Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Kļaviņš: "Sagrāve Parmā nav katastrofa"

Kļaviņš: "Sagrāve Parmā nav katastrofa"
Krišjānis Kļaviņš
Foto: R.Kokšarovs, SA

SK "Cēsis" sieviešu basketbola komandas tehniskais direktors Krišjānis Kļaviņš intervijā kluba oficiālajai mājas lapai stāsta par debijas zaudējumu FIBA Eiropas kausa izcīņas grupu turnīra mačā Itālijā, analizē sastāva komplektāciju un ieskicē kluba stratēģiju jaunajai sezonai.

No sākuma par jaunāko, ar ko izskaidrojums graujošais zaudējums FIBA Eiropas kausa izcīņas spēlē Parmā ar -36?
Jau pirms spēles zinājām, ka izbraukuma mačs Itālijā būs visgrūtākais grupu turnīrā. Mums nebija ilūziju – Parma ar trim nozīmīgām Austrālijas izlases spēlētājām, kā arī vairākām Itālijas valstsvienības basketbolistēm, ir Eirolīgas līmeņa komanda. Spēle tikai to apstiprināja. Lai arī ielaidām turpat 80 punktus, sniegums aizsardzībā bija normāls. Vienkārši pretinieces pirmajās trīs ceturtdaļās sameta praktiski visu, tā gadās. Sarūgtināja spēle uzbrukumā – tā bija katastrofa. Mēs labi izspēlējām kombinācijas un tikām līdz brīviem metieniem, tomēr bumba nelidoja grozā. Domāju, ka tā bija viena vakara sagadīšanās. Īpaši metieni no distances, kas šogad, salīdzinot ar pērno gadu, ir kļuvuši par mūsu trumpi. Piemēram, mūsu kapteinei Ievai Tārei bija vismaz sešas situācijas izdarīt brīvus un sagatavotus metienus, bet pat Ieva ar savu lielo pieredzi ceturtdienas vakarā nespēja regulāri gūt punktus.

Uzskatu, ka pozitīvi pirmo spēli bija aizvadīt izbraukumā Parmā, mačs parādīja, kur ir mūsu vājās vietas. Treneriem un spēlētājām būs, ko analizēt. Objektīvs rezultāts šajā mačā būtu -18. Tāds ir mūsu pašreizējais gatavības līmenis sezonai.

Parmas klubs ir šīs grupas neapšaubāms favorīts un viena no labākajām komandām visā turnīrā. Ir jāsaprot, ka tā ir komanda ar dižu vēsturi, ne tik sen iegūstot arī Eiropas kausu, bet mēs tikai speram pirmos soļus Eiropā. Tās ir nesalīdzināmas lietas. Tas ir tas pats, ka cīnīties ar tādu klubu kā „TTT”, mēs varam savākt kādas vien spēlētājas vēlamies, bet nevaram pirmajā gadā nopirkt gadiem krātās tradīcijas un titulus. Mēs esam mazs klubs ar lielu sirdi un tieši tagad mēs rakstām savu vēsturi, veidojam kluba varoņus, veidojam kluba līdzjutēju patriotismu utt. Domāju, ka lietas konstanti virzās uz priekšu.

Kas ir kluba vājās vietas pašlaik?
Ļoti vāji spēlē 4-5 numura spēlētājas, īpaši amerikānietes. Viņas noteikti var spēlēt daudz labāk un ceru, ka ceturtdien mājās pret Bosnijas „Žeļjeznicar” būs cits sniegums.

Liela problēma ir arī neilgais gatavošanās posms – trenējamies tikai piecas nedēļas. Mūsu sastāvā ir nomainījušās četras no piecām pamatsastāva spēlētājām. Nepieciešams laiks, lai saspēlētos.

Spēlētājas ļoti pārdzīvoja neveiksmi Parmā, bet es esmu pilnīgi mierīgs, nevajag ļaut vaļu emocijām. Pēc mača spēlētājas pašas nolēma bez treneriem un vadības sarīkot sapulci, domāju, ka tas dos augļus. Komandai veidojas stiprs kolektīvs, kura centrā ir kapteine Ieva Tāre. Ieva ir ne tikai lieliska spēlētāja, bet arī liela personība, kuru mēs visi ļoti augstu vērtējam. Šādas spēlētājas mums ļoti pietrūka iepriekšējos gados.

