Railija par Latviju un TTT
TTT basketboliste, Latvijas čempione Rūta Railija sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) blogā par pavadīto laiku Latvijā uzsver sporta nozīmi politisko un kultūras barjeru pārvarēšanā.
Rūtas Railijas WNBA blogs
Sveicieni no Latvijas, Rīgas, skaistas pilsētas Eiropas Baltijas reģionā. Pirms došanās projām nolēmu veikt nelielu izpēti, kaunējoties cik maz zināju par valsti, kas divus mēnešus bija manas mājas. Ejot caur apburošo vecpilsētu, kas ar skaisto arhitektūru un baznīcām man atgādināja Prāgu, nokļuvu Latvijas Okupācijas muzejā...un tā sākās mans izglītošanas process.
Latvijas neatkarību 1939. gada augustā pēc Hitlera-Staļina pakta laupīja Krievija. Ātri atskārtu, ka vairums manu zināšanu par 1940-ajiem – 1950-ajiem gadiem koncentrējās uz Otrā Pasaules kara notikumiem, īpaši Savienoto Valstu klātbūtni un biju neziņā par Padomju režīma represijām reģionā. Bēdīgi, Latvija atguva neatkarību no Krievijas tikai 1991. gada 21. augustā. Paaudžu garumā, par spīti vajāšanām, apspiešanai un izsūtīšanām, latvieši saglabāja savu valodu, kultūru un vēsturisko mantojumu.
Mana vēstures apguve izvērtās divos virzienos. Ātri uzzināju, ka pasaules populārākais sporta veids futbols Latvijā nav tik iecienīts kā basketbols un hokejs. Klubs, kurā spēlēju – TTT Rīga, dominēja Eiropas Čempionu kausa izcīņā (FIBA Eirolīgas priekštece), uzvarot 18 turnīros no 1960. līdz 1982. gadam. Ļoti cienu Eiropas līgas, kuras tik ilgu laiku sievietēm devušas iespēju profesionāli sacensties. Vēstures gaitā sports pārvarēja un turpina pārvarēt politiskās un kultūras barjeras, tas ir apbrīnojami.
Padomju okupācijas laikā divas dāmas sacentās viena pret otru laukumā. Viena bija krieviete, otra latviete. Šosezon viņu meitas – viena krieviete un viena latviete (Jeļizaveta Kitizina un Aija Brumermane), spēlēja vienā komandā ar mani, papildinot TTT tradīcijas ar vēl vienu izcīnīto Latvijas titulu. Atstāju Latviju gan ar labākām zināšanām par pasauli, kurā dzīvojām, gan lielāku mana sporta veida skaistuma novērtējumu.
Izmantotie resursi:
tttriga.lv
+7 [+] [-]
+11 [+] [-]
prieks ka vina kaut ko censas ari uzzinat nevis vnk naudas del..
+13 [+] [-]
+13 [+] [-]
vismaz kaads labs vaards par LV
+4 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
Tas, ka Ulmanis bija apstādinājis Satversmes darbību vēl nenozīmē, ka okupācija bija likumīga. Tas nozīmēja tikai to, ka Ulmanis bija rīkojies nelikumīgi. Bez tam, tad kad PSRS armija jau bija Latvijā . Bez tam PSRS paši jau nerīkojās pēc mūsu Satversmes līdz ar to par atbrīvotājiem viņus gluži nevar nosaukt. Tika organizētas tā sauktās ''Tautas Saeimas'' vēlēšanas, kuras arī neatbilda Satversmei. Jā šī Tautas Saeima tika ievēlēta, bet ar kādām metodēm. Pirmkārt vēlēšanas nebija aizklātas, jo blakus stāvēja padomju karavīrs ar automātu. Tauta tika iebiedēta iet balsot, jo tiem, kuriem nebija zīmogs pasē tika izsūtīti uz Sibīriju. Tika likti visa veida šķēršļi, lai netiktu izveidots vēl kāds vēlēšanu saraksts. Bez tam visus dokumentus, kurus parakstīja Ulmanis un viņa valdība (tai skaitā tā sauktais bāzu līgums) ir uzskatāmi par nelikumīgiem, jo ulmaņa režīms nebija likumīgs. līdz ar to Padomju Savienība pati ir rīkojusies nelikmīgi parakstot līgumu ar apvērsuma organizētāju Ulmani. Bez tam tas, kas notika Masļenku robežkontroles punktā arī bija militārs uzbrukums ar mērķi izprovocēt Latvijas armiju šaut pretī... un vajadzēja šaut, tad par šādu strīdu vai bija okupācija vai nebija nemaz nebūtu.
bet vispār šis ir sporta portāls so i will shut up...
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]