Aigars Vītols sola pārsūdzēt sev nelabvēlīgo tiesas spriedumu
Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa piespriedusi četru gadu cietumsodu Ķekavas novada domes priekšsēdētājas vietniekam un bijušajam basketbolistam Aigaram Vītolam (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu. Kā noskaidroja LTV raidījums "Panorāma", Vītols neplāno atkāpties no pašvaldības vicemēra amata. Viņa demisiju nepieprašot arī pašvaldības vadītāja Viktroja Baire, lai gan atsevišķi deputāti uzskata, ka Vītolam būtu jāatkāpjas.
LTV žurnālistiem Aigars Vītols teica: "Pie esošās situācijas, kad ir divi diametrāli pretēji tiesas lēmumi, es neplānoju to darīt atkāpties. Esmu gatavs pildīt vēlētāju doto mandātu un turpināšu strādāt. Tādā demokrātijas lielvalstī kā Amerikā arī tiek ievēlēts jaunais prezidents Donalds Tramps, un, ja tāda demokrātijas valsts pieļauj, ka šādu lielu valsti vadīs cilvēks ar esošām tiesvedībām, tas neliedz arī man pildīt savus pienākumus. Gala sprieduma vēl nav," sacīja Vītols. Viņš savu vainu noliedzis visu laiku un turpina to darīt arī tagad.
Arī Ķekavas domes priekšsēdētāja Viktorija Baire ("Jaunā Vienotība") neplāno rosināt Vītolu amatu atstāt.
"No 2019. gada, kad ir sācies process, faktiski Aigara Vītola statuss nav mainījies. Kamēr nav pieņemts gala lēmums, kas ir stājies spēkā, nav pamata sākt kāda veida darbības. Ja ir kāda cita veida rīcība, kas tiek sagaidīta, iespējams, tad ir jāprasa pašam Vītola kungam," sacīja Baire.
Bijušais Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Latvijas attīstībai"/"Izaugsme"), kurš tagad pārstāv opozīciju, uzskata, ka Vītolam jāatkāpjas, jo viņa atrašanās vicemēra amatā metot ēnu arī uz citiem deputātiem. Žilko ierosinājumu domes vairākums šonedēļ neiekļāva pat darba kārtībā.
"Mūsu kā deputātu pienākums ir darīt visu ar apsteidzošu soli, mums ir jārāda piemērs, un šeit ir jābūt skaidrai rīcībai, viņam ir jāatkāpjas," uzskata Žilko.
Vītola pārstāvētā Latvijas Zemnieku savienība kādā no valdes sēdēm pārrunāšot Vītola situāciju, LTV sacīja partijas pārstāvis Harijs Rokpelnis.
Saskaņā ar apsūdzību Ķekavas novada pašvaldības amatpersona Aigars Vītols pieprasīja kādam uzņēmējam kukuli 30 000 eiro apmērā, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no pašvaldības par būvdarbu veikšanu atbilstoši kādam projektam, savukārt otra persona mēģināja minēto kukuli nodot no kukuļdevēja kukuļa pieprasītājam - Aigaram Vītolam, norādīja prokuratūrā.
Pēc pirmās instances tiesas sprieduma laikraksts "Latvijas Avīze" vēstīja, ka šajā krimināllietā ir vēl viens apsūdzētais – uzņēmējs Kārlis Maulics, kuram inkriminēts smaga nozieguma mēģinājums – starpniecība kukuļdošanā.
Notikumi, par kuriem apsūdzēti Vītols un Maulics, risinājās 2019. gada otrajā pusē, kad ekspluatācijā bija jānodod teju 4,5 miljonus eiro izmaksājušais pašvaldības uzņēmuma "Ķekavas nami" celtniecības projekts – "Kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūve Loreķu teritorijā". 1. augustā domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vītols, kuram, kā uzskata apsūdzība, Ķekavas novada pašvaldībā bija liela ietekme, savam čomam Borkam-Putniņam, kurš šajā projektā bija kāda apakšuzņēmēja pārstāvis, esot pieprasījis, lai ģenerāluzņēmēja "Ostas celtnieks" vadība, ja vien vēlas, lai objekts tiktu pieņemts bez aizķeršanās, sagatavo kukuli – 30 tūkstošus.
Kā tiesā liecināja Borks-Putniņš, viņš pēc dažas dienas ilgušām pārdomām nolēmis izpildīt savu apzinīga pilsoņa pienākumu, par šo kukuļa pieprasījumu ziņojot Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojam (KNAB). Borks-Putniņš arī piekrita iesaistīties speciālās izmeklēšanas darbībās, tā palīdzot KNAB iegūt savu sarunu ar Vītolu audioierakstus.
Kā atstāstīja "Latvijas Avīze", no dienas, kad kukulis tika pieprasīts, līdz tā nodošanai pagāja teju divi mēneši. 27. septembrī Borks-Putniņš ar KNAB operatīvai vajadzībai izsniegtiem 30 tūkstošiem bija gatavs atdot kukuli. Interesanti, ka banknotes bija ieliktas kādas kredītiestādes aploksnē, kuru rotāja uzraksts "No sapņa uz piepildījumu!" Pēc kukuļa gan ieradās nevis Vītols, bet vēl viens starpnieks – Kārlis Maulics, kurš, kā varēja saprast, labi zināja, kas tā par naudu un kam domāta, jo, kā pats izteicās: "Mana vienīgā misija ir savākt koferi." Kukuļa nodošana notika, braucot Borka-Putniņa mašīnā pa Kalnciema ielu, Rīgā. Drīz pēc tam, kad Maulics Valgales ielā izkāpa no mašīnas, viņu ar visu kukuļa naudu aizturēja KNAB darbinieki.
Tajā pašā dienā aizturēts tika arī Aigars Vītols. Pārbaudot viņa mobilo tālruni, izmeklētāji konstatēja interesantu faktu. Kad Borks-Putniņš aploksni ar kukuli bija nodevis starpniekam Maulicam, viņš par to paziņoja deputātam. Savukārt Vītols, kā izrādās, par 30 tūkstošu saņemšanu bija atskaitījies Andrim Volanskim, kurš 2019. gadā bija Ķekavas novada domes priekšsēdētāja padomnieks. Volanskis šajā krimināllietā vēl pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika nopratināts kā liecinieks, bet tad viņš apgalvoja, ka nekādas īsziņas no Vītola neesot saņēmis, par kukuli neko nezina. Tomēr daudzi apstākļi norāda, ka tieši Volanskis varēja būt viens no šīs kukuļošanas ķēdītes svarīgiem posmiem, kurš kā starpnieku tajā iesaistīja arī sev pazīstamo Maulicu. Drīz pēc šiem notikumiem A. Volanskis esot mainījies dzīvesvietu, šobrīd viņš varētu uzturēties Ukrainā, līdz ar to Latvijas tiesībaizsardzības iestādēm viņu sasniegt ir gana sarežģīti, rakstīja "Latvijas Avīze".
Arī uzņēmēju Kārli Maulicu Rīgas apgabaltiesa atzina par vainīgu viņam inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā un piesprieda viņam brīvības atņemšanas sodu uz vienu gadu. Prokurore Agnese Indriksone, kura šajā kriminālprocesā ir valsts apsūdzības uzturētāja, lūdza tiesu Aigaru Vītolu sodīt ar sešiem gadiem cietumā, bet Kārli Maulicu – ar diviem gadiem aiz restēm.
Izmantotie resursi:
LSM.lv - Uzticamas ziņas
Sākums
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]