Kārlim Strēlim – 70!
16.martā apaļu jubileju svin Latvijas Basketbola savienības padomes priekšsēdētājs Kārlis Strēlis. Svinību programma – draudzības spēle starp Latvijas basketbola Senioru klubu 70+ un Rīgas domes treniņgrupu, kā arī tālmetienu konkurss – pieskaņota jubilāra možajam noskaņojumam un joprojām lieliskajai sportiskajai formai. Lai labi krīt tālmetieni un sodiņi!
Daugavas bērnu sporta skolas audzēknis no 1960. līdz 1963.gadam spēlējis VEF meistarkomandā, bet sportiskās karjeras lielāko daļu pārstāvējis Rīgas ASK. 1964.gada sezonā jaunais saspēles vadītājs piedalījās komandas vēsturē pēdējo PSRS čempionāta sudraba medaļu izcīnīšanā, pēc dažiem gadiem kļuva par komandas kapteini un palika uzticīgs ASK līdz pat 1979.gadam.
No 1963. līdz 1977.gadam Strēlis spēlējis Latvijas izlasē, piedalīdamies 137 spēlēs (visvairāk!), tai skaitā trijos PSRS tautu spartakiādes turnīros. Ilgus gadus bijis komandas kapteinis un galvenais saspēles vadītājs. Izcilu fizisko dotumu trūkumu (augums „tikai” 178 cm) kompensējis ar lielisku spēles izpratni un fizisko sagatavotību.
Spēlēdams PSRS virslīgas komandā Strēlis praksē pierādīja, ka sportošana augstā līmenī ir savienojama ar nopietnām mācībām Rīgas Medicīnas institūtā un zinātnisko darbību. Strādājis kā sporta ārsts un augstskolas pasniedzējs. Publicējis vairāk nekā 60 zinātnisku rakstu, vairāku grāmatu līdzautors. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesors. Aktīvi darbojas politikā, ievēlēts Saeimā un Rīgas domē.
Par Kārļa gaitām basketbolā nav iemesla rakstīt pagātnes formā, jo kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem viņš ir viens no aktīvākajiem veterānu sacensību dalībniekiem. Arī pasaules maksibasketbola čempions (1999) un vairākkārtējs vicečempions (1993., 2001., 2007.), divkārtējs Eiropas maksibasketbola čempions (2002., 2004.), senioru olimpisko spēļu čempions (2002) un pasaules sporta spēļu uzvarētājs (1997., 1999.). Daudzkārtējs Jāņa Krūmiņa kausa ieguvējs un Latvijas maksibasketbola čempionātu uzvarētājs. Visu laiku labākais trīspunktnieku metējs savā vecuma grupā (rekords – 14 precīzi trīspunktnieki spēlē 2006.gadā!).
Veselīgu humora izjūtu, trāpīgu roku trīspunktniekos un sodiņos, kā arī veiksmi, izmantojot kreisās rokas priekšrocības!