Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Bijušais ASV vēstnieks ANO dosies uz Krieviju pārstāvēt Graineri pārrunās par atbrīvošanu

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Bijušais ASV vēstnieks ANO dosies uz Krieviju pārstāvēt Graineri pārrunās par atbrīvošanu
Britnija Grainere. Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Ņūmeksikas štata gubernators un ASV vēstnieks ANO Bils Ričardsons tuvākajās nedēļās dosies uz Krieviju, lai vestu pārrunas par iespējamu ilgstoši aizturētās sieviešu basketbola zvaigznes Britnijas Graineres aizturēšanu, vēsta "ABC News".

31 gadu vecā ASV sieviešu basketbola izlases un WNBA zvaigzne Britnija Grainere apcietinājumā Krievijā atrodas jau kopš 17. februāra, kad basketboliste Maskavas lidostā tika aizturēta par hašiša eļļas ievešanu. Jau ziņots, ka Grainere nupat atzinusi sev izvirzītās apsūdzības tiesā.

ESPN ziņo, ka tas ticis darīts ar nolūku pārliecināt Krievijas pusi veikt apcietināto apmaiņu, apmainot Graineri pret kādu Krievijai izdotu likumpārkāpēju no ASV, kas ļautu nogādāt basketbolisti atpakaļ mājās. Par traktēto noziegumu - narkotiku pārvadāšanu lielos apmēros - Grainerei draud desmit gadi ieslodzījumā.

Graineri uz Krieviju tuvākajā laikā dosies pārstāvēt bijušais Ņūmeksikas štata gubernators un ASV vēstnieks ANO Bils Ričardsons, kurš jau iepriekš strādājis ar līdzīgām situācijām - Ričardsona vadībā vedot pārrunas ar Krievijas pusi, pēc divu ar pusi gadu ieslodzījuma atbrīvojot aizturētu ASV jūras kājinieku. Tagad bijušais ASV valstsvīrs, kurš gan pārrunās oficiāli nepārstāvēs ASV valsti, bet gan pildīs starpnieka funkcijas.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...