Gribu uzsvērt – šogad mums ir izdevies savākt ļoti labu gan spēlētāju, gan treneru sastāvu. Domāju, ka šis ir visu laiku labākais „Cēsu” sastāvus, tomēr komandu nevar radīt piecās nedēļās. Uz ko „Cēsis” pa īstam ir spējīgas šogad, varēsim redzēt pēc jaunā gada.

Kā vērtēt sastāva komplektāciju?
Kopumā ļoti pozitīvi – mums beidzot izdevies piesaistīt uzreiz četras spēcīgas Latvijas spēlētājas – Tāri, Babkinu, Dreimani un Kārkliņu. Lieliska spēlētāja ir Francijas izlases centrs Sandra Dižona, visticamāk, centīsimies ar viņu parakstīt jaunu līgumu līdz sezonas beigām.

Ja analizējam pa pozīcijām, uz katru vietu mums ir divas līdzvērtīgas spēlētājas, kas

ļauj treneriem variēt ar sastāvu. Latvijas čempionātā šosezon drīkst būt piecas ārzemnieces, pašlaik mums ir tikai trīs, tā kā vēl divas nepieciešamības gadījumā varam iegādāties.

Lielākās problēmas ir FIBA kausa izcīņas limits uz neeiropas spēlētājām – tādas drīkst būt tikai divas. Spēlētāju tirgū ir ļoti daudz augsta līmeņa amerikānietes, bet mums bija problēmas ar 4-5 numura spēlētājām un divas neeiropiešu vietas aizpildījām ar Kroketu un Simondsu. Pagaidām viņas neattaisno liktās cerības, bet amerikānietēm vēl ir divi mēneši laika. Ja progresa nebūs, mēs paņemsim citas.

Kādus mērķus kluba vadība izvirzījusi jaunajai sezonai?
Pašlaik mūsu galvenais turnīrs, protams, ir FIBA kauss, ceram, ka tajā noturēsimies pēc iespējas ilgāk.

FIBA Eiropas kausa izcīņā galvenais mērķis bija kvalificēties grupu turnīram, kas debijas reizē veiksmīgi izdevās. Tagad grupu turnīrā jācīnās par uzvaru katrā mačā, konkrētu mērķi grupu turnīrā neesam izvirzījuši, būsim priecīgi par katru panākumu. Centīsimies tikt divniekā un iekļūt FIBA kausa izcīņas izslēgšanas spēlēs, tomēr nebūs traģēdija, ja tas neizdosies. Eiropas kausā mums viss ir jauns, tā ir pieredze, ko nevar iegūt Latvijas čempionātā vai Baltijas līgā.

Latvijas čempionātā nekādus konkrētus mērķus pašlaik nevēlos izvirzīt, mērķtiecīgi strādāsim, lai parādītu labāko sniegumu tieši izšķirošajās spēlēs, kas iepriekšējos gados bija liels mūsu klupšanas akmens. Tad arī paskatīsimies, kas no tā sanāks.

Baltijas līgā cīnīsimies par uzvaru katrā mačā, turnīrs noteikti mums nav otršķirīgs. Paskatīsimies, kāds būs mūsu sastāvs sezonas beigās, ja tas būs tik stiprs kā pašlaik, izvirzīsim visaugstākos mērķus. Pagaidām nesteigsimies notikumiem pa priekšu.

Visbeidzot, ko kluba vadība vēl jaunajā sezonā līdzjutējiem?
Pirmkārt, vēlos pateikties par lielisko atbalstu aizvadītajās divās sezonās. SK „Cēsis” ir visvairāk līdzjutēju Latvijas sieviešu basketbolā un esmu par to lepns. Mūsu komanda ir vienīgā sieviešu basketbolā Latvijā, kam ir īsti ultras. Un tas nav tikai nosaukums – ULTRAS. Viņi ir nozīmīga komandas daļa, mēs jūtam viņus, viņu atbalstu, kritiku, respektējam viņu viedokli.

Kamēr es strādāšu šajā klubā, es varu pateikt vienu – neviena spēlētāja, kas kaut ko aizrādīs ultrām, šajā komandā nespēlēs.

