Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:988, Did:0, useCase: 3

Pēteris Ozoliņš: izteikts līderis diemžēl nepieteicās

Pēteris Ozoliņš: izteikts līderis diemžēl nepieteicās
Latvijas U18 izlase Eiropas čempionātā finišēja 10.vietā.
Foto: fibaeurope.com

Eiropas U18 čempionāta pēdējā spēlē Latvijas komanda ar 58:64 (6:16, 22:26, 43:40) zaudēja Krievijas izlasei un ierindojās 10.vietā. Latvijas junioru sniegumu komentē U18 izlases galvenais treneris Pēteris Ozoliņš.

 

Uz 10.vietu Eiropas U18 čempionātā var paskatīties no divām pusēm. No vienas – pērn sasniegtās bronzas fons. No otras – tradicionāli apskausto lietuviešu izgāšanās, divos Eiropas jauniešu čempionātos (U20 un U16) noslīdot līdz 13.-16.vietai. Tātad nav nemaz tik slikti? Vai tomēr varēja būt labāk?

Nav slikti, bet varēja būt labāk. Paši cerējām, ka būs labāk. Trenējāmies nopietni, gatavojāmies pēc labākās sirdsapziņas. Arī potenciāls bija un ir.

Kas pietrūka, lai to izmantotu visā pilnībā?

Mazliet labāk varēja darboties komandas „ķīmija”, sekmīgāk varēja nospēlēt līderi. Taču vispusīga un pilnvērtīga analīze būs mazliet vēlāk, kad emocijas būs norimušas.

Nepietika laika vienota kolektīva izveidošanai?

Ja arī šogad U18 izlasei būtu bijusi sava bāzes komanda, kā pērn Ziedoņa Jansona vadītajai izlasei, noteikti būtu bijis labāk. Mēs komandu veidojām no daudzām atsevišķām „frakcijām”. No sastāva, kas pirms diviem gadiem startēja U16 čempionātā, ierindā bija palikuši tikai seši spēlētāji. Iespējams, mums, treneriem, vajadzēja ātrāk nosaukt 12 braucējus uz čempionātu, lai spēlētājiem būtu vairāk laika pierīvēties vienam pie otra, atrast savu vietu komandā. Eiropas čempionātā katrai niansei bija milzīga nozīme.

No kuriem spēlētājiem bija gaidīts vairāk?

Uzvārdus nenosaukšu. Drīzāk teikšu otrādi – pozitīvā nozīmē pieminēšu Andreju Gražuli, kurš no spēles uz spēli stabilizēja sniegumu un labi izmantoja iespēju parādīt sevi Eiropas labāko junioru sabiedrībā. Taču, neatkarīgi no Vroclavā parādītā snieguma, labas perspektīvas nākotnē ir daudziem basketbolistiem – ja izaugsmē tiks ieguldīts liels un kvalitatīvs darbs.

Trīs komandas spēlētāji sezonu bija pavadījuši ārzemēs. Produktīvi?

Manuprāt, gan Ojārs Siliņš, gan Oskars Reinfelds ir progresējuši. Arī Elvim Saulītim pieredze Krievijā bijusi noderīga, tomēr viņam vēl jāsper plats solis uz priekšu ātrumā, tehnikā, spēles taktikas izpratnē. Basketbolam piemēroti fiziskie dotumi ir, pārējais – paša rokās un cer, ka šī čempionāta pieredze stiprinās viņa motivāciju. Lai arī spēlēs Elvi neizmantojām daudz, jo pretī tikpat kā nebija spēlētāju, pret kuriem viņš būtu varējis izmantot savus trumpjus.

Par potenciāliem līderiem tika uzskatīti LBL virslīgā Valmieras komandas sastāvā daudz spēlējušais Jānis Bērziņš un pasaules U19 čempionāta dalībnieks Ojārs Siliņš...

