Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:721, Did:0, useCase: 3

Valdis Voins: Latvijas basketbolam veiksmīgs gads un jauni izaicinājumi

Valdis Voins: Latvijas basketbolam veiksmīgs gads un jauni izaicinājumi
EuroBasket2015: kopīgi radīti basketbola svētki.
Foto: basket.lv

Pirms 92 gadiem – 1923.gada 26.novembrī – Latvijas lielāko sporta biedrību pārstāvji nodibināja Latvijas Basketbola savienību, uzticot tai divus galvenos pienākumus – valsts meistarsacīkšu rīkošanu un Latvijas basketbola interešu pārstāvniecību starptautiskajā arēnā. Mūsdienās Latvijas Basketbola savienība ik gadu rīko Latvijas pieaugušo un jauniešu čempionātus, kuros piedalās vairāk nekā 8000 licencēto spēlētāju, kā arī regulāri organizē astoņu valsts izlašu startus Eiropas un pasaules čempionātos.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Kārtējo jubileju Latvijas Basketbola savienība sagaida aizraujoši un veiksmīgi aizvadīta gada nogalē.

Pēc 78 gadu pārtraukuma Rīgā uzņēmām Eiropas vīriešu čempionāta dalībniekus un, spriežot pēc viesu atsauksmēm, Latvija visiem palikusi labā atmiņā.

Vīriešu valstsvienība atkārtoja labāko rezultātu Eiropas čempionātā kopš neatkarības atgūšanas – izcīnīja 8.vietu – un ceram, ka nākamvasar varēs doties cīņā par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.

Sieviešu valstsvienība atgriezās pie pārbaudītām vērtībām un, lai arī Eiropas čempionāta finālturnīrā mazliet pietrūka spēka un veiksmes, lai iesaistītos cīņā par medaļām, ticam, ka uzvaras pār Krieviju un Lietuvu nepaliks pēdējās.

Pēc veiksmīgajiem startiem Eiropas jauniešu čempionātos nākamsezon visās sešās grupās pirmo reizi būsim pārstāvēti augstākajā divīzijā, turklāt mūsu meitenes izīnīja ceļazīmi uz pasaules U17 čempionātu.

Pieaug skatītāju un atbalstītāju interese par Aldaris Latvijas Basketbola līgu.

Komandu un dalībnieku skaita pieaugums VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas jaunākajās grupās ļauj raudzīties nākotnē ar cerībām nosargāt un vēl uzlabot Latvijas basketbola pozīcijas.

Visbeizot pašā basketbola gadumijā - jaunās sezonas sākumā - liepājnieka Kristapa Porziņa lieliskā debija NBA ir satricinājusi visu basketbola pasauli, pievēršot starptautiskās sabiedrības uzmanību Latvijai un palielinot latviešu interesi par basketbolu.

Basketbola cilvēku – treneru un spēlētāju, rīkotāju un atbalstītāju – veikums 2015.gadā novērtēts ar piecām nominācijām Latvijas Gada balvai sportā un aicinu visus atbalstīt Kristapu Porziņģi publiskajā balsojumā par Latvijas populārākā sportiska titulu. 

Sveicu visus basketbola cilvēkus LBS dzimšanas dienā!

Lai nākamā sezona nes jaunus izaicinājumus un daudz skaistu uzvaru!”

  +1 [+] [-]

, 2015-11-26 15:43, pirms 7 gadiem
Interesanti, vai tiks uzņemtas personas Latvijas basketbola Goda zālē ( Kas ir Goda zāle? / Latvijas basketbola Goda zāle ).

     [+] [-]

, 2015-11-27 19:03, pirms 7 gadiem
ko tu tur lej