Pagājušajā gadā tādas mums bija divas spēlētājas. Kur viņas ir pašlaik? Spēlē „TTT/Rīga” sastāvā. Ar to viss ir pateikts. Mums ir svarīgi, lai spēlētājas būtu nevis vienkārši spēlētājas, bet kluba patriotes. Ar pārēju uz „TTT/Rīgu” viņas uzspļāva „Cēsīm”, domāju, ka sestdienas spēlē Rīgā pret „TTT” ultras sagatavos cienīgu sveicienu.

Ja spēlētājas nav kluba patriotes, tad var meklēt sev citu klubu, mums tādas nav vajadzīgas.

Informāciju sagatavoja:
Dāvis Dedumets

  +6 [+] [-]

, 2008-10-25 18:59, pirms 14 gadiem
Krišjānis malacis labu komandu savācis, gan jau arī TTT ierādīs īsto vietu.

  -2 [+] [-]

, 2008-10-25 19:17, pirms 14 gadiem
Krishjanim tagad bus uz ko TOTALIZATORAA pelniit

     [+] [-]

, 2008-10-25 19:18, pirms 14 gadiem
kuras aizgaja uz ttt

  +5 [+] [-]

, 2008-10-25 19:27, pirms 14 gadiem
sportacienitajs rakstīja: kuras aizgaja uz ttt
Krūmberga,Jēkabsone

  -1 [+] [-]

, 2008-10-25 19:28, pirms 14 gadiem
Krišjānis ir lohs kaut vai par savu pēdējo komentāru.
Ja sāc spēlēt Cēsīs, tas nozīmē, ka tur jāpavada visa dzīve, blakus super ULTRĀM

  +2 [+] [-]

, 2008-10-25 19:55, pirms 14 gadiem
Katra ziņā bija interesanti palasīt.. Par divām spēlētājam viss ir skaidrs! Es loti ceru,ka Cesis lidz finaliem spēs stabilizēt savu spēli, gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, lai fināli būtu zelta cienīgi!

  +3 [+] [-]

, 2008-10-25 19:58, pirms 14 gadiem
peha rakstīja: Krišjānis ir lohs kaut vai par savu pēdējo komentāru.
Ja sāc spēlēt Cēsīs, tas nozīmē, ka tur jāpavada visa dzīve, blakus super ULTRĀM
man liekas, ka lohs esi tu, kaut vai par savu peedeejo komentaaru, seezh pie kompja un gudri di*sh!
atradies eksperts!

  +1 [+] [-]

, 2008-10-25 20:00, pirms 14 gadiem
peha rakstīja: Krišjānis ir lohs kaut vai par savu pēdējo komentāru.
Ja sāc spēlēt Cēsīs, tas nozīmē, ka tur jāpavada visa dzīve, blakus super ULTRĀM
deelj taadiem durnjiem kaa tu, Latvijas sports staav uz vietas...

  -3 [+] [-]

, 2008-10-25 20:33, pirms 14 gadiem
To lil thug: Tu ari esi viens no tiem cēsu lupatām un Kļaviņa dupša laižām, ka tik viņu aizstāvi.
Tas tak nav normali ko viņš tur sarakstija, un tu tiešām esi pasaules un latvijas glābējs

  +1 [+] [-]

, 2008-10-25 20:59, pirms 14 gadiem
Krišjānis visu ir pareizi sarakstijis, ja spēlētājs nav patriots tad tā jau nav komanda.

  +2 [+] [-]

, 2008-10-25 21:58, pirms 14 gadiem
Latvijas basketbolā tišam vis vairāk trūkst patriotisma.Vēlu veiksmi Cēsu komandai!

  -2 [+] [-]

, 2008-10-25 22:05, pirms 14 gadiem
izstas kk te daziem sikajiem koncas dala, lai tik ko labu uzraksta...

  -2 [+] [-]

, 2008-10-25 22:28, pirms 14 gadiem
ULTRAS Cēsīs? Krišjāni, labu zāli pīpē

     [+] [-]

, 2008-10-26 18:05, pirms 14 gadiem
peha rakstīja: To lil thug: Tu ari esi viens no tiem cēsu lupatām un Kļaviņa dupša laižām, ka tik viņu aizstāvi.
Tas tak nav normali ko viņš tur sarakstija, un tu tiešām esi pasaules un latvijas glābējs
ar sho tekstu tu paraadiji savu IQ...
pareizaak sakot paradiiji, ka tev taada nemaz nav..