gan es, gan šī sevišķā sporta veida līdzjutēji atcerēsies un novērtēs šo ļoti īpašo atgriešanos pie savām saknēm. Saprotu, ka tas būs daudz īpašāk, ja izdosies izcīnīt titulus, bet lai kas notiktu rezultātu ziņā, šī atgriešanās man jebkurā gadījumā ir bijusi liels panākums.

Izmantotie resursi:
https://www.expansion.com/directivo...

     [+] [-]

, 2021-05-09 00:28, pirms mēneša
Kas ir ekspeltacijas?

     [+] [-]

, 2021-05-09 05:44, pirms mēneša
Patīkami vārdi par treneri. Tieši vēlējos saprast, kādas tur trenerim attiecības ar tik leģendāru, zvaigžņotu spēlētāju. Malacis Jasiks, pelnīti ieguvis respektu no visām zvaigznēm. Cerams, ka vinnēs EL un ACB.