Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Gulbes komanda aicina Turcijas klubu atsaukt apsūdzības "saindēšanās lietā"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Gulbes komanda aicina Turcijas klubu atsaukt apsūdzības "saindēšanās lietā"
Aleksa Gulbe: 10 punkti debijas spēlē Eirolīgā. Foto: EuroLeague Women

Aleksas Gulbes pārstāvētais Salamankas basketbola klubs "Perfumerias Avenida" pirmdien, 31. oktobrī, publicēja oficiālu paziņojumu, aicinot Turcijas vienību "Mersin" atsaukt slēptās apsūdzības, kurās apstrīdēta Spānijas čempiones un tās partneru profesionalitāte.

“Mersin” trešdien, 26. oktobrī – dažas minūtes pirms Eirolīgas spēles sākuma – izplatīja paziņojumu par piecu Turcijas kluba spēlētāju un viena trenera saindēšanos Salamankas viesnīcā. Temi Fagbenle (28 minūtes) un Gokšena Fitika (30 minūtes) spēlēja pēc saindēšanās, bet viņu pārstāvētā komanda piedzīvoja zaudējumu ar 66:83.

Salamankas klubs ieturēja piecu dienu pauzi, sagaidot izmeklēšanas rezultātus. Pirmdienas vakarā tika publicēts oficiāls paziņojums, kurā “Avenida” pavēstīja par iegūtajām atziņām.

1) Pagājušās trešdienas rītā “Avenida” saņēma ziņu no FIBA par iespējamu saindēšanos ar ēdienu Turcijas komandā “Mersin”. Pēc ziņojuma saņemšanas klubs informēja gan viesnīcu, ar kuru sadarbojas gandrīz 10 gadu garumā, gan pretinieku komandu, piedāvājot visu iespējamo medicīnisko palīdzību.

2) Viesnīca nolēma nosūtīt ēdiena paraugus laboratorijai – tas bija tas pats ēdiens, kuru lietoja gan viesu komanda, gan viesnīcas personāls līdz ziņai par saindēšanās faktu. Viesnīca pirmdien saņēma pārbaudes rezultātus, nekonstatējot nekādas saindēšanās pazīmes.

3) Turcijas klubs dažas minūtes pirms spēles nolēma izplatīt paziņojumu, kurā teikts, ka vairākas spēlētājas “piedzīvojušas nespēku, nogurumu un vemšanu, kura, iespējams, saistīta ar viesnīcā pasniegtajām maltītēm”. Apsūdzības izteiktas bez jebkādiem pierādījumiem, kamēr paziņojumā “nosodīts nepatīkamais starpgadījums un izteikts aicinājums federācijai celt notikušo gaismā”.

4) Viesnīca aktivizējusi visus nepieciešamos protokolus un, pēc “Avenida” lūguma, sniegusi detalizētu informāciju par viesu komandas uzturēšanos pilsētā. Otrdien, 25. oktobrī, tikai dažas stundas pēc ierašanās Salamankā, turku kluba menedžeri aicināja nošķirt istabas biedres, jo viena no spēlētājām sajutās slikti un negribēja nodot slimību kolēģei. Pārējā laikā viesu komanda ieturējusi brokastis, pusdienas un vakariņas bez jebkādiem starpgadījumiem. Tikai pēc “Avenida” zvana viesnīca tika informēta, ka “trīs spēlētājas un viens treneris izjūt maigas sāpes vēderā”. Viesnīca piedāvāja īpašu ēdienkarti, taču saņēma atbildi, ka tā nav nepieciešama. Tajā pašā laikā komanda pieprasīja dāsnas pirmssspēles uzkodas ar makaroniem, sieru, dažādiem augļiem un riekstiem, kā arī kafiju un dzērienus. Viesnīcas vadība atzīmēja, ka viena no spēlētājām ierašanās brīdī nesusi sev līdzi ēdiena piegādes traukus, kurus atstājusi viesu uzņemšanā. Ņemot vērā, ka ēdienu piegādātājiem aizliegts ienākt viesnīcā, izdarīts secinājums, ka vairākas spēlētājas saņēmušas pasūtīto ēdienu pie viesnīcas durvīm. No otras puses, viesnīcas personāls ēdis tādu pašu ēdienu, kāds piedāvāts komandai – bez jebkādām saindēšanās pazīmēm.

Ņemot vērā lietas apstākļus, kuriem jānonāk FIBA redzeslokā, basketbola klubs “Avenida” un viesnīca aicina “Mersin” atsaukt slēptās apsūdzības, kurās apstrīdēts viesmīlības nozares pārstāvju profesionālisms un piedāvājuma kvalitāte, neraugoties, ka abu pušu sadarbība Eirolīgā turpinās jau daudzus gadus.

Izmantotie resursi:
COMUNICADO OFICIAL. Estancia CBK Mersin -...