Diemžēl stabils līderis Vroclavā nepieteicās. Iespējams, Ojāram pietrūka laika pārorientēties no U19 izlases, kurā viņam bija cita loma. Arī no Jāņa izlasē gaidīja kaut ko mazliet savādāku nekā Valmieras komandā, kur viņam līdzās ir pieredzejušāki partneri. Viņi nespēlēja slikti, bet noteikti var labāk.

Runājot par līdera trūkumu, jāatceras Kaspars Vecvagars, kuram pēc U19 pasaules čempionāta vajadzēja izārstēt savainojumus.

Protams, ar Kasparu komandas būtu izskatījusies savādāka. Īpaši mačos kurās nācās saskarties ar asu spiedienu uz mūsu ārējās līnijas spēlētājiem. Tas sagādāja vislielākās problēmas.

Saspēles vadītāji netika galā?

Neteikšu, ka netika galā, bet problēmas bija. Un ne jau tikai saspēles vadītājiem. Tās ne vienmēr izpaudās tehniskajās kļūdās driblā vai neprecīzās piespēlēs. Saduroties ar asu aizsardzību, pajuka uzbrukuma organizācija, sākās nesagatavoti metieni. Sliktākais, ka visiem spēle gāja kā pa viļņiem. Trūkst stabilitātes.

Kas jādara, lai pamanītos trūkumus pēc iespējas novērstu?

Jāpilnveido individuālā meistarība. Gan aizsardzības prasme, darbojoties vienam pret vienu. Gan, piemēram, metiens lēcienā pēc izskriešanas no aizsega nevis statiskas pozīcijas. Būtībā tā var nosaukt visu basketbola arsenālu, jo katram spēlētājam katrā elementā vēl ir milzīgas rezerves progresam.

Kur to vislabāk darīt – kādā Latvijas lielklubā, LBL virslīgas komandā, ārzemēs?

Manuprāt, universālas receptes nav, katrs gadījums ir individuāls. Galvenais, lai puiši saprastu, ka labu karjeru uz paplātes klāt neviens nepienesīs. Konkurence ir milzīga, jāspēj to izturēt.

Guntis Keisels

Eiropas U18 čempionāta noslēguma rangu tabula: 1.Spānija, 2.Serbija, 3.Turcija, 4.Itālija, 5.Lietuva, 6.Polija, 7.Francija, 8.Horvātija, 9.Krievija, 10.Latvija, 11.Vācija, 12.Slovēnija, 13.Ukraina, 14.Grieķija, 15.Čehija, 16.Somija.

Latvijas komandas statistika: Latvia | U18 European Championship Men 2011 -...

Slēpts komentārs: LAIKS

     [+] [-]

, 2011-08-01 00:55, pirms 13 gadiem
diemžēl ists treneris arī nepieteicās vadīt šo izlasi.

  +1 [+] [-]

, 2011-08-01 09:20, pirms 13 gadiem
LAIKS rakstīja: sveiki, es esmu līderis !
tu esi nabags, kas neko nekad nesasniegs.

  +3 [+] [-]

, 2011-08-01 09:26, pirms 13 gadiem
naked rakstīja: tu esi nabags, kas neko nekad nesasniegs.
uzmanīgi, varbūt tas ir kāds no lielās izlases vai VEF

  +3 [+] [-]

, 2011-08-01 10:03, pirms 13 gadiem
spēlētāji ir, bet mums nav kvalificētu treneru

  +1 [+] [-]

, 2011-08-01 10:38, pirms 13 gadiem
premium rakstīja: uzmanīgi, varbūt tas ir kāds no lielās izlases vai VEF
varbūt vel Lebrons vai Kobe?

  -1 [+] [-]

, 2011-08-01 11:42, pirms 13 gadiem
Treneris ir OK!
Pats jau nevar iet laukumā un spēlēt spēlētāju vietā! Tur kur ļooti vajadzēja (spēlē ar čehiju), viss bija vairāk kā kārtībā. Daudzas spēles labi iesākām un beigās zaudējām. Tas jau vien liecina, ka neba nu treneris bija sliktu spēles plānu izstrādājis.
Tā, ka Ozoliņu nenoliekam!