Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:721, Did:0, useCase: 3

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” 13.-14.augustā

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” 13.-14.augustā
Foto: Mikus Kļaviņš

2016.gada 13.-14.augustā laukumā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta Rīgas svētku un Rīgas brīvostas svētku ietvaros notiks jau septītais diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” – viens no vērienīgākajiem šo svētku notikumiem. Ginesa rekorda vērtās diennaktas basketbola spēles, kur sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji, rezultāts patlaban ir 3:3. Pērn ar Daugavas labā krasta uzvaru un rezultātu 1155 – 1048 noslēdzās sestais turnīrs, izlīdzinot rezultātu kopvērtējumā.

Leonīds Loginovs, Rīgas brīvostas pārvaldnieks:“Esmu gandarīts, ka “Krastu mačs” ir kļuvis par neatņemamu Ostas svētku tradīciju. Tas ir dinamisks, aizraujošs un norisinās visu diennakti, tāpat kā darbs Rīgas ostā. “Krastu mačs| ir tiešām masu pasākums, vislabākajā šī vārda nozīmē. Vislielāko prieku un gandarījumu šie basketbola svētki sagādā tiem, kas paši aktīvi piedalās, spēlējot un atbalstot savas komandas, nevis tikai gaida, kad viņus kāds izklaidēs. Tāda ir arī mūsu filozofija – strādāt un aktīvi darboties, lai padarītu mūsu ostu labāku, nevis gaidīt, kad kāds nāks to izdarīt no malas. Pat balva ar Lielo Kristapu, kuram uz pleca ir basketbolists, man ļoti asociējas ar ostu un sportu. Kā zināms no teikas Lielais Kristaps bija Daugavas pārcēlājs, kurš nenobijās no grūtībām, turēja doto vārdu, pārvarēja šķēršļus un ieguva bagātību, bet pats galvenais – gandarījumu un prieku par paveikto. Priecājos, ka ar “Krastu maču” varam popularizēt gan Rīgas ostu un gan basketbolu, kas manā uztverē tomēr ir tautas sporta veids Nr.1 Latvijā.”

 “Krastu maču” arī šogad atklās LEC bumbas triekšanas grozā no augšas konkurss un trīs punktu metienu konkurss. Slam dunk konkursā šogad sacentīsies  Kristaps Dārgais un Arnolds Krauklis no Latvijas, Dmitry Krivenko ’Smoove’ (Ukraina), Jordan Southerland Jordan 'Flight' Southerland’ (ASV), Vadym Piddubchenko ’Miller ’ (Ukraina). Trīs punktu metienu konkursā piedalīsies Latvijas labākie snaiperi, tajā skaitā “VEF Rīga” spēlētājs, Latvijas valstsvienības kapteinis Jānis Blūms. 

Visu diennakti pasākuma dalībniekus un viesus izklaidēs Latvijas labākie dīdžeji, uz “BALTA’s”mūzikas skatuves kā īpašie viesi šogad uzstāsies Markus Riva un Ralfs Eilands.

Mārtiņš Rozentāls, BALTA valdes loceklis: “Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” ir ne tikai lieliska iespēja atpūsties, bet arī pārliecināties par savu sportisko garu, piedaloties turnīrā, vai vienkārši iedvesmoties aktīvākam dzīvesveidam nākotnē. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA ir pārliecināta, ka fiziskās aktivitātes ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem labai pašsajūtai, tāpēc jau trešo gadu gan atbalstām, gan piedalāmies šajā pasākumā un aicinām to darīt arī citus.”

Dalība turnīrā ir bez maksas, turklāt katrs dalībnieks saņem unikāla diziana adidas spēles kreklu – kreisais krasts baltā, bet labais – melnā krāsā.Kreklu dizains šogad veidots sadarbībā ar vienu no spilgtākajiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem Kristianu Brekti kā veltījums Latvijas kultūrā īpašajai, šogad mūžībā aizgājušajia personībai Ilmāram Blumbergam, kura daiļrade apbūrusi un aizkustinājusi skatītājus daudzviet pasaulē. Krekli ir unikāla dāvana turnīra dalībniekiem, taču šogad “VEF Rīga” teltī tos būs iespējams iegādāties arī visiem pasākuma apmeklētājiem.

Kristians Brekte, mākslinieks:“Es labi pazinu Ilmāru Blumbergu, tāpēc veidot šo dizainu nebija grūti. Galvenā ideja, kas sasaucas arī ar turnīra pamatdomu – starp abiem krastiem plūst mūsu likteņupe Daugava, no kuras nāk ārā galva ar svelošām acīm. Liels gandarījums, ka šis mans darbs galarezultātā arī tik ļoti sasaucas ar Blumberga darbu idejisko un vizuālo stilistiku.”

Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, tā autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Aigars Bikše. Balva simbolizē Rīgas un šā turnīra vērtību simbiozi. Rīga parādīta caur Lielo Kristapu, saule un mēness - diennakts, un basketbolists uz Lielā Kristapa pleca šajā gadījumā ir jebkurš viena vai otra Daugavas krasta iedzīvotājs.

“Krastu mača” tiešraidi sabiedrisko mediju portālā Ziņas / Lsm.lv, kā arī atsevišķu spēļu translāciju televīzijā nodrišina Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

“Krastu mačs” 2016 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, Rīgas domi, AAS “Balta”, būvkompāniju “Latvijas Energoceltnieks” un basketbola klubu “VEF Rīga”.

Informāciju sagatavoja:

Laila Spaliņa

Diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” organizatoru pārstāve