Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Šārons Drukers: "Pierādījām, ka zem Izraēlas krekla ir sirds"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Šārons Drukers: "Pierādījām, ka zem Izraēlas krekla ir sirds"
Šārons Drukers 2022. gada 27. novembrī Rīgā. Foto: Romans Kokšarovs

"Latvija ir laba komanda ar ļoti labu treneri. Gundars Vētra pārzina basketbolu un orientējas tirgū. Apsveicu ar kvalificēšanos Eiropas čempionātam!" svētdien, 27. novembrī, pēcspēles preses konferencē teica Izraēlas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Šārons Drukers.

Sarkanbaltsarkanās pirmajā Adventē pārpildītu tribīņu priekšā uzvarēja Izraēlu ar 79:73 un desmito reizi kvalificējās Eiropas čempionātam. Latvietes, spēlējot Gundara Vētras un, pirms tam, Mārtiņa Gulbja vadībā, uzvarējušas piecās oficiālās FIBA spēlēs pēc kārtas.

“Aizvadījām lielisku spēli. Izdarījām lietas, kuras gribējām, taču ceturtajā ceturtdaļā daudzi apstākļi nebija mūsu pusē. Sabraukuma noslēgumā aicināju meitenēm visus spēkus. Daniela Rābere spēlēja ar savainotu plaukstas locītavu. Esmu lepns – viņa būs komandā, kuru veidojam finālturnīram.”

Izraēla 24. novembrī izcīnīja pirmo uzvaru Drukera vadībā, Upsalā apspēlējot spēcīgo Zviedriju ar 75:68. “Šajās divās spēlēs labi nospēlējām un tas bija tikai sākums. Ticējām sev. Lielāko daļu laika Rīgā spēlējām pārliecinoši un kontrolējām spēli. Mūsu aizsardzība darbojās ļoti labi.”

Eiropas čempionāts notiks 2023. gada 15.-25. jūnijā. Izraēla uzņems divas no četrām grupām, bet izšķirošās spēles risināsies Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā. Kvalifikācijā pagaidām sadalītas 3 no 14 ceļazīmēm – tās izcīnījušas Latvijas, Spānijas un Itālijas basketbolistes.

“Izraēlas sieviešu basketbolā parādījušies labi strāvojumi,” teica Drukers. “Vēlamies, lai Eiropas čempionāts palīdz sportā ienākt jaunām meitenēm un dod mums grūdienu ilgtermiņā. Kvalifikācijas spēlēs pierādījām, ka zem Izraēlas krekla ir sirds.”

“Svētdien spēlējām pret favorīti, kura redzēja mūsu kvalitāti. Vēlos, lai komanda domā, ka esam līdzvērtīgi un labi, mums ir cieņa un lepnums. Ticu šai komandai – mēs turpināsim uzlabot sniegumu un kļūsim labāki.”

Kopā ar komandu uz Zviedriju un Latviju ceļoja naturalizētā amerikāniete Dženija Simsa – viņas debija gaidāma 2023. gada februārī. Izraēlai vasarā var pievienoties Jardena Garzona – “Indiana” snaipere Pateicības dienas turnīrā Lasvegasā sameta vidēji 19 punktus un 28. novembrī tika nosaukta par “Big Ten” līgas nedēļas labāko jauno spēlētāju.

“Esmu lepna par komandu, mēs cīnījāmies līdz pēdējai sekundei,” teica Izraēlas kapteine Īdena Rotberga. “Latvija spēlēja ļoti labi, taču mēs ievērojami uzlabojām sniegumu. No zaudējumiem var daudz mācīties. Līdz vasarai vēl jānoiet tāls ceļš. Priecājos, ka varējām spēlēt šajā sabraukumā.”