Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:721, Did:0, useCase: 3

EuroBasket'2015 mantojums: arī Bauska tiek pie jauna brīvdabas basketbola groza

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) un Bauskas novada domes atbalstu Bauskā, Rīgas ielā, izveidojusi strītbola laukumu. 2015. gada Eiropas basketbola čempionāta grupas turnīra veiksmīga sarīkošana Rīgā ne tikai nostiprinājusi Latvijas starptautisko autoritāti, devusi ievērojumus ieguvumus valsts ekonomikai, bet arī palielinājusi Latvijas Basketbola savienības iespējas atbalstīt ilgtermiņa attīstībai svarīgus projektus. Kā lēma LBS valde, daļa EuroBasket2015 sarīkošanā gūtās peļņas tiks izmantota, lai palīdzētu LBS biedriem uzstādīt grozus brīvdabas laukumos.


Strītbola laukuma atklāšana. Biruta Grantiņa (no kreisās) un Voldemārs Čačs veica simboliskos laukuma atklāšanas metienus. 
Foto: Uldis Varnevičs

Laukuma izveides iniciators bija Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) izglītības metodiķis Aivars Solzemnieks. Viņš atzīst, ka Latvijas Basketbola savienības (LBS) dāvātais basketbola grozs bija jāizmanto, izvēlējušies šādu pielietojumu. SIA «Vides serviss» darbinieki sagatavoja pamatni un uzstādīja grozu. Bauskas novada administrācijas saimnieciskās nodaļas nekustamā īpašuma apsaimniekošanas galvenais speciālists Voldemārs Čačs pastāstīja, ka pamatnes sagatavošanā lielu darbu ieguldīt nevajadzēja – kādreiz šajā vietā jau bijušas sporta bāzes, un pamats bija labs.

Laukuma atklāšanas pasākums notika 8. jūlija rītā, vienlaicīgi aizvadot arī sacīkstes vienai no Bauskas novada strītbola turnīra vecuma grupām. Strītbola laukumu ar simboliskiem metieniem atklāja Bauskas novada BJSS direktore Biruta Grantiņa un novada domes deputāts Voldemārs Čačs. «Novēlu, lai šeit spēlētu pieaugušie, jaunieši un bērni. Sporta spēlēm šādi arī jāattīstās,» sacīja B. Grantiņa. «Lai uz nākamo Latvijas Olimpiādi finālā būtu Bauskas novada basketbola komanda!» novēlēja V. Čačs. Pasākuma dalībnieki sacīja, ka basketbolu varēs nākt spēlēt arī Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi.

Blakus basketbola laukumam Bauskas novada dome nesen atklāja bērnu spēļu laukumu. Par iepriekš pamestās vietas attīstību priecājas apkārtnes iedzīvotāji. «Atceros vecos laikus, kad šeit hokeju spēlēja. Bija arī volejbola laukums. Dzīvoju te vairāk nekā 50 gadus un ļoti gaidīju, kad atkal uzcels kaut ko jaunu. Bērni nāk uz šo laukumu no visām pusēm – viņiem to ļoti vajadzēja, un jauniešiem būs, kur palikt,» pārdomās dalās Rīgas ielas iedzīvotāja Agra Rūtenberga.

LBS dāvātie grozi saistīti ar veiksmīgi Latvijā aizvadīto 2015. gada Eiropas Basketbola čempionāta grupas turnīru. Tas palielinājis LBS iespējas atbalstīt ilgtermiņa attīstībai svarīgus projektus. Kā lēma LBS valde, daļu «EuroBasket2015» sarīkošanā gūtās peļņas izmantos, lai palīdzētu LBS biedriem uzstādīt grozus brīvdabas laukumos. Viens no tiem savu mājvietu radis Bauskā. 


Foto: Uldis Varnevičs